Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Evitati sa cumparati produse marca proprie Dr. Max

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,352
  • Înscris: 28.09.2008
Salut.
Ieri am primit comanda de pe site-ul drmax si dezamagire maxima cu produsele marca proprie dr. max.
Am folosit aseara Dr. Max lotiune pt frectie si e apa de la robinet.
Azi am facut greseala sa iau un comprimat DR.MAX VITAMINA C 1000MG.
Am limba rosie si plina de basici si ma ustura limba de mor cand mananc.

Stiam de coruptie si produse contrafacute, dar nu ma asteptam ca si in industria farmaceutica sa fie asa haos.

#2
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Sunt suplimente alimentare pe care nu le verifică nimeni.

#3
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.10.2009

 mariusixy, on 03 februarie 2022 - 17:42, said:

[...]
Am folosit aseara Dr. Max lotiune pt frectie si e apa de la robinet.
[...]

Pai e clar ca n-ai citit instructiunile. Se foloseste doar pentru frectie la picior de lemn.

#4
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Daca vrei vitamine ia Jamieson, sunt canadiene si produse serioase

#5
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020
Nu mai luati cacaturi de-astea, ca-s periculoase, mancati sanatos

#6
celmaicalmuser

celmaicalmuser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.01.2022
Sa mai asteptam si alte opinii , daca tie nu iti fac bine , nu inseamna ca sunt chair apa de ploaie.

#7
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

 mariusixy, on 03 februarie 2022 - 17:42, said:

Salut.
Ieri am primit comanda de pe site-ul drmax si dezamagire maxima cu produsele marca proprie dr. max.

[ https://i.postimg.cc/JnSwbSkw/Scared-emoticon-4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.postimg.cc/JnnYYKL1/Untitled.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

 mariusixy, on 03 februarie 2022 - 17:42, said:

produse contrafacute,
ai luat pfizer si era facut de doctor in garaj cu eticheta pfizer de zici de contrafaceri?

aia este marfa lor.nimic contrafacut.numai ieftineala

ieftin cauti ieftin gasesti

si bun

Edited by EMPP, 03 February 2022 - 19:46.


#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Chiar nu aveam de gînd, să cumpăr ieftineală de la ei.

#10
Devanu

Devanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 22.08.2007

 celmaicalmuser, on 03 februarie 2022 - 18:24, said:

Sa mai asteptam si alte opinii , daca tie nu iti fac bine , nu inseamna ca sunt chair apa de ploaie.

Suplimentele se iau doar la recomandarea medicului si doar in cazul unei carente dovedite.

Edited by Devanu, 03 February 2022 - 21:20.


#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Chestia  cu problema la limba la Vitamina C o am si eu uneori.
Prima data am sesizat-o la Vitamina C de la Dr.Hart. Cea de 180mg.

Ocazional am mai intalnit-o si la alte branduri.
Acum am aceeasi problema cu Vitaminizantul de la Fares cu macese. Am inceput un falcon nou - pana acum n-au fost probleme.

Ce e ciudat e ca la ingrediente de multe ori sunt aceleasi la mai multe marci - la unele nu am nimic.
Cred ca mai curand un ingredient folosit e cu problema - in functie de unde e luat de producatori.

Astea de la Dr. Max am folosit ocazional, ar nu cumpar - mai primesc cadou la reteta.

 Devanu, on 03 februarie 2022 - 21:20, said:

Suplimentele se iau doar la recomandarea medicului si doar in cazul unei carente dovedite.
Ai sa razi. Chestia cu Vitamina C de la Dr. Hart am patit-o la recomandarea medicului.
Mai luam ocazional cate o pastila de Vitamina C. Am simtit iritatie - intai la limba si apoi in gat. M-am dus la ORL si mi-a prescris a iau mai multa vitamina C. Am luat si... mai rau.
Iar la doctor iar Vitamian C si cu siropuri de tuse s ialtele. Analize ptr eventuale infectii... nimic.

Din intamplare am luat reteta de la alta farmacie si aia au avut alta vitamina C. In 4 zile a disparut problema.

Ulterior am mai luat iar Dr Hart - nu banuiam ca e de la ea. Dupa 2 pastile a reinceput problema. N-am mai luat, a disparut.

Edited by eiffel, 03 February 2022 - 21:29.


#12
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
Nu inteleg ce legatura are vitamina C cu limba, nu o inghiti? doar nu tii pe limba.Eu am luat in exces cand am avut covid la recomandarea medicului 2x1g pe zi, de la Secom niste pastile mari, cred ca am terminat tubul ala mare fara nici o reactie ...nici pozitiva.

#13
celmaicalmuser

celmaicalmuser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.01.2022
Sunt pastile care nu se inghit , trebuie supte.
Secom e o marca buna.

#14
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006
Ti-a prescris doctorul asa ceva?
Nu mai luati toate prostiile de capul vostru.

#15
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

 mariusixy, on 03 februarie 2022 - 17:42, said:

Salut.
Ieri am primit comanda de pe site-ul drmax si dezamagire maxima cu produsele marca proprie dr. max.
Am folosit aseara Dr. Max lotiune pt frectie si e apa de la robinet.
Azi am facut greseala sa iau un comprimat DR.MAX VITAMINA C 1000MG.
Am limba rosie si plina de basici si ma ustura limba de mor cand mananc.

Stiam de coruptie si produse contrafacute, dar nu ma asteptam ca si in industria farmaceutica sa fie asa haos.
Ai tu alergie la ceva. Am tot luat produse de la ei și sunt ok.

 FC72, on 03 februarie 2022 - 22:17, said:

Nu inteleg ce legatura are vitamina C cu limba, nu o inghiti? doar nu tii pe limba.Eu am luat in exces cand am avut covid la recomandarea medicului 2x1g pe zi, de la Secom niste pastile mari, cred ca am terminat tubul ala mare fara nici o reactie ...nici pozitiva.
Nu neapărat, multe sunt masticabile.
Și cu cele de struguri de la secom îți faci limba mov, de altfel normal ținând cont ce culoare au pastilele.

Ca să nu fie discuții că nu știu produsele lor:  :)

Attached Files



#16
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 16.05.2015
Am patit-o si eu cu suplimentele Dr. Max. Am fost odata sa-mi cumpar magneziu de la Dr.Hart, iar pentru ca nu aveau in stoc, farmacista mi-a recomandat magneziu Dr. Max. Apa de ploaie.

#17
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020

 FC72, on 03 februarie 2022 - 22:17, said:

Nu inteleg ce legatura are vitamina C cu limba, nu o inghiti? doar nu tii pe limba.Eu am luat in exces cand am avut covid la recomandarea medicului 2x1g pe zi, de la Secom niste pastile mari, cred ca am terminat tubul ala mare fara nici o reactie ...nici pozitiva.

Normal ca nici pozitiva. Suplimentele astea cu vitamine ajuta in cazuri extrem de rare, cand e o deficienta iar pastila chiar este ceea ce pretinde. In rest, rezultate zero si chiar negative in unele cazuri. Deficienta de vitamina C este o raritate extrema, iar dozele astea mari e demonstrat ca sunt inutile, desi medicii inca mai prescriu si oamenii iau chiar si fara reteta. Mai rau e cand iei B-uri in exces si incurajezi dezvoltarea unei tumori sau futi ficatul si rinichii degeaba

Edited by Municipalwaste, 04 February 2022 - 07:01.


#18
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

 borhot, on 04 februarie 2022 - 06:05, said:

Am patit-o si eu cu suplimentele Dr. Max. Am fost odata sa-mi cumpar magneziu de la Dr.Hart, iar pentru ca nu aveau in stoc, farmacista mi-a recomandat magneziu Dr. Max. Apa de ploaie.
Le-ai făcut o analiză de ai ajuns la concluzia asta sau e o parerologie personală?
Acum dacă te iei după reclame că iei pastila de magneziu și stresul dispare o să ai o surpriză neplăcută cu orice pastilă. Diferența dintre ele este doar stresul suplimentar adăugat de preț.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate