Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

She-Hulk: Attorney at Law (2022)

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 26.12.2015
Din 17 august pe Disney+.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gim2kprjL50?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS: Cât de bine arată CGI-ul. Mamă, mamă...

Edited by Cosmin_Andrei, 18 May 2022 - 05:42.


#2
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Dinsey are ceva cu impins niste mesaje si agenda lor cu feminismul.

Sa zic ca filmul arata urat din trailer este putin spus.

#3
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Trailerul nu e deloc rau. Sper sa limiteze in serial prostiile de propaganda, pentru ca madam Hulka are cel mai mare potential dintre toate supereroinele din comicsuri. Cu un pic de tact din partea scenaristilor, ar putea iesi o serie decenta.

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,528
  • Înscris: 16.03.2007
bleah. e degeaba daca nu-i cresc tzatzele cand se transforma.

#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,517
  • Înscris: 30.08.2017
Încă o vacă de muls pentru Disney.

#6
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 26.12.2015

View PostManasu, on 18 mai 2022 - 06:15, said:

Trailerul nu e deloc rau. Sper sa limiteze in serial prostiile de propaganda, pentru ca madam Hulka are cel mai mare potential dintre toate supereroinele din comicsuri. Cu un pic de tact din partea scenaristilor, ar putea iesi o serie decenta.
Asta n-ai să vezi. CGI-ul lasă de dorit. Înțeleg că personajul principal este interpretat de 2 actrițe diferite, dar asta nu înseamnă că She-Hulk trebuie să fie o caricatură. Sper ca până la lansare CGI-ul să se îmbunătățească, pt. că altfel o să fie o mare porcărie, cel puțin din punct de vedere vizual.

Edited by Cosmin_Andrei, 18 May 2022 - 08:02.


#7
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021

View Postlaffin, on 18 mai 2022 - 07:02, said:

bleah. e degeaba daca nu-i cresc tzatzele cand se transforma.
Porcule!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/awDsx_HzntI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Sunt fan Marvel, astept cu nerabdare!
Chiar arata bine trailerul din punctul meu de vedere.

P.S: O mica recomandare, un serial care mi-a placut foarte mult ( Marvel ): Moon Knight [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x7Krla_UxRg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
mizerii pe banda rulanta, o sa ma uit la episodul cand naste totusi....
buna asta cu vaca de muls, acum nu stiu daca a fost la propriu sau la figurat:)

#10
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Gunoaie pe banda rulanta, filme low-IQ si plictisitoare. Vezi unul si parca le-ai vazut pe toate.

Edited by Cyanid3, 18 May 2022 - 11:29.


#11
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 26.12.2015
Premiera serialul a fost mutata pe 18 august si conform Disney Plus Romania Grupul Original (Facebook), seria va avea 9 episoade.
Attached File  299383142_592178582481057_1320865675257089295_n.png   1.7MB   17 downloads

#12
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 26.12.2015
A apărut și primul episod. Știam că nu o să fie excelent, dar nu m-am gândit că o să fie atât de slab. E plin de woke, modul în care Jennifer își capătă puterile e absurd, puteau găsi lejer o altă variantă mai credibilă. Cum era de așteptat, She-Hulk e mai puternică decât Hulk, CGI-ul e belea, comedia mi-a dat dureri de cap. Există o scenă de end credits deosebit de enervantă și inutilă.
O să-l urmăresc în continuare doar pentru a rămâne la curent cu ce se întâmplă în MCU.
PS: Glumele cu Shrek apărute pe internet sunt complet justificate.

Edited by Cosmin_Andrei, 18 August 2022 - 10:59.


#13
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
cand am vazut traileru' am crezut ca e un film. acum vad ca e serial :) macar cand se transforma i se rupe si ei tricou'? :) that would be fun ;)

#14
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
She-Shrek. (Fiona?)

#15
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 12.03.2010
Mie-mi aduce mai repede aminte de avatarul lui Sigourney Weaver decit de Shrek (in afara daca si Hulk va aminteste de Shrek) si-mi venea sa zic "Look, ma, un Avatar mai prost decit Avatar". Noroc (sau pacat) de Marc Ruffalo, a jucat excelent, dar daca nu mai apare de-acuma, nici serialul nu mai prezinta interes.

#16
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
She-hulk din comics are potential destul de mare dar nu cred ca "woke mob" vor sa vada asa ceva in serial. La inceput a fost o versiune feminina de Hulk dar au schimbat-o destul de repede si asta i-a adus destul de mult succes. De fapt e un fel de anti-Karen si seamana mai mult cu Deadpool dar in serial tipa pare sa fie "Karen" cand nu e transformata in She-Hulk.

In serial au sarit peste partea initiala cand avea aceleasi probleme ca si Hulk si au trecut direct in perioada cand se poate transforma cand vrea si nu are personalitate dubla. In afara de faptul ca e verde nu are nici un dezavantaj comparat cu Hulk. In comics e transformata aproape tot timpul dar in serial probabil ca nu au bani de efecte speciale pentru tot episodul.

Prin anii 80-90 caracterul din comics a fost super-progresist dar nu a deranjat pe nimeni. Ramane de vazut ce strica Marvel acum ca sa transmita "mesajul".

#17
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Serialul asta e din categoria Ms Marvel, merge pe o anumita nisa. Creatorii au zis la un moment dat ca va fi similar cu Ally Mcbeal, deci nu e un serial ce se ia in serios, e comedie pentru femei.

Mi-a parut o comedie usoara si fazele cu Hulk au fost oarecum amuzante.

Problema lui e ca e prost scris ca serial pentru femei, e scris pentru feministe, care-s cam putine sa sustina monetar un serial oricat de mult le-ar placea. Cand ii zice Hulk ca trebuie sa-si controleze sentimentele de furie ea zice ca e experta pentru ca a facut asta toata viata pentru ca e femeie. Insa in tot episodul o vedem cum reactioneaza instinctiv si violent.

Scena cand intra in acea toaleta si femeile ii dau machiaj crezand ca a fost abuzata de partener e inca una esuata pentru ca reactia normala ar fi sa chemi politia.

Se putea face o comedie usoara si fara extremele astea care cred ca vor indeparta si multe femei de la a-l urmari.

[ https://64.media.tumblr.com/9585b2fafe7855030c6e2a32d006a06e/800b99cedf8bb180-df/s540x810/6b52d131764850473e4c9eef0305784c915a4c6d.gifv - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://64.media.tumblr.com/db56b1c6164898c845f7dc72fbe9c05d/5f38d2097307a399-e6/s540x810/672488556208ae0305f29671e5e0189049e2ed5c.gifv - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
"Vai, sunt mai buna ca tine deoarece ma fluiera barbatii pe strada si nesimtitii de la job imi spun ce trebuie sa fac cand eu stiu mai bine!". Si Hulk, care a avut nevoie de ani de zile pentru a-si controla puterile, care o salvat o data planeta si o data Galaxia cu pierderi personale seriose, nu da cu ea de pamant sa-i sara figurile din cap. :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate