Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

E agresiune sau nu ?

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
Ieri am facut ceva, a intrat o tipa in scara era una mai masiva si mai grasa, apoi am vrut sa intru si eu, nu ma lasa, tragea de usa inauntru, eu am tras in afara, atat, nu am batut-o, nu i-am facut nimic.
Vroia sa vada daca am chestia aia de la interfon de acolo crezand ca nu-s din bloc, i-am aratat intre timp ca fiecare trageam de usa, si m-a lasat, am mai injurat-o eu dupa aia in scara ptr cum s-a purtat, dar acolo n-ar dovezi, deci nu se pune, camerele nu inreg si sunetul.

Pe mine m-a deranjat gestul, putea sta in usa si sa vb frumos sa-i arat aia, si ii aratam.
Mama dar avea o forta, pfuaaai..., abia tineam usa contra.

Acuma s-a dus la admin sa se uite pe camere sa ma dea la politie ca am agresat-o, cum am agresat-o daca nu i-am facut nimic ?
Adminul a zis "e deajuns ce ai facut", pai asta e agresiune ? Ca ai tras de o usa in timp ce ea tragea contra ? Ea a tras prima, nu era casa ei sa zici ca e violare de domiciliu. El nu stia ca eu sunt, l-am sunat si i-am zis ca cine e aia care s-a purtat asa urat, si ca eu am fost (oricum vedea pe camere).

Ce parere aveti ? Agresiune zic eu ca e aia cand atingi persoana si aplici violenta sau atunci catre ea cu ceva, ori ii dai cu spray, etc.

Edited by MinettoMatoi, 18 May 2022 - 13:14.


#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View PostMinettoMatoi, on 18 mai 2022 - 13:12, said:

am mai injurat-o eu dupa aia in scara ptr cum s-a purtat, dar acolo n-ar dovezi, deci nu se pune, camerele nu inreg si sunetul.
pai agresiune e in functie de ce s-a intamplat in realitate, nu ce se vede pe camerele de supraveghere....

#3
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Administratorul are acces la camere?

#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,573
  • Înscris: 14.08.2007
E o agresiune, a ei fata de tine, ca nu te-a lasat sa intri in scara in care inteleg ca locuiesti Posted Image

S-o fi speriat ca vrei sa o violezi sau ceva ... cand vezi ca cineva se sperie de tine, nu e ok sa te apuci sa tragi de usa ca o sperii si mai tare, o lasi sa o inchida si deschizi cu tag-ul tau. Apoi ii spui ca esti vecin cu ea ca sa stie data viitoare.

Edited by utopium, 18 May 2022 - 13:46.


#5
Mike1alike

Mike1alike

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 02.08.2020
Nu e agresiune ce ai făcut. Ați tras amândoi de uşă şi v-ați înjurat. Pe viitor foloseşte-ți cheia magnetică de interfon şi aşteaptă să fie liberă uşa.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Vei fi chemat la politiei pt audieri.

De ce nu ai deschis usa cu cipul tau pt interfon?
Cand accesul se face cu cartela, e normal sa nu lasi si pe alti straini sa intre dupa tine. Asa a procedat femeia.
Tu?
Daca pe langa injuraturi a mai fost lovita (cu usa) e grav pt tine.

Edited by dorin_2k, 18 May 2022 - 13:53.


#7
Mike1alike

Mike1alike

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 02.08.2020
Data viitoare când o întâlneşti, cere-ți scuze.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate