Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Escrocul de pe Tinder

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Ce i-a trecut astuia prin minte! Si cat de naive erau femeile alea! Si inca cate altele or fi trecut prin ce au trecut ele, fara sa-si dea seama!

E bun documentarul. E bun de luat aminte. Femeile tot zic ca n-are cum sa mi se intample mie asa ceva sau ca, daca ma inseala o data, ii dau papucii fara drept de apel. Pff! Uite ca rahaturile astea se intampla. Exact ca accidentele de masina.

#20
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Majoritatea oamenilor sunt la fel.
Suntem slabi atunci când ne lăsăm pradă iluziei și visurilor.
Ne facem în minte un filmuleț al fericirii și apoi îl urmăm precum musca la (nu zic, nu zic, nu zic..) spre lumină.

Din exterior vedem mult mai clar situația,  dar atunci când ești în mijloc și o trăiești,  foarte greu îți dai seama când cineva vede un alt film și că tu nu faci parte din distribuție.
Este o slăbiciune omenească.

Excrocul a produs o întreagă scenografie,  nu doar a mințit.   Și-a făcut o identitate falsă pe rețelele de socializare,  a produs un site pe care îl întreținea special,  a plătit articole în presă și astfel,  oricine îl căuta pe net,  găsea referințe la superlativ.  

Genul acesta de personaj îmi evocă un paianjen.   Întâi acesta își fabrică plasa.  Cu cât este mai întinsă și mai elaborată,  plasa va putea prinde mai multe musculițe.
Firul aceste plase a fost minciuna. Dar nu orice fel de minciună. Erau minciuni fabricate pentru a fi pe interesul și mintea doamnelor dintr-o anumită categorie de femei.

V-a plăcut povestea Cenușăresei?
A fetei cu reale calități,  dar veșnic în umbra societății,  prea deșteaptă pentru a se arunca în brațele primului pizdelcea tatuat,  prea mândre pentru a căuta bărbați banali.
Femeia care caută un bărbat pe care ea să-l salveze.  Să-i ofere sufletul ei,  să-i arate cum iubește o femeie adevărată și cum, el, prințul,  se va salva cu ajutorul ei.

Acest tip știa toate gândurile ascunse ale femeilor de tipul acesta și a construit plasa exact pentru ele.   Nu le-a abordat.  Ele l-au abordat.   Și întâi a dăruit fără să ceară nimic.
Tentația acestora a fost peste puterile lor.   Un bărbat frumos,  atent,  trist, bun de reparat,  bogat, de familie bună,  le acordă toată atenția lui.  Le dăruiește o viață  ”oau”,  le oferă speranța de a trăi o poveste cu happy end. Spuneți cinstit,  câți dintre noi nu am visat la cineva pentru care merită să trăim?  

Tentația primară este să condamnăm femeile înșelate,  să le credem proaste.   Dar oare într-o asemenea situație,  dacă era oricare alta,  cu atât de multe referințe,  cu toată acea nebunie a opulenței,  cu sumele ale căror zerouri  dădeau fiori omului obișnuit să câștige normal,  cu vorbele,  trandafirii,  sărutările,  câte doamne ar fi bănuit ceva? Normal că au acceptat povestea aceea nebunească,  cum să bănuiască faptul că cineva ar fi atât de pervers încât să facă o adevărată producție teatrală?  

Arta diversiunii și a manipulării este socotită un atribut al feminității.   Pe asta s-a bazat și el,  a întins plasa atât de bine încât nicio musculiță nu a bănuit în ce intră.

De aceea mi se pare util de văzut.

Edited by tomaso, 07 February 2022 - 21:44.


#21
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/bd/74/CzvPXIEZ_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

tocmai am terminat de vizionat... meam ce gaste alea doua... cum sa pui frate botul la asa ceva ?

mai ales Cecilia aia... sa te imprumuti de $250,000 la 9 BANCI ?! noaptea mintii nene!

Pernilla hai ca i-a dat mai putin, doar $40,000 Posted Image

Doamne fereste... si dupa 1 luna de relatie... prostie crasa... altfel nu pot sa descriu ce au avut

Cecilia aia cred ca iese la pensie pana plateste toate creditele la banci Posted Image

PS: daca erau unele vai de mama lor, niste tarancute cu pamant sub unghii care nu stiu cum e la oras as mai fi zis... dar ambele pareau cat de cat ok din punct de vedere financiar

Pernilla avea banii stransi pt a-si lua un apartament, deci nu o ducea chiar rau Posted Image

Edited by beavis03, 07 February 2022 - 21:51.


#22
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Pernilla  nici măcar nu și-a tras-o cu el.

Asta este artă,  trebuie să recunoaștem măreția fie și a maleficului.
Ce să mai spunem?

#23
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018

 tomaso, on 07 februarie 2022 - 21:42, said:

Un bărbat frumos,  atent,  trist, bun de reparat,  bogat, de familie bună,  le acordă toată atenția lui.  Le dăruiește o viață  ”oau”,  le oferă speranța de a trăi o poveste cu happy end. Spuneți cinstit,  câți dintre noi nu am visat la cineva pentru care merită să trăim?
Adevarul e ca si eu m-as fi culcat cu el daca il intalneam.

#24
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 22.05.2011
Oameni cu capu pe umeri cad in plasa la ‘plata prin oleics’ orbiti de perspectiva incasarii pretului cerut dau sms-ul cu verificarea 3d secure…

Ne mai miram de escroci sentimentali ? Au fost din totdeauna.

Totusi e un film, cu script, preps, productie, recuzita, menit pt a fi vazut de cat mai multi…. Eu as avea oarece reticenta sa iau de bun tot ce se vede acolo.

#25
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
nu mai face HBO d-astea, face Neflics cum ii zice fi-mea, toate haznalele de clisee si filme de umplutura

#26
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Locul lui este la Documentare, nu la Filme Noi:
https://forum.softpe...72-documentare/

#27
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

 swayzak_master, on 08 februarie 2022 - 07:34, said:

nu mai face HBO d-astea, face Neflics cum ii zice fi-mea, toate haznalele de clisee si filme de umplutura
Astea sunt fapte reale Angela, nu filme artistice...

#28
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Filmul asta a fost vizionat doar de catre barbati?! Nicio femeie nu a postat aici. Vrem si o parere din partea femeilor.

#29
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018
nu l-am vazut dar din ce am auzit pare un fel de Razbunarea Tocilarilor ��

sau cum Porky cade in capcana pe care i-a intins-o lui Bug Bunny

#30
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

 tomaso, on 07 februarie 2022 - 21:58, said:

Asta este artă,  trebuie să recunoaștem măreția fie și a maleficului.

Nu cred ca poti sa pui in dreptul masinatiilor " elaborate" de inselaciune termenul " arta" . Arta il asociez cu termenul frumos. Ce poate fi frumos in faptul ca barbatul acela a inselat niste femei tinere (dornice de ceva deosebit in viata lor), care ulterior au ramas pagubite substantial, platind acele credite... ? Mi-a lasat cumva un gust amar vizionarea filmuletului, deoarece inca odata s-a dovedit adevarata zicala " Pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti."

Probabil daca erau mai rationale nu ajungeau in postura de victima, dar escrocul a avut grija sa le zapaceasca in prealabil, trezindu-le emotiile....subminandu-le simtul critic, analitic  si vigilenta.

Edited by GRATEFUL, 08 February 2022 - 20:32.


#31
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006
Varianta locala:

https://stirileprotv...tor-de-vis.html

#32
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

 DtzDanutz, on 08 februarie 2022 - 20:24, said:

banii aia cum au venit asa s-au dus.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate