Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Magazin select pt utilizatori premium

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#73
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 26.01.2019
Buhnici vinde tricouri acum?????
Pan' la urma: asta vinde, asta cumparam...

Stie cineva daca intentioneaza sa vanda si chiloti premium in viitorul apropiat? :)

#74
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Si eu sunt curios, as vrea niste chiloti oversized premium. Varianta cu panou solar. Posted Image

Edited by george_alexandru, 10 April 2022 - 12:48.


#75
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
Un magazin de produse premium ar trebui sa vanda produse premium. Adica (sa fac o paralela) vinzi Miele, nu Albalux. Si in nici un caz Albalux la pret de Miele.

#76
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 27.12.2016

View Postgeorge_alexandru, on 09 aprilie 2022 - 22:24, said:

Dacă rupe piața cu tricourile alea, poate o să ne bucure și cu niște chiloți oversized. Premium, bineînțeles.

View Postpufonel, on 09 aprilie 2022 - 22:27, said:

Si niste tanga. Abia astept sa vad pe plaja ceva tanga premium oversized Posted Image

View Postdarkangel2, on 10 aprilie 2022 - 12:45, said:

Stie cineva daca intentioneaza sa vanda si chiloti premium in viitorul apropiat? Posted Image

View Postgeorge_alexandru, on 10 aprilie 2022 - 12:46, said:

Si eu sunt curios, as vrea niste chiloti oversized premium. Varianta cu panou solar.

Vesti bune, domnilor. Datorita cererii mari, Buhnici va baga si chiloti in magazinul lui.
Veti putea achizitiona chiloti premium, testati personal de Buhnici inainte de a fi livrati doritorilor. Posted Image

#77
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 26.01.2019
...... sau doritoarelor!

#78
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View PostFC72, on 10 aprilie 2022 - 09:35, said:

Eu inteleg conceptul.
Produsele se vor selectionate ca fiind ceva special din o mare alternative mai putin fericite.Adica oamenii au facut o selectie cu ce merita.
Apoi poti beneficia de suport tehnic, consultanta sa sti exact ca acel produs este potrivit la ce si cum il vei utiliza, nu ca la orice magazin care iti spun ca ce vand ei este bun la orice, doar sa il cumperi
Majoritatea vanzatorilor sunt praf, habar nu au ce vand, nu stiu cum se configureaza, opereaza si nici nu pot da detalii tehnice specifice.
Sunt persoane care nu au timp sa cerceteze, studieze produse si nici sa caute cel mai mic pret.
Vor solutii la cheie, de la cine se pricepe adica de la persoane cu anume renume, care au castigat o anume autoritate.
Eu, care sunt sarakie, as face asa: m-as duce pe site-ul lui peste, m-as informa ce si cum (ca n-am timp sa caut reviewuri pe net, mai ales cand dau o caruta de bani pe niste casti sau altceva), si apoi le iau de pe emag/altex/etc, ca sunt mult mai ieftine :naughty:

#79
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 22.03.2009

View Postpufonel, on 10 aprilie 2022 - 19:28, said:

Eu, care sunt sarakie, as face asa: m-as duce pe site-ul lui peste, m-as informa ce si cum (ca n-am timp sa caut reviewuri pe net, mai ales cand dau o caruta de bani pe niste casti sau altceva), si apoi le iau de pe emag/altex/etc, ca sunt mult mai ieftine Posted Image

Vezi cum gresesti?

GB  - https://gb.ro/ledger-nano-x/
Emag - https://www.emag.ro/...1/pd/D0H2ZGBBM/

Pe emag e mai scump cu peste 100 de lei.

#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostM0D3, on 10 aprilie 2022 - 19:36, said:

Vezi cum gresesti?

GB  - https://gb.ro/ledger-nano-x/
Emag - https://www.emag.ro/...1/pd/D0H2ZGBBM/

Pe emag e mai scump cu peste 100 de lei.

Este vandut de un seller. Dupa cum bine stim, sellerii pun preturi si de 10 ori mai mari (pe unii vanzatori nici nu ii intereseaza), uneori fac asta doar pt reclama ca mai apoi sa mergi pe siteul lor si sa cumperi de acolo.


Uite aici exemplu, Samsung S20plus la 7000 lei vandut de seller Emag. Asta este pretul normal?? Hai sa fim obiectivi cand facem afirmatii..


https://www.emag.ro/...rch-Action=view

Edited by MembruAnonim, 10 April 2022 - 19:46.


#81
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,316
  • Înscris: 15.11.2003

View PostFC72, on 10 aprilie 2022 - 10:39, said:

Asta este altceva, cat se pricepe conteaza mai putin, conteaza ca are un nume.Traim in o societate superficiala unde impostura este greu de deosebit si se merge pe impresia facuta.
Ce nume are ? E vreun mercurial al numelor pe persoana fizica ?
In afara de faptul ca-i recunosti mecla pe strada nu e nimic de capul lui, ba chiar as spune ca are o tenta de "cersetor premium" cand tot cere el sponsorizari

Edited by radu103, 11 April 2022 - 09:46.


#82
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
Pai este suficient, la cate vizualizari are traieste doar din asta si nu oricum, mult peste nivelul unui angajat celebru, a renuntat si la colaborarea cu televiziunea.
Este freelancer si o duce grozav fara sa aiba vreo competenta deosebita in ceva.

#83
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 26.01.2019

View Postpufonel, on 10 aprilie 2022 - 19:28, said:

Eu, care sunt sarakie, as face asa: m-as duce pe site-ul lui peste, m-as informa ce si cum (ca n-am timp sa caut reviewuri pe net, mai ales cand dau o caruta de bani pe niste casti sau altceva), si apoi le iau de pe emag/altex/etc, ca sunt mult mai ieftine Posted Image

Eu care sunt si mai sarac ca tine, as face asa:
- m-as duce pe site-ul lui peste, m-as informa ce si cum (ca n-am timp sa caut reviewuri pe net, mai ales cand dau o caruta de bani pe niste casti sau altceva)
- m-as duce pe site-ul emag, m-as informa ce si cum
Apoi le iau de unde e mai ieftin... :D :D :D

#84
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,316
  • Înscris: 15.11.2003

View PostFC72, on 11 aprilie 2022 - 09:50, said:

Pai este suficient, la cate vizualizari are traieste doar din asta si nu oricum, mult peste nivelul unui angajat celebru, a renuntat si la colaborarea cu televiziunea.
Este freelancer si o duce grozav fara sa aiba vreo competenta deosebita in ceva.
Pana taie youtube din plata la view ptr ca de criza economica.
Pentru ce-i care nu-si aduc aminte sau nu stiu : in 2009 adsense-ul google a taiat 70% din sumele platite advertiserilor (si eu aveam mai multe site-uri in top 10 pe anumite keywords in ro). PayPerClick nu si-a mai revenit de atunci, doar a crescut profitul Google odata cu revenirea pietei

Edited by radu103, 11 April 2022 - 11:30.


#85
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001
trebuie să fii lovit la cap să crezi că boohnech trăiește din banii ăia.

#86
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
Tu ai impresia ca veniturile din ce spune acolo sunt bazate doar pe click? ai idee cat platesc furnziorii pentru ca un produs sa fie comentat, nu neaparat doar de bine, sa para onest si real.

#87
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
La cate vizualizari are, ma indoiesc ca scoate mare lucru de la Youtube. In ciuda numarului mare de subscriberi, sta foarte prost la vizualizari iar audienta lui e publicul din Romania, pentru care Youtube nu plateste prea grozav. Grosul cred ca vine din sponsorizari.

Edited by george_alexandru, 11 April 2022 - 13:10.


#88
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,316
  • Înscris: 15.11.2003

View Postgeorge_alexandru, on 11 aprilie 2022 - 13:10, said:

Grosul cred ca vine din sponsorizari.
Din miloaga adica

View PostFC72, on 11 aprilie 2022 - 12:53, said:

Tu ai impresia ca veniturile din ce spune acolo sunt bazate doar pe click? ai idee cat platesc furnziorii pentru ca un produs sa fie comentat, nu neaparat doar de bine, sa para onest si real.
premium parca n-avea nevoie de cotizatie

#89
adanulea

adanulea

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.09.2021
Radem, glumim dar ma intristez un pic vazand cati oameni si de pe aici cu "cont d-asta pe internet" nu stiu de price punct ro si compari punct ro si cum sa dai un Google cu ghilimele pentru exactitate cu SKU'ul de produs (codul unic de produs/model) sa il gasesti indexat peste tot si sa faci un research bun de a gasi cel mai bun pret...

Stie shillul asta ce stie cand deschide magazine din astea.

#90
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View Postapocalipsul, on 09 aprilie 2022 - 20:54, said:

...............

si berea/apa din aeroport este fix acelasi produs, doar ca acolo nu ai de ales... platesti pretul cerut sau doar admiri
ti-al spus, problema vine de la felul in care privesti lucrurile
asa se vede cine e utilizator premium si cine nu
specifica faptul ca este vorba de Henry Coanda al nostru! in restul lumii, preturile nu sint asa de neam prost ca in RO.

View Postradu103, on 09 aprilie 2022 - 20:33, said:

Cata prosteala de 2 lei...
Sinistre personajele care practica samsareala flagranta.
Mai bine vindeau la stat cu +100%....a stai...acolo e cu inchisoare daca faci asa ceva...dar la utilizatori premium e ok, e de palmares Posted Image
Corect! la stat, adaosul minim acceptat este de 500%, la doar 100% poti ajunge dupa gratii pentru ca strici piata!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate