Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Participati la recensamant?

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
679 replies to this topic

#127
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

 Vlad_22, on 14 martie 2022 - 17:45, said:

Nu merita completată mizeria asta... Auzi, 30 minute sa pierzi din timpul tau sa bifezi prostiile alea.
Esti dac liber, suveran?

#128
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Total de acord cu @johnnickelby ! Din ce se cere , statul e mai interesat de cate proprietati ai , studii , bani Posted Image si date personale , ca sa poti fi gasit instant , pentru diferite ''chestii'' .

#129
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Dacă nu ești capul familiei in 90 secunde termini.

#130
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005
Am incercat. Nu merge. Numai erori, formularul se blocheaza...etc.
Cacat facut de niste "esentiali".

Nu pot sa inteleg ce au in minte astia care in 2022 fac un astfel de site/formular/hosting pentru o operatie de amploarea recensamantului.....

#131
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Am ajuns la 97% in 2 ore, pt ca se bloca, acum serverul nu mai raspunde deloc.

Au fost luati prin suprindere (si acum).

#132
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018
Nu. Prefer sa-mi pastrez anonimitatea.

#133
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005
Spuneau pe la radio ca serverul suporta doar 1200 conexiuni simultane. Ca a fost licitatie si a castigat pretul cel mai mic.
Va dati seama cata competenta e "la stat". S-au gandit ei ca din ~ 10 mil de potentiali autorecenzori vor intra maxim 1200 pe site simultan.

Cred ca sansa sa completezi cat de cat cursiv e undeva pe la 3 noaptea - asta bineinteles, daca nu scot din priza serverul, sa faca economie....

#134
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

 IncredibleWiring, on 14 martie 2022 - 17:48, said:

Pai da, dar scapi Posted Image. Daca nu-l faci, o sa-ti vina acasa dupa autorecenzarea online.
No' si ?

#135
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
M-am uitat si eu un pic pe nline.

Sistemul imi pare prost conceput. Practic completezi intai un mic formular cu CNP-ul si domiciliul. Dupa care primesti pe mail linkul catre pagina de recensamant.

Pai din start va spun - atentie la mailuri fratilor. O sa primiti in curand o groaza de mailuri - copii - cu linkuri catre site-uri de phishing sau virusi.

Daca se intampla ca tocmai atunci sa asteptati likul ptr recensamant si nu cascati ochii ati pus-o.

#136
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Platforma de recensământ online e pe structura Survey Solutions, aplicație de colectare date și management sondaje dezvoltată în departamentul de date (IT) al World Bank (Banca Mondială), sub coordonarea lui Sergiy Radyakin. Asta am gasit pe net. E pe-aici cineva care se pricepe la d-astea?

Edited by __Dan__, 14 March 2022 - 18:35.


#137
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007
e bine sa folosesti un email de tavaleala pt mizeria asta de platforma de recensamant, daca ei nu o pot face functionala pt sarcinile de baza, va dati seama cata atentie au acordat securitatii datelor.
eu inca nu reusesc sa deschid chestionarul, nici macar eroare nu mai da, e clar ca serverul nu duce ... cred ca daca aflam cat a costat, ne facem tatuaj cu lama pe vene.

#138
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003

Quote

Server Error
502 - Web server received an invalid response while acting as a gateway or proxy server.
There is a problem with the page you are looking for, and it cannot be displayed. When the Web server (while acting as a gateway or proxy) contacted the upstream content server, it received an invalid response from the content server.

Eu cred ca dau rusii in noi Posted Image

Quote

Server initialization is in progress. Please wait...
Database is initializing

Quote

Server initialization is in progress. Please wait...
Retry in 5s due to error: Application cannot connect to database using provided connection string. Check application log file for details

Quote

Server initialization is in progress. Please wait...
Database migration in progress

Quote

© 2022 The World Bank Group, All Rights Reserved. Legal.
21.09.9 (build 32035) | Get Interviewer App
New Version Available: 22.02.3 (build 32287)





Moamaa... au trebuit sa dea restart la server, ca nu mai raspundea Posted Image

Attached Files



#139
gab-riel

gab-riel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 21.01.2022

 florinel, on 14 martie 2022 - 18:09, said:

Spuneau pe la radio ca serverul suporta doar 1200 conexiuni simultane. Ca a fost licitatie si a castigat pretul cel mai mic.
Va dati seama cata competenta e "la stat". S-au gandit ei ca din ~ 10 mil de potentiali autorecenzori vor intra maxim 1200 pe site simultan.

Cred ca sansa sa completezi cat de cat cursiv e undeva pe la 3 noaptea - asta bineinteles, daca nu scot din priza serverul, sa faca economie....
1200 de sesiuni simultane....  Daca iti ia 30 de minute, mie mi-a luat mai mult pt ca pica mereu siteul, inseamna 2400 de cereri pe ora => adica 57.600 de utilizatori pe zi, adica 3.5 milioane de utilizatori vor putea sa completeze in doua luni, asta daca avem cateva milioane de cetateni cu insomii care la 4 dimineata asta doresc sa faca. Absolut incredibil!

#140
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 johnnickelby, on 14 martie 2022 - 17:48, said:


Esti dac liber, suveran?
Nu, glumesc evident, am incercat inca de azi noapte să văd cum e, dar o las pe alta zi.

#141
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Sa spuna si cati bani au dat pe servere/ aplicatie, daca deja au inceput sa arunce pisica moarta...

#142
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Eu nu înțeleg.. Nu are statul, toate datele despre ce, cand, cat, cum, unde si de ce? De e nevoie de recensamant?

#143
dodi1965

dodi1965

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 01.02.2005

 dorin_2k, on 14 martie 2022 - 15:08, said:

In mail apar 0 erori, la verificare pe site: că nu am completat.
IMG_20220314_150513.jpg Screenshot_2022-03-14-15-07-10-182_com.adobe.reader.jpg
La fel și la mine!

#144
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
E un recensamant mai complex decat alea pe care le faceau pe vremuri...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate