Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Digi RDS/RCS Angajat Nesimtit

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#19
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View PostGlCA_Contras, on 06 mai 2022 - 12:28, said:

Daca iti zicea ca o ai cam mica, ai face putin scandal?

Eu ii raspundeam :"nevasta-ta / ma-ta crede altceva" Posted Image . La gluma raspunzi cu gluma , asta daca te duce capu

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 12:30, said:

De ce a trebuit sa ma intrebe daca sunt insarcinata / gravida cand el venise de fapt sa imi schimbe echipamentul de internet? Zau ca nu inteleg! Daca era cadru medical mai intelegeam dar asa..

Deci doctorii au voie sa faca glume ? :lol:

Edited by Andreysc7, 06 May 2022 - 12:46.


#20
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Măi, terminați cu glumele nesărate!

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Topicul induce în eroare și e defăimător.
Acel individ care este reclamat nu este angajat RCS RDS

#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Se lasă cu puncte, deci ies încet.

Edited by ericmario, 06 May 2022 - 12:55.


#23
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 12:30, said:

De ce a trebuit sa ma intrebe daca sunt insarcinata / gravida cand el venise de fapt sa imi schimbe echipamentul de internet? Zau ca nu inteleg! Daca era cadru medical mai intelegeam dar asa..

...poate ca are sotia gravida si subconstientul a "tresarit" ...

Oricum felicitari ca aveti asemenea probleme in viata de zi cu zi care merita "reclamate" ...la mine, cred ca si la altii, sunt liste lungi si asemenea "probleme", daca apar, sunt la "si altele", si discutate la o bere/cafea/cola/etc  ...

(nu stiu oricum ce credeti ca rezolvati cu reclamatia ...nu vor schimba procedurile, nu pot controla angajatii care vin la dvs si nici nu va pot recomanda un stil de viata ...etc)

Succes si weekend placut

Edited by superm, 06 May 2022 - 12:55.


#24
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postericmario, on 06 mai 2022 - 12:54, said:

Se lasă cu puncte, deci ies încet.
Oscarul pentru premoniție merge la ericmario Posted Image

View Postwaterman, on 06 mai 2022 - 12:54, said:

Topicul induce în eroare și e defăimător.
Acel individ care este reclamat nu este angajat RCS RDS
Exagerezi. Și chiar dacă nu e angajatul lor, lucrează în numele firmei, iar gluma a fost cu adevărat nesimțită.

PS: Nu sunt grasă.

#25
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
Ăsta e thread de trecut la Fun dpmdv...

O glumiță cam deplasată și inițiatoarea a intrat în roșu :D
Poate e cum zicea un user, ...omul era ingrijirat de radiații, atât .

Oricum nimeni nu va fi dat afară că nu-s oameni.

Edited by sirgoofy, 06 May 2022 - 13:35.


#26
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 12:27, said:

Ambele pentru ca m-au sunat de la Digi RDS/RCS dupa amiaza ca sa vina intre orele 09-11 urmatoarea zi si a trebuit sa mut lucruri de asa natura incat sa fac loc plus sa aduc un calculator in sufragerie ca sa nu imi intre in dormitor deci a fost destul de mult deranj.

Ce business cu activitate vitala pe partea de networking presteaza servicii din dormitor?

Ca o recomandare, mai bine treci pe abonament PF.. pe langa faptul ca este mai ieftin, calitatea serviciilor este similara.

Edited by N4S, 06 May 2022 - 13:36.


#27
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Glumele nu își au locul. Angajatul trebuie sa își vadă de treaba lui și atât. Nu sa îl intereseze de client ce face acasă la el, ca e gras sau slab sau alte afirmații.
Este cel puțin lipsa de educație și bun simt. Și se aplica la multe alte situații.

#28
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View PostN4S, on 06 mai 2022 - 13:34, said:

Ca o recomandare, mai bine treci pe abonament PF.. pe langa faptul ca este mai ieftin, calitatea serviciilor este similara.
Daca e "patroana" nu isi poate deduce cei 50ron/luna prin firma daca abonamentul e pe pers fizica :P

#29
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 12:30, said:

De ce a trebuit sa ma intrebe daca sunt insarcinata / gravida cand el venise de fapt sa imi schimbe echipamentul de internet? Zau ca nu inteleg! Daca era cadru medical mai intelegeam dar asa..
  probabil pentru ca pareati gravida si majoritatea femeilor gravide sint bucuroase sa vorbeasca despre asta! in rest, cei care nu au avut tangenta cu domeniul, nu-si pot imagina ce reclamatii se primesc in telecom. sigur, majoritatea sint de la clienti habarnisti,  care stiu ei mai bine, dar si la adresa angajatilor, indiferent de felul in care se comporta acestia!
p.s. de ce nu doreati sa intre in dormitor???

View Postwaterman, on 06 mai 2022 - 12:54, said:

Topicul induce în eroare și e defăimător.
Acel individ care este reclamat nu este angajat RCS RDS
Nu e! era acolo in numele si pentru RCS RDS, ei pot afla cine a fost si stiu ce au de facut! desi cred ca nu vor face nimic!

#30
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View Posttytysor, on 06 mai 2022 - 13:41, said:

p.s. de ce nu doreati sa intre in dormitor???
daca vedea business-ul din dormitor, gluma cu gravida era mic copil pe langa ce subiecte ar fi iesit de acolo 😅

#31
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View PostAndreysc7, on 06 mai 2022 - 13:40, said:

Daca e "patroana" nu isi poate deduce cei 50ron/luna prin firma daca abonamentul e pe pers fizica Posted Image
uite, eu de-al dracu' nu permiteam sa se faca contracte pe PJ, daca in acte nu rezulta ca au sediul in locuinta respectiva! patroni care aveau bani sa-si cumpere o scara de bloc si incercau sa se minjeasca cu rahaturi din astea!

#32
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postalthea, on 06 mai 2022 - 13:20, said:


gluma a fost cu adevărat nesimțită.


Poate omul e nevinovat, și a fost o întrebare legitimă.
Nu prea glumește nimeni cu grașii, sunt sensibili.

Mai ales de când s-a auzit că vor să dea lege să nu te mai poți îmbuiba.

Și care grași, că de fapt nu sunt grași, doar rețin multă apă.
Sau sunt pufoși.
Că ei nici nu mănâncă mult. Doar acolo gustă.

#33
echoFourZero

echoFourZero

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.02.2022

View Postalthea, on 06 mai 2022 - 13:20, said:

d iar gluma a fost cu adevărat nesimțită.
A fost pe ala cu coada ceea ce a zis omul. De ce am impresia ca de fapt cucoana suparata e de vina, nu cumva a zis ceva de la facut pe om sa puna intrebarea aia? Mai apoi cand a vazut ca si-a furat-o a deschis topic la misto pe SP. Cand ideea cucoanei e ca trebuie sa fie anuntata cu Nspe zile inainte e clar ca a zis ceva ce a omis in topic. Oricat ar incerca sa para victima sunt sigur ca nu e chiar asa cum zice ea.

#34
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View PostN4S, on 06 mai 2022 - 13:44, said:

daca vedea business-ul din dormitor, gluma cu gravida era mic copil pe langa ce subiecte ar fi iesit de acolo ��
In practica, o problema unde primeam zilnic reclamatii era ce ca angajatul se descalta sau nu se descalta la intrare! S-a mai spus asta, dar chiar era stresanta! desi codul manierelor elegante este destul de clar, iar prin filmele americane n-am vazut pe nimeni sa se descalte la intrarea intr-o locuinta. Eu chiar am propus sa cumparam galosi pentru angajati!

#35
echoFourZero

echoFourZero

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.02.2022
OT: Iar la asiatici e de bun simnt sa te descalti la intrare si sa porti papuci de casa in interiorul locuintei. Cine e mai manirat? Americanu' incaltat sau Japonezul / Coreanul incaltat cu papuci de casa ca sa nu faca mizerie?

#36
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Problema cu incaltat/deacaltat cred ca ar putea fi rezolvata foarte simplu printr-o intrebare: “Doriti sa ma descalt, sau intru incaltat?”. Totusi nu cred ca ar vrea cineva sa ii miroasa ciorapii unui tehnician ce a lucrat o zi intreaga pe teren, si care cel mai probabil nu isi foloseste perechea buna de adidasi cu care iese in oras in timpul lui liber.

Edited by N4S, 06 May 2022 - 13:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate