Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Amorsa Lipire Parchet

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gabrielnic

gabrielnic

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.09.2020
Salut,

Am de lipit un parchet de la haro de 12 peste o sapa unde este incalzirea in pardoseala. Sapa este turnata ok, nu se macina, destul de consistenta.

Mi-a fost recomandat ca adeziv Mapei Ultrabond P913 2K ceea ce l-am si comandat.

Acum am vorbit cu cativa instalatori si toti mi-au zis ca trebuie sa dau cu amorsa.

Dilema este ca unii au zis sa dau cu o amorsa de genul https://www.bricodep...parchet-5l.html iar  unii mi-au recomandat amorse pe baza de rasina ECO PRIM PU 1K - Mapei cu un cost mult mai ridicat.

Credeti ca este nevoie de amorsa pe baza de rasina?

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Adezivul l-ai cumparat in urma unei recomandari, asa ai scris.
Inseamna ca amorsa o vei cumpara in urma recomandarii date de aceiasi persoana care ti-a recomandat adezivul.

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,379
  • Înscris: 08.02.2011
Daca-i sapa anhidrida o slefuiesti si dai tot cu amorsa Mapei, dupa cum recomanda producatorul. Dai cu altceva, o faci pe riscul tau daca apar reactii chimice intre produse.

#4
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 28.08.2008
Ai aici fisa tehnica: https://i.dedeman.ro...ond_p913_2k.pdf
Scrie cand trebuie data amorsa si in ce cazuri.

Edited by cristyz, 28 May 2022 - 14:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate