Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Freedom Convoy

  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,152
  • Înscris: 29.12.2006
Am văzut câteva imagini de la protestele din Canada, în care Poliţia călare intră în mulţime fără a ţine seama că oamenii ajung sub copitele cailor; unde poliţiştii sparg geamurile unei maşini şi îi bat pe ocupanţi.

Nu-mi vine să cred că aşa ceva se întâmplă într-un stat din regiunea euro-atlantică ! Pare a se întâmpla precum în cazul autorităţilor chineze în Iunie 1989, la protestele din Piaţa Tiananmen din Beijing. În Canada condusă de Justin Trudeau tinde a se instaura un regim de teroare, o tiranie.

Trudeau ăsta trebuie îndepărtat rapid că altfel Canada se îndreaptă spre dictatură feroce.

Edited by lupini, 21 February 2022 - 02:50.


#110
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003
Vai, ajung sub copite... dar cu aia care nu mai au resurse ca altii le blocheaza ilegal caile de acces cum e ? :) Trudeau face ordine cu ei, fii fara grija.

View Postsaandy76, on 20 februarie 2022 - 21:04, said:

Elon Musk rips Trudeau over Canada truckers' protest
Adevărul poate fi şters dintr-o parte, dar apare în altă parte, E CA ULEIUL!
De parca Musk e vreun filozof sau carturar... e doar un afacerist oportunist. Cand auzi ca-l compara pe unu cu Hitler deja trebuie sa te gandesti ca e dus cu pluta... din pacare iesirile lui vor afecta si compania ca asa se intampla de obicei.

#111
EASTERN_TIME

EASTERN_TIME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 10.03.2009

View Postandreic, on 21 februarie 2022 - 08:31, said:

Vai, ajung sub copite... dar cu aia care nu mai au resurse ca altii le blocheaza ilegal caile de acces cum e ? Posted Image Trudeau face ordine cu ei, fii fara grija.

Imi pare rau de tine ca poti gandi asa, nu stiu ce varsta ai avut la Revolutia din Decembrie, dar eu eram student la Politehnica din Timisoara in 1989

si am trait acea saptamana acolo in Piata Operei si nimeni nu stia daca vom supravietui ori nu, colegi de grupa au ajuns la puscarie la Popa Sapca

Din Okanagan ( Canada - Provincia Columbia Britanica ) ieri ...

Ce femeie curajoasă, remarcabilă și discurs uimitor!

Foarte inspirat și minunat !! Mă rog ca toți cei care urmaresc videoul să-și puna cuvintele ei în inimile și mințile lor și să rămână puternici și încurajați!

Dumnezeu să-i binecuvânteze pe toți cei de acolo și mulțumesc lui Marcel Irimie că ai adus acest eveniment în ochii lumii întregi!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ojp_WNjlEM0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#112
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

View PostEASTERN_TIME, on 21 februarie 2022 - 09:42, said:

Ce femeie curajoasă, remarcabilă și discurs uimitor!
Un discurs extremist care incita la nerespectarea legii... tipic dreapta, opinia mea cel putin asta e. Stii cum e cu drumul spre iad e pavat cu intentii bune.
Majoritatea de la revolutie dar si studentii dupa mineriade in 90-92 sa stii ca nu au devenit de dreapta, au plecat in tari ca Franta si au realizat ca omul trebuie sa fie in centru nu ideologia trista care in general provine de la ura si egoism...

Edited by andreic, 21 February 2022 - 12:47.


#113
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostEASTERN_TIME, on 13 februarie 2022 - 14:29, said:

O scurta recapitulare a minciunilor "experților" :
-virusul este natural, de la un liliac
-este o pandemie -99,9%
-este un vaccin
-vaccinul te va salva în condiții de siguranță
-nu va incalca libertatea religioasa
-va crea imunitate de turmă
-se va opri răspândirea
-te va imuniza
-Testele PCR functioneaza perfect
-decesele cauzate de răceală și gripă au dispărut în 2020
-imunitatea naturala nu exista
-nu te spionăm
-nu vă cenzurăm
-vaccinarea nu este obligatorie este alegerea ta ...
Vrajeli! Asa e cand citesti stirile pe nerasuflate fara sa le analizezi.

#114
saandy76

saandy76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 20.11.2021
TORONTO STRONG!!!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j5-U-mpmVR4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#115
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003
https://www.hotnews....ni-tensiuni.htm
"Poliția canadiană a spart protestul șoferilor de camion după mai bine de 3 săptămâni de tensiuni în Ottawa"

[ https://media.hotnews.ro/media_server1/image-2022-02-21-25378446-41-protestul-camionagiilor-din-centrul-capitalei-canadiene-durat-peste-3-saptamani.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Autorităţile au anunţat arestarea a 190 de manifestanţi şi că au remorcat aproximativ 50 de vehicule care au claxonat săptămâni de zile în ultima perioadă în acest oraş de obicei liniștit.
Arestările au venit după ce șeful poliției din Ottawa și-a dat demisia din cauza criticilor potrivit cărora nu a luat acțiuni mai ferme împotriva protestatarilor.
Doar o mână de manifestanţi mai erau prezenţi duminică în centru. Refuzând să se recunoască înfrânţi,"
Se cred confederati Posted Image

Edited by andreic, 21 February 2022 - 16:49.


#116
saandy76

saandy76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 20.11.2021
noi vb de rusia dar canada o trecem la ....neimportanţi
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/edISwwjzA48?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#117
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003
https://www.hotnews....ilor-camion.htm
"Canada a extins puterile de urgență ale autorităților și după spargerea protestelor șoferilor de camion"
"Prim-ministrul Justin Trudeau a declarat anterior că aceste puteri încă sunt necesare, în pofida faptului că poliția din Ottawa a spart protestul șoferilor de camion în cursul acestui weekend. Camionagii blocaseră capitala canadiană timp de mai bine de 3 săptămâni.
Trudeau a afirmat că la periferia orașului Ottawa încă există unii șoferi care ar putea planifica blocaje viitoare."

[ https://media.hotnews.ro/media_server1/image-2020-05-2-23971030-41-justin-trudeau.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Semeni vant culegi furtuna Posted Image

Edited by andreic, 22 February 2022 - 20:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate