Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Alegere multifunctional laser color

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,133
  • Înscris: 05.12.2002
Salut,

Am nevoie de un multifunctional.

Cerinte:
- Laser color
- Duplex la printare
- ADF cu duplex
- Retea - cablu si/sau wireless, nu conteaza
- Sa nu fie foarte mare, undeva in jur de 50x50cm ar fi OK (am avut un Samsung CLX-8385 inainte si nu mai vreau asa mare)
- Sa fie cartusele la un pret decent sau sa se poata incarca.

Poate fi si SH, nu ma deranjeaza.

Multumesc!

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Cel care are consumabilele (tonerele in special) cele mai ieftine si mai usor de gasit. Mari sunt cam toate, au cate o unitate pentru fiecare culoare+negru, e un soi de combinatie de 4 imprimante laser in aceeasi cutie. Eu am folosit HP dar erau uriase ca marime si preturi

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,486
  • Înscris: 30.08.2006
https://want.ro/copi...-c35-86718.html
Depaseste cu putin cei 50x50

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Problema e de stocuri nu stiu de ce dar multifunctionalele si in special cele laser si mai ales cele color pare ca sunt pe cale de disparitie cateva modele, preturi enorme. La SH nu sti ce rabla cumperi cu ce problema dar sigur sunt mai ieftine.

#5
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,133
  • Înscris: 05.12.2002
Sunt pe cale de dispartie cam toate si s-au scumpit in draci, inclusiv cele SH.
C35-ul postat de Leo2006 mai sus, care este 1400, se vindea cu 890 acum fix un an, pe acelasi site.

Am gasit un HP M479fdn la 3300. E mai scump, dar e la 1/2 ca volum si greutate fata de C35. O sa o tin pe birou, asa ca dimensiunile sunt importante, daca nu gasesc ceva mai convenabil cred ca o iau pe asta, daca ma lasa nevasta :D

#6
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
HP-ul ala ma gandeam si eu sa ti-l propun daca pretul se incadreaza in buget.

Edited by MD, 01 April 2022 - 20:54.


#7
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,133
  • Înscris: 05.12.2002
Dadusem comanda pe 17 Aprilie pe Amazon pentru un HP m479fdw, undeva pe la 2800 de lei cu tot cu transport, dar pana ieri nu a intrat in stoc.
Am comandat ieri de pe eMag un Xerox 6515 cu 1960 - https://www.emag.ro/...n/pd/DK9X17BBM/
Sunt foarte multumit. Tonere ieftine (in jur de 250 toate 4) si imi place foarte mult este ca scaneaza simultan fata/verso, nu trece de 2 ori foaia ca la alte mutifunctionale.

#8
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007

 Alice, on 24 iunie 2022 - 21:45, said:

................. nu trece de 2 ori foaia ca la alte mutifunctionale.
Adica DADF (not RADF):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S24-lfmsbyE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
LucaRares

LucaRares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.11.2011

 Alice, on 24 iunie 2022 - 21:45, said:

Dadusem comanda pe 17 Aprilie pe Amazon pentru un HP m479fdw, undeva pe la 2800 de lei cu tot cu transport, dar pana ieri nu a intrat in stoc.
Am comandat ieri de pe eMag un Xerox 6515 cu 1960 - https://www.emag.ro/...n/pd/DK9X17BBM/
Sunt foarte multumit. Tonere ieftine (in jur de 250 toate 4) si imi place foarte mult este ca scaneaza simultan fata/verso, nu trece de 2 ori foaia ca la alte mutifunctionale.

Pretul cartuselor este uimitor de bun mai ales ca sunt de capacitate mare. Daca si imprimanta este ok chiar cred ca este o afacere excelenta.

Dar pretul cartuselor este oauuu:
https://www.buzzprin.../catalog?q=6515

#10
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007
Dar ai cartuse compatile la pretul acesta. Merg si compatibile dar depinde de ele. Sunt compatibile si compatibile. Atentie ce marca de compatibile alegi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate