Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

HBO Max pe receptoare satelit cu Android? Aveți soluții?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
satcodx2002

satcodx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 06.01.2007
Pe un Amiko A5 Combo am instalat aplicația HBO Max, mă pot loga și merge prin meniu, dar când dau play cel mult se vede subtitrarea și eventual o imagine blocată, nu se aude nimic.
Ce se poate face?
(am cumpărat Amiko cu Android sperând că pot rula și aplicații Android de acest tip, pe TV Samsung mai vechi nici măcar nu se mai poate instala aplicația)

Cunoașteți pe cineva la care funcționează HBO MAX pe un receptor Amiko cu Android? Sunt dezvoltatorii sau testeri care verifică funcționarea acestor aplicații de bază pe hardwareul Amiko și pot face un update care să facă funcțională aplicația?
(mi-am amintit că am citit cândva despre Netflix pe Amiko)

#2
mariusica2012

mariusica2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.07.2012
Folosește media-playerul Kodi (eu folosesc cea mai nouă varianta 19.4 pe Arm V7 32 bits - https://kodi.tv/download/android - , inclusiv pe tv box vechi cu Android 7 si mai vechi) cu addon-urile corespunzătoare (Netflix, HBO Max etc - în curând si Disney Plus) si vor funcționa perfect serviciile acestor platforme. Găsești zeci de tutoriale pe internet de unde si cum sa instalezi addon-urile respective, la o simplă căutare pe Google, de exemplu a expresiei "HBO Max Kodi Addon".

Desigur, aceasta este o varianta legală, ai nevoie de contul tău activ / plătit de HBO MAX / Netflix etc, iar interfața va fi cea aleasa de tine din Kodi, nu cea de HBO Max. Personal mie interfața de Kodi mi se pare mai ordonata decât harababura din interfețele platformelor originale. Vei beneficia si de funcții si setări pe care nu le găsești in interfețele platformelor originale.

Singurul impediment este că de obicei, daca tv boxul nu e acreditat de Google, cum e cazul receptorului tău si a majorității tv boxurilor chinezești, nu vei avea rezoluție mai mare de 720p. Pentru mine e suficient, mai ales că pe multe dispozitive si receptoare e singura soluție. Daca este mulțumitor si pentru tine, poți încerca.

Soluția este aplicabilă si pe orice alt receptor / tv box cu Android.

Edited by mariusica2012, 02 April 2022 - 14:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate