Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce parere aveti despre Huawei MatePad 11?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.04.2013
Am dat comanda, revin cu impresii

#20
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
este la 1250 la altex. daca vrei husa si penul mai pui 150 ron. la pretul asta ma gandesc si eu sa o cumpar,  pentru nevasta, ca sa se uite la hbo si browsing.

Edited by bobitad, 26 March 2022 - 09:06.


#21
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
revin cu un update. am zis sa incerc pe matepad-ul meu de 8 sa instalez hbo max, inainte sa cumpar. dau cu appgalery, nu gaseste, dau cu petal search, nu gaseste. intru pe site, dau sa ma loghez imi zice sa downlodez aplicatia din appgalery, dau acolo, imi zice ca nu e available pentru tara mea. acum, daca as vrea, as gasi o cale sa rezolv problema, fie gspace, fie gasesc un apk si-l instalez.

dar daca nici din aplicatiile lor nu merg, mai ales ca iei de apkpure sau de unde o mai fi, adica nu ca-s paranoic dar cine stie cat e de ”sigur”, adica na, e doar un cont de hbo, dar poate vreau sa instalez la un moment dat o aplicatie de email, aplicatia de la banca, sau sa faca cumparaturi. asa ca na, daca nici macar hbo max nu pot instala dand un singur click, atunci n-am nevoie. asta e, la 1250 luai o tableta cu un ecran bun, procesor bun, destul spatiu de stocare, 6gb ram. mai puneai 150 ron si luai pen si tastatura, ceva foarte misto.

#22
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.04.2013
Am testat eu, HBO max merge impecabil și se vede foarte bine cu gspace

#23
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017

View Postmegastorm, on 28 martie 2022 - 02:09, said:

Am testat eu, HBO max merge impecabil și se vede foarte bine cu gspace
e bine. stiam ca merge cu gspace, nu stiam daca se vede full hd. culmea e ca daca instalezi cu apk, hbo max face figuri si cica se inchide, netflix nu. in fine, pentru mine subiectul e inchis, eu vreau o tableta care sa tina 5 ani, cine stie ce se intample in perioada asta de timp. cum a zburat si youtube vanced, pot zbura si alte aplicatii. si sincer, nici eu nu mai sunt asa sarac incat sa nu pot da un 300 de ron sa iau un xiaomi pad 5(la oferta) sau altceva, ca o sa se tot lanseze tablete anul asta. penul chiar imi era inutil, si tastatura era buna ca sa tina tableta. deci nu aveam prea mare folosinta de ele.

cine ma cunoaste mai demult ar fi surprins, ca eu eram mereu ala care facea lucrurile sa mearga, si-i placea sa-si bage nasul in toate prostiile. acum, se pare ca am imbatranit si eu, desi 37 nu e chiar batran:)

Edited by bobitad, 28 March 2022 - 10:23.


#24
i93mid

i93mid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 27.06.2005
Ce se va intampla cand Android va renunta la APK si va trece la AAB care are semnatura digitala?

#25
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.04.2013
Doar iPad ul merită pe termen lung.
Am tablete vechi cu android care nu mai sunt folosibile. Dar ipad urile rămân . Am un iPad Air 2 care merge perfect și face cam tot ce trebuie (lansat in 2014)
Clar că peste 3-4 ani matepad ul o să fie bun de rama foto... In timp ce un iPad o să fie utilizabil și peste 10

#26
i93mid

i93mid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 27.06.2005

View Postmegastorm, on 15 mai 2022 - 01:45, said:


Clar că peste 3-4 ani matepad ul o să fie bun de rama foto... In timp ce un iPad o să fie utilizabil și peste 10

nu cred ca este chiar asa. Are un alt sistem de operare decat Android, chiar daca este bazat tot pe Android. Ce se va intampla peste 3-4 ani este greu de spus. Soarta ii va fi decisa de Huawei intrucat ei sunt cei ce detin Harmony . Eu am de exmplu o tableta de 6 ani , care la vremea respectiva a fost top dar care a fost abandonata de samsung. Si am pe ea android 4 si evident nu pot instala aplicatii noi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate