Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Infinite Storm (2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
Când o alpinistă este prinsă de viscol, ea întâlnește un străin blocat și trebuie să coboare amândoi de pe munte înainte de căderea nopții.

LINK IMDb


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lT-fhZh7_e8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,907
  • Înscris: 12.03.2010
Care-i treaba cu el, ca mie din trailer si sinopsis imi vine sa-i trag pumni: stronk woman experienced climber nu stie sa asculte rubrica meteo inainte sa urce pe munte, in schimb salveaza weak man lovit de pandalii si neechipat. Cred ca singurul lucru pentru care merita vazut e ce cauta ala acolo, zic bodaproste de un spoiler.

PS. Naomi Watts nu e o atractie pentru mine.

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,426
  • Înscris: 30.08.2017
Dacă se uita la meteo nu mai făceau filmul :D

#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
m-am uitat eu vreo 30 de minute si imi pare tare rau, filmul e foarte prost facut

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,451
  • Înscris: 30.10.2003
In trailer scrie: based on true story. Si au fost destui care au urcat pe munte si nu au ascultat prognoza meteo.

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007
Mai fratilor, pe munte, mai ales la altitudini mari, se poate schimba brusc vremea. N-are treaba cu prognoza meteo.

#7
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
L-am vazut si eu, mi-au placut tot timpul filmele de genul.

Insa asta nu starneste cine stie ce emotie. 5/10

#8
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
Idem si aici.  L-am vazut insa mai pe sarite pentru ca devenise extrem de plicticos. Nu recomand decat daca aveti multa rabdare.

Mi se pare un Low Budget si cam atat. Sunt pe piata filme mult mai bine facute.

#9
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Este un film prost construit, chiar nu înțeleg de ce au ales așa, pentru că a fost evident un minus lipsa de context. Da, este despre o femeie atipică, parte din echipele de salvare, care ajunge să salveze un tip (cu o poveste personală tragică în spate, de unde și comportamentul haotic, dar noi nu știm asta până nu se termină) și care o determină să aprecieze viața și să facă parte din echipele de salvare până la o vârstă la care eu aș fi mulțumit să pot merge normal pe stradă. Abia la final sunt creionate niște chestii. Este greu să ajungi însă la final.
Este evident făcut în contextul ăsta în care se caută pe bandă filme cu model de femeie puternică și independentă (parcă și decide să crească singură 4 copii, n-am reținut chiar toate detaliile).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate