Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Ansamblul Nordis Mamaia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 21.03.2012
Acum un an am facut o vizita la Nordis Mamaia. Aveau o camera facuta la gata, cinci stele, ce sa zic! Apartamentul din contract de fapt era o camera de hotel, fara nimic gen chicineta. Bun! Cand am inceput sa citesc contractul, surpriza! De tot ce inseamna structura rezistenta, instalatii comune raspunde proprietarul! Orice probleme trebuiau rezolvate pe buzunarul celui care dadea 120.000 euro pe o camera! cand le-am spus, au inceput cu lozinci invatate, cum ca tehnologiile folosite la fundatii sunt de ultima generatie, etc
    Am plecat fara sa ma uit inapoi!

#20
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
ai vrut camera de hotel, ti-au aratat ce-ai cerut, costa 89k nu 120; https://mamaia.nordis.ro/hotel . aia vand si apartamente normale
mai taie cu cu structura de rez ca mai sunt oameni care te cred ...

Edited by SethNY, 28 May 2022 - 07:50.


#21
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,888
  • Înscris: 24.12.2010
camerele de hotel aveau preturi si suprafete diferite, nu erau toate la fel
de ex eu cand am vorbit cu ei anul trecut in iunie, cea mai ieftina camera de hotel era 100k cu totul inclus (tva, mobila etc)

@talica eu pe contract nu am vazut nici o clauza de genul asta. 30 de ani nu aveai nici o treaba, incasai banii din moment ce dadea drumul la hotel. toate reparatiile si costurile picau in grija nordis management
ce m-a deranjaat pe mine a fost chiria constanta timp de 30 ani (unii s-au ales si cu 50 ani). bine ei ziceau ca putea fi indexata cu inflatia odata la 5 ani dar asta insemna la o inflatie normala sub 20 euro la o investitie de 100k. nu mai aveai drept la negociere, iti dadeau in cap de la inceput.
apoi faptul ca in caz de vanzare, trebuia sa treci prin filtrul lor, ceea ce mi s-a parut extrem de suspect la faptul cum au pus problema. mi-au zis ca ei ca si proprietari nu doresc sa vina orice zyggy manelar in hotelul lor si ca totodata ei stabilesc pretul pietei la care se va vinde camera de hotel. tradus asta inseamna: ce vrem noi e important, tu nu contezi in ecuatia asta.

inca un detaliu care mi-l amitesc era ca la investiatia asta de 100k, ei incasau 25k in plin sezon (parca zicea ca o camera de hotel se da cu 200 euro/noapte) din care eu primeam 5k adica undeva la 420/luna. eh acum faza e ca ei au si piscina interioara si se poate merge si in extra sezon sau chiar iarna. se poate inchiria locatia si pentru alte evenimente etc, nu depinde doar de vremea calda. ca sa nu mai vorbesc ca preturile cresc in fiecare an ori eu as fi incasat aceasi chirie timp de 30 ani. teoretic ei ar fi incasat mult mai mult din care eu as fi primit pielea de pe pilula Posted Image)

ce m-a facut sa renunt (in afara de chiria problematica) a fost reclama extrem de agresiva, oriunde ma uitam vedeam nordis, nu puteam sa ma kk ca era si nordis acolo. si faptul ca ma sunau incontinuu dupa ce am inceput discutia cu ei, ma sunau si de 3 ori pe zi si nu glumesc. am zis astia clar vor sa-si vanda teapa si sa se spele pe maini cat mai repede.

btw este cineva care a luat la ei? camera de hotel sau apartament? strict in proiectul Mamaia pentru ca urmeaza-l dea in folosinta in iunie si teoretic sa va primiti banii incepand din iulie. practic.. vom vedea.

Edited by mikaell, 28 May 2022 - 11:23.


#22
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 21.03.2012

View Posttalica, on 28 mai 2022 - 03:37, said:

Acum un an am facut o vizita la Nordis Mamaia. Aveau o camera facuta la gata, cinci stele, ce sa zic! Apartamentul din contract de fapt era o camera de hotel, fara nimic gen chicineta. Bun! Cand am inceput sa citesc contractul, surpriza! De tot ce inseamna structura rezistenta, instalatii comune raspunde proprietarul! Orice probleme trebuiau rezolvate pe buzunarul celui care dadea 120.000 euro pe o camera! cand le-am spus, au inceput cu lozinci invatate, cum ca tehnologiile folosite la fundatii sunt de ultima generatie, etc
Am plecat fara sa ma uit inapoi!
Singurul lucru care il rectific in afirmatia mea, este ca in loc de garsoniera, conform anuntului (si nu apartament, cum gresit am scris) era doar o camera de hotel. In rest nu comentez pt ca a trecut ceva vreme si-mi scapa acum detaliile, dar stiu ca am  descoperit lucruri care erau diferite fata de ce afirma agentul de vanzari! Si nu marunte!

#23
gicupitu

gicupitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.03.2014
Mai are cineva noutăți legate de nordis? Studiez varianta unui ap mic - nu cam de hotel - dar poveștile sunt multe.

#24
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,156
  • Înscris: 12.09.2013
https://www.b1tv.ro/...ru-1276990.html

Sa tot investesti in mamaia/navodari....cele mai mari aberatii urbanistice din totata tara ....constructii haotice care nu respecta nici cea mai mica regula a bunului simt, nu mai vorbim de respectarea legislatiei.Daca asa angajati au cele doua primarii, oricine poate face ce vrea pe litoral.Sa vedem cati o sa mai vina la mare....

#25
cdanutzx

cdanutzx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 14.12.2007
De curiozitate,au deschis? Cate unitati locative au livrat  catre proprietari?

#26
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 26.06.2006
Salutare. A trecut ceva timp de la ultimul mesaj pus aici, intre timp am inteles ca functioneaza si mai construiesc niste corpuri. A luat cineva la ei? Poate exprima o parere? Merita investitia?

#27
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013
E frumos când vrei să ajungi vara de la muncă și să stai în Mamaia

#28
OOKY13

OOKY13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.01.2024

Vizualizare mesajteddy26, pe 14 februarie 2024 - 20:34, a scris:

Salutare. A trecut ceva timp de la ultimul mesaj pus aici, intre timp am inteles ca functioneaza si mai construiesc niste corpuri. A luat cineva la ei? Poate exprima o parere? Merita investitia?

Depinde cum privesti lucrurile. Eu am renuntat sa caut in zona Mamaia Nord pentru ca va fi foarte multa aglomeratie si este si zona de cluburi, insa sunt persoane care intra in cluburi noapte de noapte. Navodari este un pic mai liber in zona de Nord insa si acolo se construieste mult iar plaja nu a fost largita. Mai exista varianta Mamaia langa lac, camera cu vedere spre lac cu liniste si apusuri splendide. Mega Image e la indemana dar ai de traversat un bulevard mare si foarte circulat pentru iesit in Mamaia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate