Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Digi RDS/RCS Angajat Nesimtit

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#37
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007

View Posttytysor, on 06 mai 2022 - 13:46, said:


uite, eu de-al dracu' nu permiteam sa se faca contracte pe PJ, daca in acte nu rezulta ca au sediul in locuinta respectiva! patroni care aveau bani sa-si cumpere o scara de bloc si incercau sa se minjeasca cu rahaturi din astea!
Garantat are sediul acolo. Ăștia de la RDS chiar sunt maniaci la contracte, io m-am chinuit și nu am reușit sa fac pe pf, sa dau 25 lei, nu 60 cât dau pe pj, pentru același net.

#38
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Eu am lucrat la diverse firme de apartament si de fiecare dafa am avut contract la Digi pe PF, chiar daca aveam punct de lucru acolo.

#39
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
erau detinute de pf, persoana fizica s-a prezentat cu buletinul. daca locul e detinut de pj, nu-ti fac astia decat pj. poate am fost io mai ghinionist, dar cum vedeau in contract pj, au refuzat categoric sa fac de pf.

#40
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,657
  • Înscris: 30.10.2009

View Postwaterman, on 06 mai 2022 - 13:47, said:

Poate omul e nevinovat, și a fost o întrebare legitimă.
Nu era o întrebare legitimă. Oare de ce nu vrei să te oprești?

#41
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ok, mea culpa.
Se poate face reclamație la furnizor pentru comportament angajați sau contractori, se poate trimite mail.
Iar instalarea se putea re-programa.

Nimic malițios în ce spun, doar păreri proprii.

Edited by waterman, 06 May 2022 - 14:26.


#42
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View Postslai, on 06 mai 2022 - 14:12, said:

erau detinute de pf, persoana fizica s-a prezentat cu buletinul. daca locul e detinut de pj, nu-ti fac astia decat pj. poate am fost io mai ghinionist, dar cum vedeau in contract pj, au refuzat categoric sa fac de pf.

n-ai nevoie de contractul/actul de proprietate al locuintei. contractele pe PF se fac doar cu buletinul si maxim o declaratie pe proprie raspundere.

#43
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Nu se fac astfel de glume!
Am zis.

#44
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Eu am lucrat si lucrez pe partea de servicii (din fericire pentru mine, doar din spatele unui monitor) si stiu bine ca sunt cazuri in care clientul efectiv te scoate din sarite. Nu stiu daca doamna a avut vreo atitudine certareata sau ceva similar (nu exista motiv pentru care angajatul sa raspunda cu glume nesarate oricum, dar circumstante atenuante pot fi). Eu insa am avut parte de sute de clienti care erau cu capsa pusa si se razbunau pe mine.

Dar repet, nici angajatul nu trebuia sa se dea la glume, tine de conduita profesionala.

Sunt foarte multumit de RDS/RCS, folosesc internet fix si TV. Dar am avut ocazii in care au demonstrat ca au unii angajati incompetenti si nesimtiti.
In 2008 m-am mutat intr-un bloc central dintr-un oras mare, cablat la RDS, fara datorii pe adresa, nimic deosebit. Am semnat contractul la sediu, mi s-a zis ca vor veni sa cableze in maxim 30 de zile. Am ramas cam dezamagit de termenul mare, dar am zis ca asta e, suport. Le-a luat 90 de zile. Jenant. Ma tot chemau la sediu sa fac reclamatii.
In 2015 la alta adresa, depun cerere de conectare la sediu. Tot bloc cablat, fara datorii pe apartament. Le si spun de conectarea anterioara, ma asigura ca s-au schimbat mult conditiile, primesc un numar de inregistrare, stabilesc o data si ora, imi iau concediu in ziua aia, ciuciu.
Sun sa intreb ce se intampla, mi se spune candid ca acel numar de inregistrare nu exista. Cum, doamna, ca doar de la dvs e hartia. "Nu stim, probabil a uitat colegul sa-l inregistreze".
Am facut reclamatie scrisa atunci, cu care s-au sters probabil.

Ultima patanie a fost in 2019, cand agentul de teren (care s-a dovedit a fi idiot) mi-a dat sa aleg oferta pe care o doresc pentru TV + cablu, totul super, stabileste ziua de conectare, iar nu vine nimeni in ziua stabilita, sun la RDS, mi se spune ca de fapt oferta aleasa de mine nu e posibila in blocul unde locuiesc, si-a cerut scuze, mi-a oferit un contract inferior ca viteza la net, conectare peste multe zile, bine si asa, ii spun agentului, el nu, sa sun la ei si sa spun ca am vorbit cu el, ca el stie mai bine. Vorbea si de parca am pascuit oile impreuna.
Si de data asta nu au venit in prima zi cand stabilisera, nici a doua zi dupa ce am facut scandal si am vorbit cu userul Digi Helper de aici. Doar in urma interventiei lui pana la urma au venit si au cablat. Dupa cateva zile bune de nervi cand eu chiar aveam nevoie de internet.
Mai mult, eu nu eram acasa cand au ajuns si le-au spus persoanelor care erau in casa ca "nu intelegem de ce a facut atata scandal, ca altii stau cateva luni". Daca imi spuneau asta in fata, ii dadeam afara instant.

Impresia mea e ca angajatii RCS/RDS de teren sunt hamaliti bine de tot, ca pe plantatie, si nici nu primesc cine stie ce salariu, asa ca nu prea se inghesuie lumea si nici nu muncesc cu drag si spor. Dar si ca avand monopol, ii cam doare la basca daca unul sau altul fac reclamatie.

Edited by ambr0zie, 06 May 2022 - 14:48.


#45
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 10.09.2018
Individului NU i-am zis absolut nimic, NU mi-am exprimat nemultumirea programarii de pe o zi pe alta in nici un fel, pur si simplu i-am aratat unde este routerul si apoi m-am asezat pe canapea si ma uitam pe telefon cand mi-a zis sa verific daca merge TV si calculatorul, m-am ridicat, am verificat si deodata mi-a trantit intrebarea respectiva, m-a pus sa semnez cu degetul pe telefon si apoi a plecat.

#46
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 12:27, said:

In asteptarea a ce?
omu a crezut că ați cerut dvs schimbarea echipamentelor că mai sunt și din aceștia

#47
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,783
  • Înscris: 15.08.2014
@winc daca vrei sa ti se puna doar intrebarile pe care vrei sa le auzi, nasol, imposibil daca traiesti in societate. Asa ca treci peste. Sau daca nu, pierde ti timpul si sanatea stresindu te pt lucruri de nimic.


#48
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020

View PostEMPP, on 06 mai 2022 - 17:45, said:

omu a crezut că ați cerut dvs schimbarea echipamentelor că mai sunt și din aceștia
omu a fost deranjat ca a mers la munca in ziua aia din cauza femeii....

#49
mosto

mosto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 22.04.2022
Nu prea vad unde era nesimtirea.
Incerca sa destinda atmosfera sau poate intreba ca sa iti recomande niste pozitii mai bune pentru echipament... ce vina avea bietul om ca tu pareai gravida, nu doar grasa. Nu vad unde e marea jignire, am auzit alte povesti cu niste replici cu adevarat jignitoare de la diversi lucratori. Unii chiar cauta sa isi dea ochii peste cap si sa faca scandal din orice.

#50
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

View Postmosto, on 07 mai 2022 - 08:24, said:

Nu prea vad unde era nesimtirea.
Incerca sa destinda atmosfera .
Pt asta angajezi un clovn.
Ăla trebuia doar să înlocuiască un echipament in timpul programului. Atât.

#51
mosto

mosto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 22.04.2022

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 16:40, said:

pur si simplu i-am aratat unde este routerul si apoi m-am asezat pe canapea si ma uitam pe telefon cand mi-a zis sa verific daca merge TV si calculatorul, m-am ridicat, am verificat si deodata mi-a trantit intrebarea respectiva, m-a pus sa semnez cu degetul pe telefon si apoi a plecat.
Acum ca ai detaliat contextul, cred ca intreba strict in scopul de a te menaja.
A vazut ca pari gravida si te-a intrebat cu scopul de a nu te mai deranja sa te ridici sa te duci sa verifici daca erai gravida.

#52
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018
Puteai sa ii tai craca direct.Nu va priveste ,va rog sa rezolvati problema pt care ati venit :D
Nu doresc sa continui discutia.

#53
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 10.09.2018

View Postmosto, on 07 mai 2022 - 08:29, said:

Acum ca ai detaliat contextul, cred ca intreba strict in scopul de a te menaja.
A vazut ca pari gravida si te-a intrebat cu scopul de a nu te mai deranja sa te ridici sa te duci sa verifici daca erai gravida.

M-a intrebat dupa ce verificasem conexiunea internet si TV .. Plus ca nu avea de ce sa ma menajeze pentru cativa pasi in conditiile in care oricum trebuia sa ma ridic sa incui usa dupa ce pleca. Doamne, da cat ii mai luati apararea cu tot felul de argumente fortate. Nu a fost vina omului ca par gravida? Eu as zice ca nu ar fi trebuit sa fie treaba omului ca paream gravida si sa nu fi pus intrebari in legatura cu asta din moment ce venise sa imi schimnbe echipamentul nu sa imi evalueze aspectul fizic.
Numai misogini pe forumul asta! Cum de imi permit sa am kg. in plus? Trebuia sa arat ca un model ca sa mi se schimbe echipamentele, nu-i asa?

#54
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020

View Posthelen76, on 07 mai 2022 - 11:24, said:

Puteai sa ii tai craca direct.Nu va priveste ,va rog sa rezolvati problema pt care ati venit Posted Image
Nu doresc sa continui discutia.
Tocmai ca am inteles ca nesimtitul a aruncat-o la plecare, ca un las... deci stia bine ca jigneste

Edited by GlCA_Contras, 07 May 2022 - 13:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate