Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Eurocircovision

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
410 replies to this topic

#19
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Eurovisionul nu mai are demult nici o treaba cu muzica. E doar un circ ieftin.

Am auzit si eu azi, intamplator, melodia noastra. Prima mea impresie, a fost ca Margareta Nistor, s-a apucat sa traduca in engleza/spaniola o melodie romaneasca. In direct. Fara ritm, fara melodie, cantaretul total afon. S-a inscris perfect in trendul celorlalti cantaciosi romani participanti la aceasta mirifica competitie (cacofonie intentionata).La fel de prost putem si eu sa cant.  Ah, si punctele moldovenilor au ajuns la ucrainieni. Tot asa, au simtit aia in urina ca au fost fraude.

Insa mi-a placut piesa celor de la Zdob si Zdub. O stiam de ceva vreme, am fost placut surprins ca a participat.

Edited by kyrre, 15 May 2022 - 17:15.


#20
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View Postalexmohora, on 15 mai 2022 - 16:31, said:



Păi și-au dorit să câștige! Or fi crezut că este în vigoare tot regulamentul de acum câțiva ani când a câștigat femeia cârnat sau crenvurșt, nu mai țin minte exact numele.

Anul ăsta a fost alt regulament. Iar cine nu l-respectat nu a contat la vot (juriile din vreo 6 țări nu au votat conform regulamentului).

Dacă ești la curent și ai bunăvoință, postează, te rog, noul regulament, să ne dăm seama ce s a greșit.

#21
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
@Friskey
In primul rand, alea nu-s sutiene.
Si-n al doilea, melodia e chiar misto. Prin comparatie cu ce se canta acum, ca-ti vajaie uneori  capu' de la muzica asta "moderna",  melodia e surprinzator de misto.

#22
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005
Cred ca si votul Moldovei a fost masluit sa iasa slava ucrainei. ca Romania nu a obtinut niciun punct de la Moldova, super dubios
Acum stim cine o sa castige si campionatul mondial din Qatar. singura necunoscuta e locul2,3...

View Postgarett, on 15 mai 2022 - 17:12, said:

Eu în afară de Zdubi nu știam de nici unii, l-am văzut întâmplător pe miorlăiciul nostru, după care am plecat de unde eram, când am ajuns acasă evident că nu la Eurovision m-am uitat, am văzut la știri dimineață cine a câștigat și am căutat melodia pe YT, e OK, nimic de zis.
Dar scandalul ăsta implicit va apăsa asupra rezultatului, e ca "Nadal 21, fără Nole"...

o laie va apasa. oricum era super de rahat concursul asta. acum doar se reversa pe toate partile
blat din ala ordinar de gen becali cu valiza de bani in vestiar

Edited by McDude, 15 May 2022 - 17:35.


#23
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Toata chestia este politica.

Problema este ca in Ucraina - Rusia ne-am pomenit restul tarilor frecati si nu putem zice nimic ca ne freaca americani.

Gaze scumpe? Ciocul mic ca america.
Inflatie? Ciocul mic ca america.
Voturi eurovision? Ciocul mic ca america vrea sa castige Ucraina sa arate cat de iubiti este guvernul sustinut de americani.

#24
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,181
  • Înscris: 08.01.2021
Frate la fotbal unde se învârt enorm de multi bani te aștepți la blaturi.
Însă dacă pana și la Eurovision se fac blaturi înseamnă ca blatul e înscris în codul genetic al speciei.

#25
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Cui îi pasă de Eurovision?

#26
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postericmario, on 15 mai 2022 - 17:36, said:

Cui îi pasă de Eurovision?
This.
Apreciez totusi ca avand un razboi la granita si cu preturile luand-o razna mai are cineva energie sa se preocupe despre cate puncte s-au dus nus' unde la un fel de Festivalul Mamaia, dar mult mai scump si mult mai gay.

#27
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,249
  • Înscris: 31.08.2006

View Postdansysro, on 15 mai 2022 - 16:35, said:

Are și Omu dreptate cu denazificarea, femeia cu barba, bărbatu cu sutien... Posted Image

                         Si pe langa astia au mai aparut si niste androizi, cyborgi si creaturi, probabil, elgibitiste al caror sex ar putea fi destul de greu de stabilit. Apocalipsa, taica...Dupa noi, potopul !

#28
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,091
  • Înscris: 27.02.2018

View Postericmario, on 15 mai 2022 - 17:36, said:

Cui îi pasă de Eurovision?
Cum cui? Celor care au găsit acum un nou prilej sa injure Europa, desi nu dadeau doi bani pe consursul asta inainte de aseara. Evident trebuie sa se adune si trolii rosii ca mustele la rahat, ca sa boceasca de dorul mamei rusii pentru fiecare copeica incasata.

#29
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,509
  • Înscris: 11.03.2006
Toata lumea stie ca decizia la concursul asta sau ce e, este politically corecta. Daca nu e vreun razboi, se alege cel mai gay participant. Aici femeile sunt dezavantajate, ca n-au cum sa arate ca sunt gay.
Acum e razboi in Ucraina, i-au ales pe aia de acolo.
N-avem de ce sa ne suparam, ne vine si noua randul. Cum e putin probabil sa ne mai atace Putin, va trebui sa asteptam cutremurul.

Nu stiu cine se mai uita la Eurovision in ziua de azi.

#30
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Au gasit romanii dolari si droguri la Eurovision? :D

#31
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
S-au adunat și ăștia anti Ucraina și homofobii și bărbații adevărati

Ia tăceți că a vorbit marele artist
https://adevarul.ro/...756e/index.html

Pizdetz
Daca era Marcel acolo, mama ce le dădea cu ghioaga și arăta atitudinea masculină, păroasă (pe.corp, nu pe cap), vartosenia creștină

#32
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostFlat, on 15 mai 2022 - 17:52, said:

S-au adunat și ăștia anti Ucraina și homofobii și bărbații adevărati

Ia tăceți că a vorbit marele artist
https://adevarul.ro/...756e/index.html

Pizdetz
Daca era Marcel acolo, mama ce le dădea cu ghioaga și arăta atitudinea masculină, păroasă (pe.corp, nu pe cap), vartosenia creștină
Sa-l anunte cineva ca Artele stau sub auspiciile Venusiene, feminine, de frumusete si iubire...

Edited by Cr1spy, 15 May 2022 - 17:58.


#33
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postcumparator, on 15 mai 2022 - 17:48, said:


Problema e alta. Romania da punctele ei Moldovei. Comisia zice niet si aloca punctele Romaniei catre Ucraina. Care trebuie sa castige, ioi.. deja mi-e sila de fanatismu' astora care se rahatesc si galben-albstru.

#34
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View Postmishuletzu, on 15 mai 2022 - 17:45, said:

Cum cui? Celor care au găsit acum un nou prilej sa injure Europa, desi nu dadeau doi bani pe consursul asta inainte de aseara. Evident trebuie sa se adune si trolii rosii ca mustele la rahat, ca sa boceasca de dorul mamei rusii pentru fiecare copeica incasata.

Eu zic să te controlezi, că pari defect, ceva buguri la soft.

Observi tu vreun mare interes spre topicul asta in special sau spre Eurovision in general ?

Tratează ți doamne obsesiile, nu ne stresa pe noi cu ele...

View PostFlat, on 15 mai 2022 - 17:52, said:

S-au adunat și ăștia anti Ucraina și homofobii și bărbații adevărati

Ia tăceți că a vorbit marele artist
https://adevarul.ro/...756e/index.html

Pizdetz
Daca era Marcel acolo, mama ce le dădea cu ghioaga și arăta atitudinea masculină, păroasă (pe.corp, nu pe cap), vartosenia creștină

Nu domnule ....... @Flat.
Ideea e că dacă e concurs de muzică, sa fie de muzică, nu de corectitudine politică.

Poate pricepe capul matale așa ceva ?
Că spunem că melodia, in sinea ei, e de rahat, indiferent că vine din Ucraina ?

Și că ne enervează politizarea excesivă a oricărei porcarii?

#35
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005
Hahaha! Si mi-a dat prin gand ca poate o sa fie favorizata Ucraina, dar am zis ca "hai mai, nu cred ca chiar asa sa mearga treburile...". :D

Asta cand am vazut si eu cele 5 minute din emisiune.

#36
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,509
  • Înscris: 11.03.2006

View PostAlecsandru010, on 15 mai 2022 - 17:56, said:

Problema e alta. Romania da punctele ei Moldovei. Comisia zice niet si aloca punctele Romaniei catre Ucraina. Care trebuie sa castige, ioi.. deja mi-e sila de fanatismu' astora care se rahatesc si galben-albstru.

Oricum nu se voteaza pe bune. Nici n-ai cum, ca e o mizerie de muzica acolo. Din cate imi amintesc din timpurile cand ma uitam cu parintii la Eurovision, Romania voteaza cu Moldova, aia cu noi si tot asa, toata lumea voteaza pe baza de simpatii politice. Ce importanta are ca au luat voturile noastre si le-au dat la ucraineni, ca era anul lor.
Asteptati sa vina si al nostru. O sa fie la un moment dat vreo plaga, seceta, inundatii, care ne va lovi numai pe noi. Daca in anul ala nu canta Navalnii sau ceva de importanta similara, castigam.

Edited by cumparator, 15 May 2022 - 18:13.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate