Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Edge pe xbox seria x

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Va salut prieteni, nu stiu daca ii o problema sau ii un feature, folosesc Edge de pe xbox seria x si am intampinat un bug cred eu, poate exista o solutie.
Deci sa zicem ca sunt pe facebook ( sau oricare alt website) si derulez in pagina indiferent de cat de mult sau putin si apoi deschid alt tab , eh aici intervine problema, cand ma duc inapoi pe tab de facebook pagina isi da reset si ma duce inapoi sus, la fel si cu toate site-urile cu scroll.
Exista o solutie ceva ? astia nu au optiunea de a downloada alt browser trebuie neaparat sa stau cu cacatul asta de edge...

#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,183
  • Înscris: 26.06.2009
Nu ai cumva jocuri care ramana in "fundal"? Daca memoria RAM este plina cu cateva jocuri care raman in stand-by atunci tab-ul cu Facebook trebuie sa isi dea refresh cand il redeschizi => pagina va fi afisata de sus...

#3
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 18.02.2004

 Evonxxx, on 18 mai 2022 - 22:15, said:

Va salut prieteni, nu stiu daca ii o problema sau ii un feature, folosesc Edge de pe xbox seria x si am intampinat un bug cred eu, poate exista o solutie.
Deci sa zicem ca sunt pe facebook ( sau oricare alt website) si derulez in pagina indiferent de cat de mult sau putin si apoi deschid alt tab , eh aici intervine problema, cand ma duc inapoi pe tab de facebook pagina isi da reset si ma duce inapoi sus, la fel si cu toate site-urile cu scroll.
Exista o solutie ceva ? astia nu au optiunea de a downloada alt browser trebuie neaparat sa stau cu cacatul asta de edge...

Stii ca poti sa-i intrebi si pe cei de la Microsoft daca e bug sau nu: https://support.xbox.com/en-US/

#4
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
E consola de jocuri, nu PC.

#5
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Mama niste raspunsuri de post hunting nu gluma, ba baieti chiar daca ii consola poate fi folosita aproape ca un PC si de asta intreb aici daca a mai intampinat cineva problema asta? si nu , nu am nici un joc sau program care ruleaza in fundal toate sunt inchise (quit) .

#6
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
E consola, nu funcționează "ca un pc" ci "ca o consola". Browserul ala nu e același browser care rulează pe PC. Se cheamă la fel dare un buid diferit. Lucrează cu cache space diferit, swap diferit, management de memorie diferit și are alta arhitectura cu totul.
Browserul de pe console este făcut pentru alte scopuri decât cel de PC, cu resurse mult restrânse la dispoziție.

Altfel spus, e perfect normal ce vezi.

#7
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 ro_explorer, on 19 mai 2022 - 11:33, said:

E consola, nu funcționează "ca un pc" ci "ca o consola". Browserul ala nu e același browser care rulează pe PC. Se cheamă la fel dare un buid diferit. Lucrează cu cache space diferit, swap diferit, management de memorie diferit și are alta arhitectura cu totul.
Browserul de pe console este făcut pentru alte scopuri decât cel de PC, cu resurse mult restrânse la dispoziție.

Altfel spus, e perfect normal ce vezi.
Ah deci ii normal sa dea refresh de fiecare data? cei drept am cautat pe google si nu am vazut pe nimeni sa se planga de aceeasi chestie si am crezut ca ii bug ceva la mine.

#8
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,183
  • Înscris: 26.06.2009
Da e perfect normal pentru ca memoria RAM este prioritizata pentru jocurile suspendate, pentru altceva decat Edge.

#9
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

View PostEvonxxx, on 18 mai 2022 - 22:15, said:

Va salut prieteni, nu stiu daca ii o problema sau ii un feature, folosesc Edge de pe xbox seria x si am intampinat un bug cred eu, poate exista o solutie.
Deci sa zicem ca sunt pe facebook ( sau oricare alt website) si derulez in pagina indiferent de cat de mult sau putin si apoi deschid alt tab , eh aici intervine problema, cand ma duc inapoi pe tab de facebook pagina isi da reset si ma duce inapoi sus, la fel si cu toate site-urile cu scroll.
Exista o solutie ceva ? astia nu au optiunea de a downloada alt browser trebuie neaparat sa stau cu cacatul asta de edge...
Ciudat. Eu nu am intampinat problema asta pe xbox-ul series s al baiatului meu. Si tot Edge foloseste si el ca browser.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate