Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Autostopul in Anglia

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
augustinpaled

augustinpaled

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2021
Salut,

Urmeaza sa merg in Anglia pentru circa 2 saptamani jumate si mi-am propus sa vizitez minim 4 orase. in Romania am facut asta de nenumarate ori, da rnu stiu in Anglia. Voiam sa intreb daca a experimentat cineva pe propria piele si daca da ce sugestii imi poate da. Ma intereseaza sa merg fara bani.

-cum vi se par englezii la autostop?
-ati mers fara bani? vreau sa-i spui direct soferului ca nu am bani sa-i platesc (am mai facut asta in Romania)
-ce app de ridesharing nationale cunoasteti? (nu gen Uber interlocale, ci echivalentul Blablacar-ului de la noi)

Multumesc,

#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009
... tu nu ai vazut filme in care turistii dispar in neant? Ajunge sa dai pentru un singur nebun.

Daca nu ai bani nu vizitezi. Mi se pare super riscant ce vrei sa faci. Poate sa iasa bine sau poate sa iasa rau...

#3
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Nu te ia nimeni la ia-ma nene in Anglia, sunt paranoici englezii.

#4
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,924
  • Înscris: 02.02.2007
vezi ca trebuie sa faci semn cu mana stanga :))

#5
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
Daca esti femeia, te ia.

#6
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Lasand glumele la o parte, cel mai probabil indienii te vor lua fara bani. Englezii mai rar, sau niciodata. Ruginitii posibil sa te si bata.

Indienii sunt cei mai omenosi de pe acolo, si ceva musulmani (iraq in mod special). Englezii imi cereau garantie pe 6 luni  chiriecand auzeau de Romania, cand de obicei se dadea 1 luna :))

Daca te urci in vreun taxi fara bani, sau uber sau altceva, ai sanse mai mari sa iesi sifonat.

Iti recomand sa te plimbi mai mult in nord, sunt mai civilizati.

#7
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 24.06.2006

View Postaugustinpaled, on 19 mai 2022 - 18:08, said:

Autostopul in Anglia
nu cred ca se prea practica, in vreo 9 ani doar acum cateva zile am vazut unul cu un carton scris pe marginea drumului, vroia pana-n satul urmator

View Postvictor29cr, on 19 mai 2022 - 21:58, said:

Daca te urci in vreun taxi fara bani, sau uber sau altceva, ai sanse mai mari sa iesi sifonat.
depinde peste cine dai, eu am trecut prin asa ceva si m-a dus omul pana la un bancomat sa scot bani, la uber nu cred ca se pune problema, ala vine doar daca a fost platit inainte, daca nu ma insel

#8
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006
te inseli!

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Vezi pe hitchwiki

Dar in Anglia e aglomerat, autostrazi, lume repezita. E posibil sa fie mai greu.

In Scoția sau Wales probabil ai mai multe șanse.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate