Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Magazin select pt utilizatori premium

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
In a story recalling his move to LA last year, 'Zlatan' revealed that he had asked his wife to find a house to rent with furniture in order to save the hassle of furnishing. But despite his petition, Zlatan’s wife Helena Seger told him she had found a nice house but that it was unfurnished.
“So I’m like: ‘Then you go to IKEA and you get the furniture’,” the footballer told Jimmy Kimmel. “And then the broker goes like: ‘rich people don’t buy furniture in Ikea’”.
To which Zlatan replied: “No. But intelligent people do”.

#38
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMembruAnonim, on 09 aprilie 2022 - 21:33, said:

Corect, una este sa imi cumpar Intel 12700K(am dat un exemplu aleator) cu 2000 lei si alta este sa cumpar acelasi procesor cu 7000 lei doar pt ca magazinul respectiv se autointituleaza "magazin premium pt clienti premium de premium" nu sarantoci. Posted Image)) Si nici macar nu imi este livrat cu elicopterul acel colet, ci tot cu acel curier de sarantoci.

Dupa cum bine zice un coleg mai sus, va avea clienti domnul B. care detine magazinul.
Eu sunt de acord cu tine, dar trebuie să înțelegi că nu te obligă nimeni să cumperi de la ei.
Îți risipești timpul degeaba, chiar nu merită efortul.

ps. Am văzut la ei căștile SENNHEISER MOMENTUM 3 la 1960 lei.
Ele costă de fapt 300 euro.

#39
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Ce japcă sinistră, cum să dai atâţia bani în plus aiurea. Pe lângă asta, 200 lei un tricou amărât? Nu e prost ăla care cere...

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostpexCom, on 09 aprilie 2022 - 20:15, said:

Ce-i aia utilizator premium?

Patronul siteului respectiv despre care vorbim in prima postare vede problema in felul urmator. Atat tu cat si eu avem acasa procesor intel 12700K. Ambele procesoare cumparate din magazin, noi, cu factura si garantie. Tu ai platit pretul de 2000 lei in altex/emag/flanco etc, eu am platit la magazinul select 7000 lei. Adica tu esti un utilizator saracie, eu sunt un utilizator premium pt ca am dat pe el  de 3 ori media din piata.

In felul asta vede el situatia. Chiar spune pe site "Într-o industrie în care utilizatorul premium este tratat la un loc cu utilizatorul de masă, *****.ro își propune să aducă o diferență în viața oamenilor educați și pasionați de tehnologie. ".

Adica vrea sa faca diferenta intre sărăcii si utilizatorii premium, cu toate ca ambii folosesc fix aceleasi produse. Posted Image) Atata prostie nu am mai citit de multa vreme.

Edited by MembruAnonim, 09 April 2022 - 22:10.


#41
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Wordpress cu Woodmart, pe bune? Asta e premium? Imseamna ca nu stiam ce gem am in mana.

Ca sa intelegeti, site-ul asta nu e el in sine premium. E o tema de pe Theme Forest, care costa vreo 60 de euro.

Probabil vor cumpara aia care platesc ca sa comenteze pe live-urile lui GB. Si cam atat.

Domeniul o fi costat ceva mai mult si cam atat.

Edited by miki07, 09 April 2022 - 22:14.


#42
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016

View Postdriftking91, on 09 aprilie 2022 - 22:07, said:

200 lei un tricou amărât
Acele tricouri fac parte dintr-o gama speciala, se vede ca s-a lucrat la ele pe partea de design: au croiala oversized, lejera, si au fiecare cate un logo diferit, brodat. Poate in viitor vor mai fi si alte produse in gama respectiva, de exemplu sepci sau hanorace. Asa incep liniile de moda autohtone, vezi si cazul PORC, la mare cautare in ultima vreme.

Edited by Manasu, 09 April 2022 - 22:14.


#43
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
@manasu, cat te platesc astia, ca pot si eu sa-i laud daca iese cascavalu' :P

#44
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,144
  • Înscris: 30.08.2017
Dacă rupe piața cu tricourile alea, poate o să ne bucure și cu niște chiloți oversized. Premium, bineînțeles.

Edited by george_alexandru, 09 April 2022 - 22:26.


#45
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Si niste tanga. Abia astept sa vad pe plaja ceva tanga premium oversized :P

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Deja au inceput nemultumirile printre cei care ii urmareau canalul de youtube a patronului magazinului.

"Salutare dragilor! Va apreciez si va urmaresc cu multa placere, dar cu tot respectul nu inteleg de ce as cumpara de la voi produse mai scumpe cu pana la 50% . Tinand cont ca verificarea de preturi este la un clik distanta. Va salut cu drag!"

"Cand vad ca site-ul e facut pe wordpress imi dau seama cat de premium e totul. Bișniță"

"Păcat de conținutul premium… sper sa va adaptați pieții românești … Sunt in beta si am fost plăcut surprins sa văd un produs ce-l caut … problema este ca știind prețurile din piata , am constatat ca la voi este cu câteva sute de lei mai scump"

Pana si "fanii" infocati nu mai sunt de acord sa inghita nemestecat stim noi ce.

#47
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostManasu, on 09 aprilie 2022 - 22:13, said:

Acele tricouri fac parte dintr-o gama speciala, se vede ca s-a lucrat la ele pe partea de design: au croiala oversized, lejera, si au fiecare cate un logo diferit, brodat. Poate in viitor vor mai fi si alte produse in gama respectiva, de exemplu sepci sau hanorace. Asa incep liniile de moda autohtone, vezi si cazul PORC, la mare cautare in ultima vreme.
De la PORC cumperi pentru că ești fan Deliric sau CTC, dar de la Buhnici de ce ai cumpăra la suprapreț?
Probabil că-i o formă ciudată de masochism, altfel nu-mi explic...

#48
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020

View PostManasu, on 09 aprilie 2022 - 22:13, said:

Acele tricouri fac parte dintr-o gama speciala, se vede ca s-a lucrat la ele pe partea de design: au croiala oversized, lejera, si au fiecare cate un logo diferit, brodat. Poate in viitor vor mai fi si alte produse in gama respectiva, de exemplu sepci sau hanorace. Asa incep liniile de moda autohtone, vezi si cazul PORC, la mare cautare in ultima vreme.

Tu vorbesti serios ?  Pentru ca mie ambele magazine mi se par ca au preturi nesimtite.
Nu putem sa ii sustinem pe toti bisnitarii doar pentru ca sunt romani.

#49
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016

View Postericmario, on 09 aprilie 2022 - 22:31, said:

De la PORC cumperi pentru că ești fan Deliric sau CTC, dar de la Buhnici de ce ai cumpăra la suprapreț?
Buhnici are foarte multi fani, numai canalul lui de Youtube are peste 1 milion de subscriberi.

#50
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Eu sunt curios ce mai exact inseamna "Livrare Specializata"? Adica nu vine tot cu Fan/Sameday/Cargus sau alt curier obisnuit?

View Postericmario, on 09 aprilie 2022 - 22:31, said:

De la PORC cumperi pentru că ești fan Deliric sau CTC, dar de la Buhnici de ce ai cumpăra la suprapreț?
Poate unii visau de mult sa poarte un tricou cu un panou solar. In plus, primesti si un saculet cool din bumbac. Posted Image Eu as lua doar pentru saculet.

Edited by tigerheart, 09 April 2022 - 22:46.


#51
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,144
  • Înscris: 30.08.2017
Cred că ținta lui sunt fanii neinformați, care gasesc produsul la el pe site și nu verifică dacă l-ar putea lua din altă parte mai ieftin. Mă îndoiesc că un cumpărător informat ar da pe Sennheiser Momentum 3 1960 ron când la AVStore și alte magazine similare aceleași căști costă 1300 ron.

Edited by george_alexandru, 09 April 2022 - 22:47.


#52
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
Poate ti-l livreaza chiar Buhnici in persoana si te si saluta.

Nu era unu' la un moment dat care crease o aplicatie de bogati care nu facea nimic, doar iti zicea ca esti bogat si o vindea cu 1000 de euro? Si dupa ce au cumparat-o cativa, i-au retras-o din magazin.

#53
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

View Postmiki07, on 09 aprilie 2022 - 22:10, said:

Wordpress cu Woodmart, pe bune? Asta e premium? Imseamna ca nu stiam ce gem am in mana.

Ca sa intelegeti, site-ul asta nu e el in sine premium. E o tema de pe Theme Forest, care costa vreo 60 de euro.
Conform Kemo(cine a facut site-ul), doar taxa de realizare a unui magazin online ar fi 1990 euro(pachetul de incepator) Posted Image deci da, ar trebui sa fie premium Posted Image

#54
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostManasu, on 09 aprilie 2022 - 22:42, said:

Buhnici are foarte multi fani, numai canalul lui de Youtube are peste 1 milion de subscriberi.
Păi atunci bagă mâna în buzunar și plătește-i 1960 de lei pe niște căști care costă 1500 de lei.
Că are peste 1 milion de subscriberi.

Ce? Crezi că te oprește cineva să faci asta?
Sau crezi că-i pasă cuiva ce faci cu banii tăi?
Neah!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate