Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Samsung S23 - zvonuri

  • This topic is locked This topic is locked
571 replies to this topic

#1
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Au inceput sa apara zvonuri despre Samsung S23. Nou tip baterie, stocare, procesor, etc.
Voi ce va doriti?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DYe_Xp2mG6E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Samsung Galaxy S23 series may get innovative battery tech. As per a tipster, Samsung is planning to utilise the stacking method aimed at making electric vehicle (EV) batteries for its rumoured Galaxy S23 flagship lineup. Samsung SDI reportedly utilises this method for manufacturing its Gen 5 EV batteries.

#2
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Cred ca multi isi doresc sa primeasca S22 de la precomanda. :))

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 sorinu, on 07 mai 2022 - 06:31, said:

Au inceput sa apara zvonuri despre Samsung S23. Nou tip baterie, stocare, procesor, etc.
Voi ce va doriti?


Orice, dar nu Samsung.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Sa fie toate facute cu snapdragon

Sa nu fie vandute de samsung, ca au politici de rahat si din cauza lor m-am intors la iPhone :lol:

#5
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 21.10.2009
Sper sa nu o dea in bara Samsung la fel ca seria S21 si S22... imi doresc ca S23 sa fie urmatorul meu telefon, nu mai suport saracia asta de iOS, un OS primitiv, limitat si dumb as f#ck.
Momentan am un Iphone 13 Pro si abia astept sa ma intorc la Android, DACA le va veni mintea la cap celor de la Samsung si nu vor mai face tot felul de chestii nesimtite...deocamdata, cu seriile S21 si S22, isi merita numele de Scamsung.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Eu telefoane samsung clar nu mai iau după ce-am văzut cum se comporta cu clienții. M-am enervat instant și am luat iPhone pe loc :lol: atâta timp cât au politici tâmpite, nu îmi mai trebuie.

Alte lucruri, poate. Ma uitam și la Tab s8+.

#7
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 21.10.2009
Ce as vrea sa aiba seria S23:
1. un flagship de dimensiuni reduse , precum iPhone 13 Pro
2. un SoC care sa nu consume enorm, sa se incalzeasca si sa faca throttling
3. sa se renunte la gramada de bloatware existenta pe telefoanele Samsung
4. sa fie acelasi SoC pentru toata lumea, nu unii sa primeasca Snapdragon si altii porcaria numita Exynos.
5. jackul ala de 3.5mm... stiu ca nu sunt sanse , dar audiofilii nu asculta la acele casti bluetooth oribile la care se pierde calitatea auditiei...

Ultimul flaghsip cu adevarat bun de la Samsung a fost S10, if you ask me...

#8
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007
O camera decenta, care sa se bata cu adevarat cu cele ale firmelor chinezesti. Si bluetooth 5.2 cu codecul nou audio (LC3) - bine, asta tine mai mult de Android care inca nu suporta LC3, deci e posibil la update-ul la versiunea urmatoare de Android sa mearga LC3 si pe S22.

Edited by utopium, 07 May 2022 - 16:10.


#9
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

 sorinu, on 07 mai 2022 - 06:31, said:

...
Voi ce va doriti?
...

2 la pret de 1  Posted Image

#10
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Am urmarit video ala si cred ca in fiecare an Samsung promite:
1 - Ca o sa faca telefoane la pret decent. - O Vrajeala, telefoane scumpe care dupa o scurta perioada ajung sa coste jumate si iti pare rau de sumele platite.
2 - Telefoane carora trebuie sa le opresti update.
3 - Mizerie de exynos? Da, in fiecare an Samsung promite ca o sa fie mai rapid, mai economic, mai rece.
4 - Camera sub display? De cati ani baga Samsung vrajeala asta.
5 - Sute de pixeli? Iphone face treaba la fel de buna cu un numar mult mai mic de senzori.
6 - Telefoane imense? Un Note normal trebuie.
Porcaria de S22 Ultra este enorm.
7 -

#11
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Samsung va rezolva problema procesor incepand cu S22 FE, este posibil sa avem   MediaTek Dimensity 9000

https://www.sammobil...-not-happening/

#12
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Asteptam mufa Jack.In rest ne descurcam.

#13
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021

 sorinu, on 08 mai 2022 - 19:53, said:

Samsung va rezolva problema procesor incepand cu S22 FE, este posibil sa avem   MediaTek Dimensity 9000

https://www.sammobil...-not-happening/
Tu iti dai seama ca acum stam sa ne uitam cum naiba se intelege softul samsung aplicat peste android in combinatie cu M.T.D. 9000-ul ala si hardware samsung.
Parca mai au cateva telefoane cu procesor dala dar parca erau de buget?

Edited by -ARA-, 08 May 2022 - 20:25.


#14
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Galaxy S23 could exclusively use Snapdragon processor worldwide
https://www.sammobil...ssor-worldwide/

#15
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008

 lex2010, on 07 mai 2022 - 13:19, said:

...DACA le va veni mintea la cap celor de la Samsung si nu vor mai face tot felul de chestii nesimtite...deocamdata, cu seriile S21 si S22, isi merita numele de Scamsung.

Ce chestii nesimțite au făcut cu seriile S21 si S22?

#16
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012

 lex2010, on 07 mai 2022 - 13:19, said:

Sper sa nu o dea in bara Samsung la fel ca seria S21 si S22... imi doresc ca S23 sa fie urmatorul meu telefon, nu mai suport saracia asta de iOS, un OS primitiv, limitat si dumb as f#ck.
Momentan am un Iphone 13 Pro si abia astept sa ma intorc la Android, DACA le va veni mintea la cap celor de la Samsung si nu vor mai face tot felul de chestii nesimtite...deocamdata, cu seriile S21 si S22, isi merita numele de Scamsung.
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#17
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 21.10.2009

 Paranoir, on 10 iulie 2022 - 19:23, said:

Ce chestii nesimțite au făcut cu seriile S21 si S22?

Vanzarea unor telefoane cu SoC-uri diferite in functie de regiune, la preturi identice.
Nu accept sa platesc pentru un telefon cu Exynos cand altii primesc Snapdragon la acelasi pret sau chiar mai ieftin.

Apoi... preturile de lansare foarte mari si nerealiste raportat la ce ofera. Acum si-au mai revenit preturile la niste valori decente, dar launch price-ul este exagerat.

Eu astept cu sufletul la gura seria S23 si chiar sper ca de data asta nu o vor mai da in bara. Cel putin cu SoC-urile... Urasc iOS din toata inima dar sincer deocamdata nu simt nicio tragere de inima pentru seria S22.

Edited by lex2010, 10 July 2022 - 22:49.


#18
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Asta cu soc-urile diferite in functie de regiune a fost mai mereu, nu e de la s21 incolo. Stia toata lumea ca asa sunt telefoanele lor.
Preturile, hmmm, doar nu ai vrea sa vanda samsung ieftin.
Iricum, pun pariu ca daca ti s-arfi spus ca telefonul tare are SD nu cred ca observai diferenta. Adica, eu nu vad vreo diferenta notabila astfel incat sa imi pese de aspectul asta.
Legat de baterie, la cum se incing telefoanele cu noile iteratii de Snapdragon, nu cred ca plange cineva ca are exynos.

Edited by Paranoir, 11 July 2022 - 00:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate