Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

personalizare clip video

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
doresc sa personalizez si eu un mic clipulet video mp4 de 3-4 minute in asa fel incat sa pot atasa pe toata durata filmuletului doar o imagine dorita de mine,iar sunetul sa ramana la fel pe fundal.
Exsista vreun program care poate sa faca ce doresc?Am gasit o melodie care imi place mult, dar vreau sa personalizez acel filmulet pt canalul meu youtube.
Am cautat aria potrivita pt asa ceva.Sper ca am nimerit bine.daca am gresit, rog un moderator sa mute la sectiunea potrivita.
multumesc anticipat,

melodia aleasa de mine este aceasta,iar coverul(imaginea) pe care doresc s-o atasez intregului clip video este aceasta


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lWTygg-gfGU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Eu acasa folosesc Wondershare Filmora 9, mi se pare foarte simplu si usor de folosit. Poti face ceea ce doresti in maxim 5 minute (cu tot cu salvarea clipului la sfarsit).

#3
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
orice editor video mai rasarit poate face ceea ce vrei. as numi aici, dintre cele gratuite: Openshot, Shotcut, AviUtl, Olive, Kdenlive, Resolve sau HitFilm (ultimele 2, comerciale, au si versiuni gratuite, sint destul de complexe).

atentie insa la melodia aleasa de tine, e posibil ca youtube sa o cenzureze (nu neaparat instantaneu) daca apar probleme cu drepturile de autor.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Nu e mai simplu sa extragi sunetul și să îl adaugi la imaginea ta?
Am înțeles bine?
Că nu cred că vrei imaginea ta pe o zona din clipul inițial.
Vrei imaginea ta full screen și sunetul din clip.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Filmora cum zice colegul, e super mega ușor.

Deschizi Filmora, imporți melodia în format mp3, imporți poza, le duci în story.
Tragi de poza să dureze cât melodia.

Exporți.

Uite clipul.


https://we.tl/t-AlRGqBNC32


Există șanse ca Youtube să taie sonorul, sau să nu te lase să monetizezi clipul.
Corect ar fi să ceri permisiunea tipului care cântă să îi folosești cover-ul.

Edited by waterman, 29 April 2022 - 15:06.


#6
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
Nu exsista drepturi de autor pt. aceasta melodie.Melodia face parte din jocul Stalker Clear sky.As mai vrea sa invat cum se poate atasa un alt filmulet peste acesta,dar sunetul sa ramana acelasi.Intreb asta pt. ca fotografia am extras-o din trailerul Stalker 2.As vrea sa am trailerul din Stalker 2 cu aceasta melodie pe fundal.Singura problema ar fi ca trailerul nu tine 3 minute si 11 sec.,ci cam 2 minute maxim din ce tin minte.Chiar vreau sa invat.


#7
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,376
  • Înscris: 30.11.2005
Ffdshow în linie de comandã

Attached Files



#8
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002

View Postghost86, on 29 aprilie 2022 - 15:56, said:

As mai vrea sa invat cum se poate atasa un alt filmulet peste acesta,dar sunetul sa ramana acelasi.Intreb asta pt. ca fotografia am extras-o din trailerul Stalker 2.As vrea sa am trailerul din Stalker 2 cu aceasta melodie pe fundal.Singura problema ar fi ca trailerul nu tine 3 minute si 11 sec.,ci cam 2 minute maxim din ce tin minte.Chiar vreau sa invat.

strict tehnic: importi clipul (trailer) in editor. in timeline, rupi (daca este nevoie) componenta audio de cea video, stergi audio initial, importi melodia cover dorita de tine, o adaugi in timeline, sincronizezi inceputul clipului video cu al melodiei, iar acolo unde se termina video, tai si din audio, astfel incit componentele audio si video sa fie egale ca si timp. eventual folosesti un fade-out pe audio pe ultimele secunde, ca sa se termine gradat, sau "mesteresti" clipul audio astfel incit sa dureze exact cit video. exporti apoi noul video...

aproape oricare din programele din lista de mai sus poate sa faca asta.

Edited by tEo, 29 April 2022 - 17:27.


#9
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_NuPJmiQh-A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0FJIWYFYJFU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

:D :D

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Melodia e cântată de Firelake

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uLL9KTT4FOs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Poza aia la fel nu îți aparține, e din joc.

În fine.

Uite aici cum se face


https://filmora.wond...o-to-video.html

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/q7Qg2d0KrE8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E foarte simplu, te uiți la clip și pricepi, nu e foarte ușor de explicat așa doar cuvinte, pe sec.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UGh2JpNpnU0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
omule melodia face parte din joc stiu bine ce spun.Am jucat atatia ani jocul ala.Cand am adaugat-o pe canalul meu,am trecut prin procesul de copyright issue,si youtube-ul mi-a spus clar: NO copyright issue .Imi taia sonorul pana acum la ea,daca era ceva

Cat despre ce spui tu cu Firelake-Dirge for the planet ,da daca o puneam pe asta cantata cu text, DA, atunci imi luam warn de copyright.Eu am pus strict melodia din joc cantata la chitara.
Iar versiunea din 2005 ce mi-ai pus tu,nu seamana nici PE DEPARTE cu versiunea cantata in joc.E foarte urata ,nu se intelege nimic.Sint multe versiuni de: Dirge for the planet

Uite aici o versiune de melodie  cantata cu adevarat pe linia melodica din joc,doar ca are si text.Pe asta daca o puneam  imi luam warn de copyright,sint constient.....

Oricum toate versiunile astea cantatate cu text ,toate sint preluate din joc

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WDCNlqMgnvo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
cat despre fotografie  ca nu-mi apartine,ca acum am vazut ca ma acuzi si de asta,nu stiu ce sa spun.Poate si avatarul tau e copiat de undeva si nu-ti apartine,mai stii?.Nu cred ca sint singurul de pe internet care copiaza o fotografie caruia nu-i apartine.Cu totii empatizam cu ceva in viata virtuala si avem pe cineva sau ceva preferat,altfel nu ar mai avea sens viata virtuala.Asa daca ar fi sa fim corecti ,tot youtube-ul si intregul content de pe internet ar trebui sa fie doar cu fotografii de ale noastre personale  si atat.

Dar  IDEEA de a face acest cover cu aceasta melodie imi apartine in TOTALITATE 100% nu ma poate acuza nimeni de nimic ca am preluat-o de undeva.Eu m-am gandit la aceasta FUZIUNE si nu altcineva !Deci ideea este pur a mea !
Daca tu mai vezi pe intreg youtubeu-ul acest filmulet cu aceasta melodie la cineva eu il mananc !
iti repet,muzica in sine :Dirge for the planet este doar preluata din joc,si cantata in propria verisune de fiecare.Muzica in sine nu este a nimanui,este a jocului Stalker...

Edited by ghost86, 02 May 2022 - 14:23.


#14
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
am reusit ce mi-am dorit.Totul a fost de la win 11.M-am intors la 10 si e totul ok vad.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate