Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Vreau sa fac cursuri pentru a deveni instructor!

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Vreau sa devin antrenor si vreau sa stiu ce credeti ca ar trebui sa aleg, am vazut o reclama pe internet cu Fitness Skandinavia si am intrebat pe cineva la sala si a spus ca este poate cea mai buna si este foarte respectata, poate international.

Costa 2.400 de lei, ar trebui sa aleg asta sau?

<vreau niste cursuri de niste luni, nu imi spuneti sa merg la universitatea de sport din bucuresti, nu vreau, prea lunga perioada>

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă după ce faci cursul ăla ai posibilități de angajare, alege-l.
Dacă n-ai, sunt bani aruncați.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,914
  • Înscris: 18.12.2007
https://forum.softpe...-sala-de-forta/

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Pai astia care fac pe antrenorii in salile de fitness sunt in mare majoritate fosti sportivi care au obtinut oarece rezultate la nivel national (chiar international)
Te incadrezi aici ?
Dupa care - aproape toti au Facultatatea de Educatie Fizica si Sport
Dar ai zis ca nu vrei

#5
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

View PostNaijax, on 20 mai 2022 - 14:45, said:

Pai astia care fac pe antrenorii in salile de fitness sunt in mare majoritate fosti sportivi care au obtinut oarece rezultate la nivel national (chiar international)
Te incadrezi aici ?
Dupa care - aproape toti au Facultatatea de Educatie Fizica si Sport
Dar ai zis ca nu vrei

Tu cine esti si ce ai? Eu pe cine am vazut nu aveau facultatea de educatie fizica.

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

View Postbigpanz3r, on 21 mai 2022 - 17:08, said:

Tu cine esti si ce ai? Eu pe cine am vazut nu aveau facultatea de educatie fizica.

Sunt Naijax si am pofta de o bere Posted Image

Aia care nu au Facultatatea de Educatie Fizica si Sport sunt "produsi" la apelul bocancilor

#7
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Nu inteleg ce vrei sa spui

ce este cu bocancii?

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Avansat la apelul bocancilor era o expresie peiorativa din armata
Era vorba de cineva care a fost avansat in grad fara nici un merit ... pile ... cunostinte ... relatii ...  

Deci - aia care nu au nici un rezultat sportiv in palmares si nici facultate, au ajuns instructori de fitness la apelul bocancilor
Adica fara nici un merit
Adica n-au ce cauta acolo

#9
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
In sala unde ma duc sunt cativa "coach" de astia care au facut cate un curs pe care nu-i ia nimeni in seama. Arata a baiati de birou, daca ar indrazni unul sa se bage sa ma invete il trimit la plimbare. In schimb mai este un antrenor care participa la concursuri prin Europa. Ala e super masiv si arata bestial. Doar pe el il vad sa antreneze pe cineva.

Ca sa fii antrenor in sala de sport trebuie sa ai ceva ani activi, competitii, medalii, altfel poti doar sa le arati incepatorilor cum sa utilizeze aparatele, nimic mai mult.

Edited by vinciun, 21 May 2022 - 20:21.


#10
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Ciudat, nu am vazut vreun campion in viata mea. M-am antrenat la un culturist in sala lui de apartament dar nu se da el antrenor.
Mult hate, inteleg ce spuneti si voi, dar eu, dupa Parerea mea, 99%  din toti oamenii din sala sunt niste ratati.
Niste amarati ce fac biceps si piept si sunt mari bombardieri, iar fetele trag de niste bande elastice si daca vrei sa le raspunzi la intrebarea lor despre exercitiul de fesier de care au nevoie, dai 5 exercitii si fiecare este mult prea complex si Dificil pentru ele. Sincer, ceea ce spuneti ma cam demoraliza, dar sa va aduc aminte de aceasta zicala, sunt un prost poate, dar, cand privesc in jurul meu, parca prind curaj.

#11
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
In orice caz, nimic nu e imposibil. Daca esti motivat si ambitios mergi inainte.

#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,085
  • Înscris: 09.01.2007
Una e sa vrei sa antrenezi campioni, alta e sa fii instructor de fitness pentru corporatisti.
Stiu si eu pe cineva care s-a reprofilat dupa 30 ani, avea pasiune si a facut un curs de instructori. Mai mult nu stiu.

#13
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

 bigpanz3r, on 20 mai 2022 - 13:42, said:

Vreau sa devin antrenor

 bigpanz3r, on 22 mai 2022 - 20:08, said:

Parerea mea, 99%  din toti oamenii din sala sunt niste ratati.

Sa nu uiti sa revii sa ne spui unde te-ai angajat, sa stim si noi unde sa nu mergem.

#14
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 slai, on 23 mai 2022 - 13:31, said:

Sa nu uiti sa revii sa ne spui unde te-ai angajat, sa stim si noi unde sa nu mergem.

Multa sanatate!

#15
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

 vinciun, on 21 mai 2022 - 20:20, said:

In sala unde ma duc sunt cativa "coach" de astia care au facut cate un curs pe care nu-i ia nimeni in seama. Arata a baiati de birou, daca ar indrazni unul sa se bage sa ma invete il trimit la plimbare. In schimb mai este un antrenor care participa la concursuri prin Europa. Ala e super masiv si arata bestial. Doar pe el il vad sa antreneze pe cineva.

Ca sa fii antrenor in sala de sport trebuie sa ai ceva ani activi, competitii, medalii, altfel poti doar sa le arati incepatorilor cum sa utilizeze aparatele, nimic mai mult.
Doar ca nu toti merg la sala ca sa fie super masivi si sa arate bestial (lol).

Ontopic: sunt singura nebuna care si-ar dori ca instructorul sa aiba cunostinte serioase de anatomie?

 bigpanz3r, on 22 mai 2022 - 20:08, said:

iar fetele trag de niste bande elastice si daca vrei sa le raspunzi la intrebarea lor despre exercitiul de fesier de care au nevoie, dai 5 exercitii si fiecare este mult prea complex si Dificil pentru ele.
Și e treaba ta de instructor sa le inveti si cum sa faca. Nu doar sa le "dai" exercitii. Daca nu instructorul, cine sa le invete?

Edited by catalina1, 26 May 2022 - 07:00.


#16
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

 Naijax, on 20 mai 2022 - 14:45, said:

Pai astia care fac pe antrenorii in salile de fitness sunt in mare majoritate fosti sportivi care au obtinut oarece rezultate la nivel national (chiar international)
Dupa care - aproape toti au Facultatatea de Educatie Fizica si Sport

Nici pe departe. Astia de care zici tu sunt rari, si de obicei nu merge lumea la ei, ca ce sa vezi, oamenii nu stau la poza de instagram.

 bigpanz3r, on 22 mai 2022 - 20:08, said:

Mult hate, inteleg ce spuneti si voi, dar eu, dupa Parerea mea, 99%  din toti oamenii din sala sunt niste ratati.

Si, tu o sa fii unul din aia 1% foarte capabili, nu?

#17
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
adica un gigel imbuibat cu mici si bere face un curs si devine antrenor???
fara alte "competente"???

#18
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Da.

https://abcfitness.r...ructor-fitness/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate