Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

sfat legat de izolarea cu spuma poliuretanica

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
pdaniel

pdaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 10.05.2004
Salut,

Am si eu o intrebare, pentru cei care au vazut sau se pricep in izolarile cu spuma PU. Am mai multe lucruri de izolat, de la un pod pana la un garaj. As vrea sa stiu daca pentru a putea sa folosesti spuma poliuretanica, aceea care vine la butoaie de 200L (doua butoaie) este nevoie de masina de mixare sau este de ajuns un pistol cu camera de mixare si un compresor. Am tot cautat pe net, dar nu am gasit clar care sunt modalitatile de folosire. Am vazut masini de mixare pentru cele 2 substante, dar pe de alta parte am vazut si pistoale cu camera de mixare si ma intreb daca se poate folosi in ambele moduri.

Multumesc.

#2
andbozo

andbozo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 25.06.2006
Un utilaj care le preia din butoaie si le trimite la pistol, un compresor cu surub de mare capacitate si un generator de vreo 30KVA.  Cand m-am interesat eu, ajungeau vreo 35-40k Euro toate.
Pe la niste americani pe Youtube am vazut niste kituri care puteau fi folosite in regim DIY dar la noi nu am vazut.

#3
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012
frate, e extrem de toxic.
dacă nu te pricepi poți ajunge la urgențe.

io am văzut doar industrial, în aer liber - și tot nu puteai să te apropii decât cu mască filtrantă :(

#4
maseax

maseax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 22.07.2006
deja se gasesc si in Europa sistemele alea de la americani, dar mi se par destul de scumpe ....
https://shop.pultex....r_-_all-in-set/ (nu stiu daca se considera reclama sau nu, asta am gasit la un search pe google)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate