Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ajutor pentru refugiații ucraineni

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,825
  • Înscris: 15.12.2009
Românii care vor să sprijine populaţia civilă afectată de războiul din Ucraina pot să doneze online, prin Ghişeul.ro, fără a fi nevoie să se autentifice în platformă, a anunţat Autoritatea pentru Digitalizarea României (ADR).


"Începând de astăzi, miercuri 23 martie, cetăţenii români care vor să sprijine populaţia civilă afectată de războiul din Ucraina pot să o facă donând online, prin Ghişeul.ro, fără a fi nevoie să se autentifice în platformă. Prin doar câteva click-uri, cei care doresc să ajute cetăţenii refugiaţi în România din cauza conflictului armat din Ucraina pot contribui online la atenuarea efectelor războiului asupra populaţiei civile. Butonul "Donaţii pentru cetăţenii Ucrainei" este accesibil pe pagina principală a platformei www.ghişeul.ro, la secţiunea 'Plată fără autentificare'”.


https://www.agerpres...ificare--889893

#56
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
As lua un copil sau doi care au venit fara parinti, sau o mama cu copil, la mine, pe durata nedeterminata. Pot gasi si job in zona daca vrea. Am o camera libera unde locuiesc de 20 mp.Mai am o casa dar nu e incalzita, e pe centrala pe lemne si e complicata, nu pot merge zilnic sa focaresc. Nu apelez prin DGASPC sau alti bugetari pentru ca stiu ce loaze sunt in CS si nu vreau sa imi fac nervi. Asa ca daca aflati ceva, imi dati PM.

PS. Daca e mama cu copil vreau sa ne vedem inainte fata in fata.

Edited by daniMMM, 25 March 2022 - 12:25.


#57
chatonel

chatonel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2022
Salutare tuturor!

Vin aici cu o rugaminte: printre ucraenieni sint persoane care au nevoie de un laptop, de un computer, de ceva conectat la net ca sa poata lucra la distanta. Poate aveti ceva mai vechi, poate mai scoati vreo unitate din retelele voastre, poate gasiti prin debara cite ceva...
Nu le cer pentru mine, stiu ca primul mesaj si vin cu o cu cerere e suspect :)
Mergeti, va rog, pe https://www.facebook...ipentruucraina/ acolo sint cererile.
Eu va multumesc pentru citire si va urez un week-end interminabil si excelent :)

#58
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022
Salutare. Am fost sunat de la "UNICEF" pentru mulțumiri... A fost o tentativă de fraudă, de a obține date personale; m-am oprit la nume și la email. Parțial m-a păcălit, îmi știe numele, e-mailul, numărul de telefon și ce o mai reuși să afle din alte surse. Aveți grijă!

Am sunat la UNICEF și ei spun că este legitimă campania și că au apelat la o agenție de telemarketing! Foarte neortodox...

#59
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022
Mai donăm și către crucea roșie că ai fost vizibili.

#60
stefan-2

stefan-2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 29.06.2020
S-au schimbat datele de la Crucea Rosie Romana de donatii in lei?

#61
stefan-2

stefan-2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 29.06.2020
De la BRD?

#62
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022
Donația e prin intermediul eMag. Se vede.

#63
stefan-2

stefan-2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 29.06.2020
Sunt certat cu emag.

#64
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022
Puteți dona pe united24 și pentru alte scopuri legate de Ucraina.

#65
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Are cineva idee cum vine precizarea Anexa nr. 1 - CERERE privind decontarea cheltuielilor cu hrana și cazarea pentru cetățenii străini sau apatrizii găzduiți, aflați în situații deosebite, proveniți din zona conflictului armat din Ucraina -

Totodată, mă angajez să restitui sumele încasate cu titlu necuvenit în baza art. 1 alin. (10) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 15/2022 privind acordarea de sprijin și asistență umanitară de către statul român cetățenilor străini sau apatrizilor aflați în situații deosebite, proveniți din zona conflictului armat din Ucraina, cu modificările și completările ulterioare, în termen de 3 zile de la sesizarea erorii, respectiv de la data la care am fost înștiințat de către autoritatea administrației publice locale.

Nu ar trebui ca autoritatea administrației publice locale sa verifice inainte daca sunt in drept de a le fi dati banii ? E mai greu sa ii recuperezi ulterior.

#66
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022
Cel mai bine e să nu ai refugiați; să -i ajuți la ei acasă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate