Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Eurocircovision

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
410 replies to this topic

#1
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Că Eurovision-ul e doar o bălărie penibilă nu mai e un secret pentru nimeni, că voturile se dau după afinități și vecinătăți iarăși nimic nou, da' să se apuce să mânărească voturile direct de la centru e ceva nou:
https://m.digi24.ro/...jocului-1940266

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Se mai uita cineva la Eurovision? Cerbul de Aur mai exista?

#3
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
https://www.protv.ro...t-ucrainei.html
OK, înțeleg că trebuie susținuți, dar cu blaturi de genul ăsta nu stârnești decât controverse inutile.

 edy_wheazel, on 15 mai 2022 - 16:02, said:

Se mai uita cineva la Eurovision? Cerbul de Aur mai exista?
Eram într-o vizită aseară și am văzut întâmplător behăitul reprezentantului nostru.
Clar nu merita nimic, dar nici faza cu furatul voturilor nu e kosher.

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Cu asemenea melodii, îmi dau seama ce gusturi de rahat au oamenii în ziua de azi! Nu degeaba apare analfabetismul funcțional!  Nu mai deosebim notele de gust!

#5
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Reprezentantii Romaniei s-au urcat pe scena in sutiene (barbati fiind) si au cantat in spaniola o "melodie" infantila.

#6
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Evident, dar nu despre penibilii noștri vorbim, de data asta!

#7
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 25.05.2005

 Friskey, on 15 mai 2022 - 16:19, said:

Reprezentantii Romaniei s-au urcat pe scena in sutiene (barbati fiind) si au cantat in spaniola o "melodie" infantila.

Păi și-au dorit să câștige! Or fi crezut că este în vigoare tot regulamentul de acum câțiva ani când a câștigat femeia cârnat sau crenvurșt, nu mai țin minte exact numele.

Anul ăsta a fost alt regulament. Iar cine nu l-respectat nu a contat la vot (juriile din vreo 6 țări nu au votat conform regulamentului).

#8
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 13.06.2005
Macar de făcea Putin infarct...da sigur nu s-a uitat :)

Are și Omu dreptate cu denazificarea, femeia cu barba, bărbatu cu sutien... :)

#9
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,415
  • Înscris: 30.08.2017
Citeam într-o stire că doar punctajul maxim al României s-a dus către Ucraina, la restul s-a dus către alte țări. Ar fi bine să știm cum și de ce, pentru că nu doar Ucraina a beneficiat.

Quote


TVR anunță că juriul din România decisese să acorde punctaj maxim reprezentanților Moldovei, dar rezultatul oficial a fost în favoarea Ucrainei. Aparent, în cazul altor țări cărora nu li s-a permis intrarea în direct, punctajul maxim a fost acordat altor țări decât Ucraina, care nu a ieșit pe primul loc la votul juriilor, dar a câștigat masiv la votul publicului. “TVR a solicitat organizatorilor ESC să ne furnizeze, în mod oficial, motivele concrete pentru care au înlocuit punctajul juriului din România cu un “substitut” calculat într-un mod netransparent. În funcție de răspunsul care ne va fi trimis, TVR își rezervă dreptul de a lua măsuri pentru corectarea situației create”.


Edited by george_alexandru, 15 May 2022 - 16:39.


#10
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Votezi cu cine vrei, din urnă iese Ucraina! :D
Cam ca votul în URSS:
1. Stalin
2. Siberia

#11
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 garett, on 15 mai 2022 - 16:44, said:

Votezi cu cine vrei, din urnă iese Ucraina! :D
Cam ca votul în URSS:
1. Stalin
2. Siberia
Sunt curioasa daca Naoto iti da girul si ptr tipul asta de discurs...

#12
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,480
  • Înscris: 30.01.2008

 garett, on 15 mai 2022 - 16:01, said:

Că Eurovision-ul e doar o bălărie penibilă nu mai e un secret pentru nimeni, că voturile se dau după afinități și vecinătăți iarăși nimic nou, da' să se apuce să mânărească voturile direct de la centru e ceva nou:
https://m.digi24.ro/...jocului-1940266
Suspiciuni de fraudă la Eurovision. UPDATE. TVR reacționează și cere EBU explicații pentru faptul că a schimbat votul juriului din România în favoarea Ucrainei, deși decizia fusese pentru Moldova. Recunoaște implicit faptul că România este printre cele șase țări suspectate de fraudă.

https://www.biziday....KyALa32ZNOw2E78

#13
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Cr1spy, on 15 mai 2022 - 16:47, said:

Sunt curioasa daca Naoto iti da girul si ptr tipul asta de discurs...
Tipul de discurs fiind...?
Sunt de partea Ucrainei în război, am și ajutat refugiați ajunși pe aici dar o măgărie politică nu face nimănui cinste.
Și, cel puțin bazându-mă pe cei pe care îi cunosc, nici ucrainenii nu ar vrea să câștige în felul ăsta!

#14
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

 garett, on 15 mai 2022 - 16:06, said:

https://www.protv.ro...t-ucrainei.html
OK, înțeleg că trebuie susținuți, dar cu blaturi de genul ăsta nu stârnești decât controverse inutile.

De acord. Genul ăsta de susținere mai mult strică.

#15
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,415
  • Înscris: 30.08.2017

 garett, on 15 mai 2022 - 16:56, said:


Tipul de discurs fiind...?
Sunt de partea Ucrainei în război, am și ajutat refugiați ajunși pe aici dar o măgărie politică nu face nimănui cinste.
Și, cel puțin bazându-mă pe cei pe care îi cunosc, nici ucrainenii nu ar vrea să câștige în felul ăsta!

Păi noi știm doar partea României... Ce a plecat de la celelalte 5 tari pare că nu s-a dus către Ucraina conform unui articol pe care l-am pus mai sus. Oricum, ei au câștigat datorita votului popular, nu al juriului (care a avut, ce-i drept, o pondere).

Eu speram să câștige Zdob și Zdub.

Edited by george_alexandru, 15 May 2022 - 17:04.


#16
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,662
  • Înscris: 13.10.2003
Nu a explicat nimeni de ce au fost anulate voturile juriului din România.
Ucraina a avut o piesa OK cu care putea castiga oricum. Nu m-am uitat la emisiune, am văzut azi pe YouTube mai multe interpretări. Bravo Zdob și Zdup, fain piesa, puternic mesaj!
Locul 2 - UK după mine a fost jalnic pe când Suedia - Wow !
Este un concurs unde se interpretează tot felul de genuri muzicale și, mai important, rezultatul este influențat politic. De aia nici nu ma uit, ptr ca este o făcătură nu are farmec.
Ai noștri slăbuți, au prins totuși finala însă mai mult nu se putea…

#17
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,080
  • Înscris: 27.02.2018

 Friskey, on 15 mai 2022 - 16:19, said:

Reprezentantii Romaniei s-au urcat pe scena in sutiene (barbati fiind) si au cantat in spaniola o "melodie" infantila.
Nu mai sunt la curent cu plictiseala asta de eurovision, cum nu mai sunt nici cu fotbalul romanesc dus pe copca, dar parca tin minte ca publicul roman votase altceva decat au trimis (in)juratii din Romania de la tevereu, iar acum se plang astia de la Bucuresti ca au luat abia locul 18 din 17 pozitii ca i-au furat strainii. Mai este horia moculescu cap de decizie pe acolo?

#18
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Eu în afară de Zdubi nu știam de nici unii, l-am văzut întâmplător pe miorlăiciul nostru, după care am plecat de unde eram, când am ajuns acasă evident că nu la Eurovision m-am uitat, am văzut la știri dimineață cine a câștigat și am căutat melodia pe YT, e OK, nimic de zis.
Dar scandalul ăsta implicit va apăsa asupra rezultatului, e ca "Nadal 21, fără Nole"...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate