Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Print selection scoate pagina alba

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Am inteles ca e o problema cu ultima versiune Chrome - are un bug. A reusit cineva sa rezolve ceva prin setari ?

Edited by GlCA_Contras, 11 March 2022 - 10:57.


#2
geos

geos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,477
  • Înscris: 04.12.2003
Don't throttle frames when painting for printing

The regression was caused by https://crrev.com/c/3358229 which merged LocalFrameView::PaintOutsideOfLifecycle() (with AllowThrottlingScope) and LocalFrameView::PaintContentsOutsideOfLifecycle (without AllowThrottlingScope), causing empty result when a throttled frame was printed.

Now remove AllowThrottlingScope from PaintOutsideOfLifecycle() and add PaintOutsideOfLifecycleWithThrottlingAllowed().
PaintOutsetOfLifecycle() is called where a non-throttling document lifecycle update has just been called, and the latter is called where the paint uses previous normal document lifecycle update result.
Sursa : https://support.goog...-is-blank?hl=en

#3
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Adica ce sa-i fac? Ca acolo vorbeste de picturi si alte balarii...

Nu sunt programator Posted Image

Edited by althea, 12 March 2022 - 11:18.


#4
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,846
  • Înscris: 24.04.2013
Personal nu ai ce sa-i faci. In bugreport <https://bugs.chromiu...tail?id=1303840> scrie de un workaround, si cred ca s-ar putea modificand pagina HTML pe care o imprimi; daca e generata dinamic lucrurile se complica si mai rau.

Quote

To work around the bug, you can make the iframe visible on the screen then print it.

Mai scrie ca exista deja un patch care a fost testat in Canary 101.0.4936.0 (ce e Canary? <https://nira.com/chrome-canary/>). Nu poti decat sa astepti pana ajunge in versiunea Release (care acum e pe la 99.ceva, dar nu stiu cat de legate sunt numerele de versiune intre diferitele canale, probabil sunt; zice si ceva ca intentioneaza sa il includa si in 100.ceva release).

#5
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Deci folosim alt browser pana revin astia cu alt update... observ ca nici Firefox nu se simte bine - cred ca foloseste platforma astora de la Chrome

Edited by GlCA_Contras, 11 March 2022 - 15:12.


#6
tuvosip

tuvosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 20.02.2015
e rezolvat. Cine are are probleme?

#7
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Da, astazi am vazut ca au updatat browserul...

#8
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Deci iarasi s-a belit chrome si nu stie sa faca print selection... nu inteleg ce dracu fac astia!

#9
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,846
  • Înscris: 24.04.2013
Poti da un link si exact ce parte vrei sa imprimi ca sa incerc si eu?

Din mesajul tau din 14 martie sa inteleg ca s-a facut update si a functionat? M-ar cam mira, pentru ca dupa ce scrie in bugreportul de care s-a vorbit mai sus nu m-as astepta sa fie corectat (in varianta release, cea pentru toata lumea) mai devreme de versiunea 100.× si aceasta ar fi planificata pentru sfarsitul lui martie. Pe Windows, ca nu am Chrome OS, este inca versiune cu 99.×. Poate de fapt e vorba de alt bug, de aceea vreau un link sa vad ce se intampla.

#10
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Am crezut ca au scos update dar m-am inselat... Are momente cand merge dar alea sunt ocazionale :)

#11
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,846
  • Înscris: 24.04.2013
In perioada 29 martie - 1 aprilie au fost lansate versiuni 100.× de Chrome pentru iOS/ Android/ Desktop (win, mac, linux)/ Chrome OS; urmeaza sa se faca treptat si update-urile automate in zilele urmatoare (la mine e inca pe 99.×). Inafara de Chrome OS unde nu stiu fiindca nu gasesc changelog, celelalte contin corectia pentru bug-ul mentionat de @geos mai sus. Ramane de vazut daca eroarea semnalata aici a disparut; nu cumva sa fie vorba de fapt de altceva decat ceea ce a fost corectat. Inca nu avem un link sa verificam si noi…

#12
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
da, am instalat versiunea 100,x... si acum vad ca merge fara sughituri

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate