Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Jurnalul Pufului

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Buna dimineata, dragii mei, si bine m-ati regasit! Am atatea idei in cap incat nici nu stiu cu care sa incep. Astazi au venit baietii cu anveloparea blocului. Tot azi, mama mea a avut al doilea atac de panica (primul l-a avut dupa ce a disparut sora mea a doua oara). Tot azi am aflat ca sotia e iar insarcinata (bineinteles ca glumesc, dar vorbeam de panica si am intrat si eu intr-una, mai ales ca eu nici nu sunt  insurat). Ce e cu adevarat grav e faptul ca caldura a fost oprita de pe 1 aprilie, iar  eu sunt mai optimist ca oricand. Am gasit carnetul de donator pierdut anul trecut si am realizat ca am donat de 14 ori, nu de 13, cum credeam initial. Acum caut prieteni cu care sa merg la varsare de sange, ca mi-e dor de bagat acul in vena. Doar ca-ce sa vezi?-nu mai am prieteni. V-am povestit cand am fost la trageri zilele trecute? 30 de gloante, 245 de lei. Va recomand. Si va astept cu intrebari despre viata mea superinteresanta.

#2
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006

 Puferiu_, on 06 aprilie 2022 - 21:03, said:

[...]Tot azi am aflat ca sotia e iar insarcinata ([...]mai ales ca eu nici nu sunt  insurat)
Soția cui? Participă și el la trageri? E de înțeles că ai atacuri de panică în contextul ăsta...

#3
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
A donat de 14 ori, practic a plecat in vacanta doar cu bani de la donare. 50% reducere la la abonamentul pe transportul public.
14 zile libere. A facut sistemul.

Nu doar bucuresteni au cerut inchidera calduri pe 1 Aprilie.
https://www.gds.ro/L...e-sunt-scazute/

Imi pare o idee buna, mai faci ceva economie si iti cumperi tabla de sah, joci butonase cu baieti la clubul pensionarilor.

Am cumparat gratar, acum cred ca pisica este prin hol si mananca la cutia lui.

Despre Pufu ce sa zic? Iti dai seama, Mamica, aia a lui, cand a auzit ca are permis de port arma, s-a speriat ca acum o sa umble cu bagabonti, o sa jefuiasca banci.

#4
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Nu are permis de port arma, s-a dus la poligon cu buletinul si a tras, cum pot face toti romani peste 18 ani. Daca avea permis si jucaria lui, nu il costa atat tragerea.

#5
EASTERN_TIME

EASTERN_TIME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.03.2009
Dar ce iti trebuie sa mergi la trageri ? Sincer acuma ? Imi amintesc cand am tras cu pistolul Carpati in armata, primul glont, mi-au tiuit urechile, nu auzeam ce spunea capitanul Ganea, desi era langa mine, a fost un chin ce e drept, pe urma ne-au pus sa adunam toate cartusele goale, sa le predam pe inventar, si era un colb acolo la poligon ca am stat inca 1 ora sa gasim toate cartusele cazute in praf, ca nu ne lasau sa ne intoarcem in cazarma fara sa fie toate inventariate... nu cumva sa tina careva munitie in buzunare

#6
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Ce scurt jurnal.

#7
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Pufu si-a tras din vena ca vroia si el 1 kil de carne de miel, saracu, n-a mai apucat sa o guste... fetiscana care il lasa fara vlaga a primit un sin pe insta si a intrat in depresie, a uitat de Pufu si de seringa din vena...
Saracu Pufu nu stia ce i se intampla , se simtea din ce in ce mai bine, in rolercoster  era minunat, fetita deja mai adusese  o prietena , ceva nu se lega, era in dilema ca nu baga in vena....scotea .
Asa ghinion, sa scapi de covid , sa crapi de ...insta !


#8
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,078
  • Înscris: 20.12.2007
Între timp puful a murit. Pardon a murit jurnalul pufului.

#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,807
  • Înscris: 14.10.2008
Jurnalul celor crescuti in puf. Posted Image

#10
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
RIP

Regele inca Petrece

#11
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,964
  • Înscris: 30.11.2021
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_RBlcmosKm8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Da pe Antena 1 la bucatari.

La ce restaurant din Craiova sa ma duc Vineri seara?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate