Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Gpl se ineaca la accelerare in rampa

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alexdr25

alexdr25

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.08.2021
Salutare,

Vin si eu cu o problema care a aparut de o saptamana incoa...pe un golf 6 1.4 pe care am pus acum 2 luni gpl, incepe sa se zguduie masina ca si cum s-ar ineca. Lucrul asta se intampla doar in momentul in care sunt in mers cand accelerez in rampa si doar uneori...nu face asa tot timpul.

In acel moment, schimb pe benzina si totul revine la normal si din acest motiv as limita problemele la instalatia gpl. Ce poate sa fie? Reglaj prost, gpl de slaba calitate? Instalatia fiind in garantie, oricum o sa intreb si la service dar orice parere e binevenita.

Multam fain!

#2
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,718
  • Înscris: 24.10.2019
Filtru.

Si altele.

#3
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
NU iti vine gaz destul, cel mai probabil. Filtru sau vaporizator infundat, poate si ceva reglaj...

#4
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005

 alexdr25, on 15 mai 2022 - 05:20, said:

Salutare,

Vin si eu cu o problema care a aparut de o saptamana incoa...pe un golf 6 1.4 pe care am pus acum 2 luni gpl, incepe sa se zguduie masina ca si cum s-ar ineca. Lucrul asta se intampla doar in momentul in care sunt in mers cand accelerez in rampa si doar uneori...nu face asa tot timpul.

In acel moment, schimb pe benzina si totul revine la normal si din acest motiv as limita problemele la instalatia gpl. Ce poate sa fie? Reglaj prost, gpl de slaba calitate? Instalatia fiind in garantie, oricum o sa intreb si la service dar orice parere e binevenita.

Multam fain!

Ai butelia de gaz plina cand se manifesta asa cum ai descris? Este posibil ca gura sorbului din butelie sa nu mai fie in gaz lichefiat cand esti cu masina in rampa si nu ai suficient gaz.

#5
alexdr25

alexdr25

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.08.2021
Multam fain de raspunsuri.

Dicdobre, butelia nu era plina...sa zic ca de fiecaee data era cam pe terminate linia 2, deci un minim de 10-12l erau in ea. Poate sa fie de la asta? Nici nu m-am gandit vreodata ca nu se poate merge normal cand mai ai "doar" 12l de gaz.

Zi in sensul ca face asta uneori, adica se ineaca acum iar peste 5min la o rampa si mai abrupta merge fara probleme.

#6
alexdr25

alexdr25

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.08.2021
Am facut azi full de gaz, face la fel...nu e asta. O sa vorbesc cu cei de la service sa vad ce zic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate