Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Gaming monitor pentru Macbook Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
valentinsdq

valentinsdq

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.02.2021
Salut.

Am un Macbook Pro 2019 2,4 GHz Intel Core i5, 16 GB RAM si vreau sa imi iau un monitor si nu pot sa ma decid intre 27 flat, 32 flat si 34 curbat.

Vreau sa imi iau un monitor mai mult pentru productivitate iar un monitor de 34 inch mi se pare cam cea mai buna alegere pentru asta. Cel de 32 parca mi se pare un pic prea inalt.

Chestia e ca vreau sa folosesc monitorul si pentru a ma juca Cs:go (pe Mac) ca m-a luat nostalgia de cand ma jucam cand eram adolescent. Posibil sa imi fac si o unitate peste cateva luni.

E ok sa te joci Cs:go de pe 34 curbat? Am vazut ca multi nu recomanda asta. Sau ar fi ok un 34 flat?

Merita sa imi iau un monitor cu 144Hz? Mac-ul suporta oricum pana la 60Hz. Dar daca e sa imi fac o unitate, imi trebuie placa video speciala care sa suporte 144Hz?

Merci

#2
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019

View Postvalentinsdq, on 04 februarie 2022 - 19:13, said:

Dar daca e sa imi fac o unitate, imi trebuie placa video speciala care sa suporte 144Hz?

Atata timp cat n-o sa-ti iei o relicva de placa video, 144hz ar trebui sa mearga fara probleme. In functie de cat de buna va fi placa video, poate nu iti vor merge toate jocurile in 144 FPS, dar nu se pune problema sa nu suporte 144Hz.
Singura problema e ca acum nu-i cel mai bun moment sa-ti cumperi o placa video buna fara sa-ti vinzi un rinichi.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Cam greu sa bage alta placa video in Macbook Pro.

#4
valentinsdq

valentinsdq

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.02.2021

View Postdani.user, on 04 februarie 2022 - 20:51, said:

Cam greu sa bage alta placa video in Macbook Pro.

Nu in Macbook, ci sa imi fac o unitate

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate