Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Mama cu doi copii se arunca de la etajul 10 dintr-un bloc in Timisoara

  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 22.08.2012

View Postilorac, on 04 mai 2022 - 21:55, said:

Absolventă de psihologie și fostul era la muncă în Austria.

2 lumi diferite, pentru ea nu mai exista viitor chiar dacă avea 2 copii cu bărbatul.

E exact cum una născută și crescută cu pian în casă este ca și obligată să trăiască toată viața cu un muncitor.

La munca in Austria nu inseamna doar smecher la lopata, am o cunostinta care roman si e in boardul unei banci din Viena. Adica e la munca in Austria. Corect este: omul locuia (si muncea) in Austria.

Edited by Olteanul_sfios, 05 May 2022 - 10:01.


#20
ilorac

ilorac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 27.09.2020

View PostOlteanul_sfios, on 05 mai 2022 - 10:00, said:

La munca in Austria nu inseamna doar smecher la lopata, am o cunostinta care roman si e in boardul unei banci din Viena. Adica e la munca in Austria. Corect este: omul locuia (si muncea) in Austria.

Și eu am copil la Londra unde NU plătește chirie. Stă la altul care are până în 30 de ani și are casă, nu apartament pe la bogați.

Sigur erau din lumi diferite femeia și bărbatul.

A plecat fericită cu copiii ei.

Restul sunt povești.

#21
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 22.08.2012
Nu inteleg ce spui, ca ai un copil care locuieste la altul fara sa-i dea bani? Nu stiu ce sa zi, poate ii plateste in natura...

Cat despre fericirea de a ucide doi copii fiindca tu ai probleme psihice...nu am cuvinte. Daca la tine ar veni maica-ta sa te arunce de pe bloc findca esti a/al ei, ai fi de acord? Lasa sa fie mama fericita, este?

Multa lumea are buba la cap...

#22
ilorac

ilorac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 27.09.2020
Copilul meu stă la vărul lui care e și însurat.

Se vede că nu ai cunoscut niciodată altfel de oameni decât ce ai auzit de la prieteni.

O femeie născută și crescută cu pian în casă nu privește spre cel cu care vorbește dacă ea nu vrea.

Poate să fie și copilul ei și bărbatul ei și părinții ei.

La fel sunt și ceilalți din familia ei.

Cam așa era și femeia asta.

#23
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Mama a avut pian din copilarie,dar nu a apasat o clapa in toata viata ei.Pianul l-am vandut prin 82 cind a murit bunicul.Faptul ca parintii ei au vrut ca ea sa invete sa cante la pian o face pe mama o pianista?

#24
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

View Postilorac, on 05 mai 2022 - 10:51, said:


O femeie născută și crescută cu pian în casă nu privește spre cel cu care vorbește dacă ea nu vrea.

Poate să fie și copilul ei și bărbatul ei și părinții ei.

La fel sunt și ceilalți din familia ei.

Cam așa era și femeia asta.
Si ce daca cresti cu pianul in casa? Daca esti afon ce faci?
Tu de unde stii cum era femeia asta? Din poze cam pare o pitipoanca dusa cu capul.

#25
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Eu zic ca e hazardat sa ne dam cu parerea,mai ales ca stirea e pe toate posturile tv si se actualizeaza,completeaza detalii permanent.Sau e in sangele nostru sa comentam fara sa fim in cunostinta de cauza?

#26
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View Postilorac, on 05 mai 2022 - 07:54, said:

Nu era nebună deloc și și-a nenorocit viața de tânără că a făcut un copil la 26 de ani când a terminat facultatea
wtf?
omule menstruatia incepe la 12-13 ani. biologic ala e momentul in care omul poate face copii.
societatea a hotarat ca dupa 18 ani e cel mai bine sa faci copii.
daca tu ti-ai nenorocit fata si la 26 e incapabila sa faca si sa creasca copii, e doar vina ta ca parinte.

View Postilorac, on 05 mai 2022 - 07:54, said:

Se spune în articol că era divorțată de mai mult timp.
Deci după ce a făcut și al 2 copil ar fi divorțat pe la 29 - 30 de ani.
A rămas singură cu 2 copii din care 1 de 1 an dacă a divorțat după ce a făcut și al 2 copil.
A avut viață grea și a vrut să își refacă viața cu altul.
Nu a ieșit nimic că avea și 2 copii.
1. ea a distrus o familie pentru ca a divortat
2. ea a ales sa faca copii cu omul ala, n-a fortat-o nimeni
3. a avut viata pe care si-a ales-o cu mana ei. n-a fortat-o nimeni sa aleaga ce a ales in viata.
4. niciun barbat intreg laminte nu se leaga de o femeie cu copii, darmite una care a divortat.

View Postilorac, on 05 mai 2022 - 07:54, said:

nu va fi tipul de femeie pe care să o judece lumea care își dă seama ce viață a avut și ce viață ar fi trebuit să aibă dacă nu se grăbea să se mărite și să facă copii de tânără când avea toată viața înainte.
tocmai ca lipsa de judecata si mantra asta post-modernista in care toata lumea e perfecta asa cum e si ca nu exista rau si bine. a dus la tragedia asta.
femeia asta trebuie judecata cel putin din perspectiva in care altele sa aibe ceva de invatat.
viata nu e o telenovela disney

View Postilorac, on 05 mai 2022 - 08:39, said:

Trebuia să facă copil după vreo 5 ani de carieră după ce a terminat facultatea cu unul la fel ca ea.
1. boala mentala doar se agraveaza in timp
2. ala e barbatul pe care l-a ales cu mana ei. nu stiu cine a nascocit prostia asta cum ca o femeie doar pentru ca face o facultate poate obtine un barbat mai bun decat daca n-ar avea facultate. apoi vorbim de facultati la uman, astea sunt doar asa pentru ego, n-au nicio valoare reala.

View Postilorac, on 05 mai 2022 - 08:39, said:

Și nu era nici nebună nici proastă nici genul de femeie care face ceva fără să nu își dea seama.
Se vede în privirea ei că e tipul de femeie care a știut ce face.
nici tu nu te poti abtine sa nu te contrazici la distanta de doua virgule.

#27
Smedmscss

Smedmscss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.02.2022

View Postilorac, on 05 mai 2022 - 10:51, said:

Copilul meu stă la vărul lui care e și însurat.

Se vede că nu ai cunoscut niciodată altfel de oameni decât ce ai auzit de la prieteni.

O femeie născută și crescută cu pian în casă nu privește spre cel cu care vorbește dacă ea nu vrea.

Poate să fie și copilul ei și bărbatul ei și părinții ei.

La fel sunt și ceilalți din familia ei.

Cam așa era și femeia asta.
Prietene, ești confuz, ce vrei să zici cu asta?

Ontopic: Femeia a fost măritată, a făcut doi copii, s-a despărțit de bărbat, după care ăla a plecat la muncă în Austria. Foarte probabil că banii au fost motivul pentru care mariajul a început să scârțâie.
După despărțire, s-a cuplat cu altul. În timp, și-a dat seama că nu e ce vrea ea și a reluat legătură cu fostul, plănuind o recăsătorire.
La un moment dat, a intervenit ceva, droguri, vreun posibil șantaj, nu știu. Femeia a avut o cădere nervoasă, un derapaj mintal, ceva, și în mintea ei gestul de a-și lua viața, împreună cu a copiilor, i s-a părut cea mai bună soluție de a ieșii din situație. O tragedie ca multe altele din România.
Ceva s-a întâmplat, nu cred că, tam-nisam, a zis "ia să văd eu ce adrenalină să mai găsesc eu"! Poate nici nu se va cunoaște motivul adevărat.

#28
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
La știri au dat că a avut o afacere care se ocupa cu vânzarea de haine și care a falimentat. Asta plus că toți bărbații profitau sexual de ea(urâtă nu este) a dus la o depresie puternica. Un om normal nu se omoară.
Ea poate a fost fericită că se aruncă în gol, dar copiii aia ce vina au avut?

#29
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015
O poza cu ea si iubi.

Attached Files



#30
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

View Postpersona695, on 05 mai 2022 - 12:09, said:

La știri au dat că a avut o afacere care se ocupa cu vânzarea de haine și care a falimentat. Asta plus că toți bărbații profitau sexual de ea(urâtă nu este) a dus la o depresie puternica.
tine de boala mentala sau ceva de genul asta, femeile tind sa creada ca devin mai "valoroase" o data cu trecerea anilor si cu aparitia copiiilor.
iar asta le fac sa-si taie singure craca de sub picioare. exact ca in filmele cu prosti.

"daca barbatii vor sa ma f#t@ inseamna ca vor o relatie cu mine' - NU

View Postpersona695, on 05 mai 2022 - 12:09, said:

dar copiii aia ce vina au avut
vina o poarta judecatorul ca i-a incredintat custodia.

#31
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014
Probabil nici familia nu-i cunoaste motivele, dar ce bine ca expertii softpediei stiu totul despre viata si problemele ei. Si bineinteles, fara pianul lui marin pe topic chiar nu se putea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate