Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Probleme imagine monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Salutare, am instalat Windows 10 pe un sistem cu placa de baza Intel - DH61DL, este un fel de mini atx, procesor Intel i3-2120 si un monitor/tv Sunplus Tv care suporta 1920x1080/60 hz, La un interval de timp monitorul/tv se inchide imaginea, si apoi revine, dar nu se inchide de tot, ca si cum este stins, doar se face imaginea neagra si revine si apare pe ecran cum schimba rezolutia, sau ce rezolutie este, am incercat sa pun si alte rezolutii, dar tot asa face, ce pot sa ii fac? Multumesc mult

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 25.01.2002
in prima faza, schimba cablul.
poti incerca si testarea unui nou monitor, daca ai de unde imprumuta (de ex. de la un prieten).

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Conexiunea este prin VGA sau DVI catre monitor?
Daca monitorul permite schinba felul conexiunii.

Sistemul este proaspat achizitionat?Daca nu,pana acum cum a functionat?

#4
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Salutare, nu este nou sistemul, este primit. Am sa incerc si pe alt monitor, momentan nu am alt monitor. Conexiunea o fac prin VGA.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate