Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Digi RDS/RCS Angajat Nesimtit

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#1
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 10.09.2018
Avand in vedere ca Digi RDS/RCS Romania nu are sectiune de reviews nici pe facebook nici pe google (eu cel putin nu am gasit), am incercat sa imi scriu doleanta intr-un post direct pe pagina Digi Romania - un post care nu apare, de asemenea am scris aceasi doleanta intr-un coment la ultimul lor post care de asemena nu apare, acum incerc sa postez aici - deci:
Digi RDS/RCS Sunt o clienta cu abonament business de internet, plus telefon si TV si cred ca ar trebui sa anuntati din timp cu minim 1 saptamana inainte cand trebuie sa trimiteti un angajat sa schimbe echipamentul aflat in custodie din diverse motive, nu de pe o zi pe alta (mai ales cand este serviciu nesolicitat de client) si mai ales sa faceti training angajatilor care vin sa instaleze / schimbe echipamente in custodie sa nu mai puna intrebari tampite, nelalocul lor care nu au nici o legatura cu motivul pentru care au venit de ex: Dvs. sunteti in asteptare? In asteptarea a ce? intreb eu, neavand nici o idee la ce se refera, la care el raspunse: A unui copil. Sunteti insarcinata? M-am blocat, am raspuns "Nu" si atat. La care el nici nu si-a cerut scuze nici nimic. M-am simtit de-a dreptul penibil. Abia asteptam sa termine si sa plece.  Am kg. in plus - ar fi trebuit sa-mi fi  cerut eu scuze pentru asta sau ce? Angajatul respectiv a dat dovada de o nesimtire totala!

#2
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Toatã industria telecom e în cãdere libera. E plin de nesimțiți și habarnisti. Mai mult ar fi ajutat sa faci o reclamație direct la ei, de pe site. In felul asta rãmâne scris și primești și numãr de înregistrare.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,770
  • Înscris: 25.01.2007
Data viitoare rãspundeți:
-da, tripleți.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,064
  • Înscris: 01.12.2001
O fi "fumat" ăla ceva înainte. Nu aveai pe aproape o vaza sa ii trântești "din greșeală" in cap? Sau sa îi tragi scara daca era suit pe ea?
Cred că nici nu e angajatul Digi.
O fi vreo firma terță ce face mentenanță pt Digi.

#5
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Da' ce demersuri si cat timp pierdut pentru atata lucru.
Fa reclamatie direct la RCS RDS.

#6
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,546
  • Înscris: 06.02.2006
Se muta pe Pareri despre produse sau servicii

#7
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
pana la urma problema care e ? Ca anunta de pe zi pe alta, sau ca a incercat o gluma ?

Quote

cred ca ar trebui sa anuntati din timp cu minim 1 saptamana inainte cand trebuie sa trimiteti un angajat sa schimbe echipamentul aflat in custodie din diverse motive, nu de pe o zi pe alta

In contract ce scrie ? Daca nu scrie nimic legat de subiect , atunci e irelevant .. ei nu poate nu cred la fel

Quote

Dvs. sunteti in asteptare? In asteptarea a ce? intreb eu, neavand nici o idee la ce se refera, la care el raspunse: A unui copil. Sunteti insarcinata? -------------  Am kg. in plus - ar fi trebuit sa-mi fi  cerut eu scuze pentru asta sau ce? Angajatul respectiv a dat dovada de o nesimtire totala!

El sigur se referea la faptul ca asteptati pentru a avea echipamentul schimbat . Nu cred ca kg in plus au vreo legatura cu faptul ca v-a intrebat daca asteptati un copil . Asta probabil ati dedus dvs, fiind constienta de situatie ... in fine, poate o persoana care are kg mai putin ar fi gustat gluma.

PS : nu iau apararea, incerc sa vad situatia din ambele parti

Edited by Andreysc7, 06 May 2022 - 12:05.


#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Nici eu nu am inteles care este problema
Ca s-a schimbat echipamentul fara notificare din timp sau ca a intrebat despre sarcina ?
Sau e o "problema" 2 in 1 ?

#9
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Angajatul nu a lăsat niciun proces verbal pentru înlocuirea echipamentului? Dacă a lăsat, mergeți cu el în cel mai apropiat magazin Digi și va primi probabil o mustrare. Sau faceți o sesizare online și adăugați toate detaliile. Cineva de la ei se va uita peste tichet și va spune: "Mda, următorul!". Omul a încercat probabil să destindă puțin atmosfera, nu cred că a zis-o cu răutate. Eu n-aș face mare scandal din cauza asta.

Edited by Cipry7, 06 May 2022 - 12:17.


#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,770
  • Înscris: 25.01.2007

View PostSef-chenko, on 06 mai 2022 - 11:30, said:

Da' ce demersuri si cat timp pierdut pentru atata lucru.
Fa reclamatie direct la RCS RDS.
si ce sa faca aia la rds? doar sa se amuze si ei la un pahar de vorba cu prietenii "hai sa va povestesc ce reclamatie am primit azi de la o clienta mai rotofeie"...
deja de mult timp in Romania angajatul e greu de gasit, deci mai important decat un client. si sa il trimita pe ala la mama lui sa faca din nou aia 7 ani de acasa, iar e imposibil.

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Ăia care vin să schimbe echipamentele nu sunt angajați RCS RDS
Sunt de la firme sub-contractante

Edited by althea, 06 May 2022 - 12:48.
ce glumã...


#12
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
O sa-i ia boii de la bicicleta
Stiu un angajat "nesimtit" de la RDS

Te apuca rasu' / plansu' daca auzi ce spune
Unii se plang ca nu vorbeste suficient de clar
Altii se plang ca vorbeste prea mult
Altii ca vorbeste prea putin
Plangeri ca intra incaltat
Plangeri ca s-a descaltat
Ca a ajuns prea devreme
Ca a ajuns prea tarziu
Ca n-a ajuns la timp
Ca a refuzat sa schimbe bateriile la telecomanda
Ca a cerut un pahar cu apa
Ca n-a vrut sa bea o cafeluta oferita "cu dragoste"

Cred ca banuiti ce face seful lui cu astfel de plangeri Posted Image

#13
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 10.09.2018

View PostAndreysc7, on 06 mai 2022 - 12:00, said:

Pana la urma problema care e ? Ca anunta de pe zi pe alta, sau ca a incercat o gluma ?
Ambele pentru ca m-au sunat de la Digi RDS/RCS dupa amiaza ca sa vina intre orele 09-11 urmatoarea zi si a trebuit sa mut lucruri de asa natura incat sa fac loc plus sa aduc un calculator in sufragerie ca sa nu imi intre in dormitor deci a fost destul de mult deranj.

View PostAndreysc7, on 06 mai 2022 - 12:00, said:

El sigur se referea la faptul ca asteptati pentru a avea echipamentul schimbat . Nu cred ca kg in plus au vreo legatura cu faptul ca v-a intrebat daca asteptati un copil . Asta probabil ati dedus dvs, fiind constienta de situatie ... in fine, poate o persoana care are kg mai putin ar fi gustat gluma.
N-am dedus eu nimic, l-am intrebat: In asteptarea a ce? Ca de asteptat pentru a avea echipamentul schimbat era evident deci nu vad de ce m-ar fi intrebat asta si deci nu aveam idee la ce se refera. De ce ar fi trebuit sa destinda atmosfera? Isi facea treaba fara comentarii si gata, ce e asa de greu?

#14
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,257
  • Înscris: 21.03.2020

View PostCipry7, on 06 mai 2022 - 12:14, said:

Angajatul nu a lăsat niciun proces verbal pentru înlocuirea echipamentului? Dacă a lăsat, mergeți cu el în cel mai apropiat magazin Digi și va primi probabil o mustrare. Sau faceți o sesizare online și adăugați toate detaliile. Cineva de la ei se va uita peste tichet și va spune: "Mda, următorul!". Omul a încercat probabil să destindă puțin atmosfera, nu cred că a zis-o cu răutate. Eu n-aș face mare scandal din cauza asta.
Daca iti zicea ca o ai cam mica, ai face putin scandal?

#15
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 12:27, said:

Ambele pentru ca m-au sunat de la Digi RDS/RCS dupa amiaza ca sa vina intre orele 09-11 urmatoarea zi si a trebuit sa mut lucruri de asa natura incat sa fac loc plus sa aduc un calculator in sufragerie ca sa nu imi intre in dormitor deci a fost destul de mult deranj.



Dacă aveai vorbele la tine, se putea amâna.
M-au sunat și pe mine, de 3 ori în perioade diferite, am amânat până mi-a convenit.

Snowflakereală

Edited by althea, 06 May 2022 - 12:48.
!!!


#16
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 10.09.2018
De ce a trebuit sa ma intrebe daca sunt insarcinata / gravida cand el venise de fapt sa imi schimbe echipamentul de internet? Zau ca nu inteleg! Daca era cadru medical mai intelegeam dar asa..

Edited by Winc, 06 May 2022 - 12:31.


#17
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 12:27, said:

De ce ar fi trebuit sa destinda atmosfera? Isi facea treaba fara comentarii si gata, ce e asa de greu?

De ce a trebuie să faci topic ?
Îți vedeai de treabă în continuare. Ce e așa de greu?

View PostWinc, on 06 mai 2022 - 12:30, said:

De ce a trebuit sa ma intrebe daca sunt insarcinata / gravida cand el venise de fapt sa imi schimbe echipamentul de internet?

Rădiățiile ălea de la echipamente e nocive pentru gravide și făt, de aia o fi zis omu să vă avertizeze.... na, altruism

Dacă i-ați zis că e doar shaorma, a tăcut și el, na...

Edited by waterman, 06 May 2022 - 12:33.


#18
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010

View PostGlCA_Contras, on 06 mai 2022 - 12:28, said:

Daca iti zicea ca o ai cam mica, ai face putin scandal?
L-aș fi întrebat: "Lățimea de bandă?". Și am fi râs amândoi. Posted Image Există persoane care știu de glumă și... restul.

Edited by Cipry7, 06 May 2022 - 12:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate