Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Teapa clasica marca PAYPAL. Ce e de facut?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,979
  • Înscris: 14.03.2013

View Postbrickwalloops, on 04 februarie 2022 - 06:28, said:

Pai nu prea ai inteles. Am folosit F&F pt a primi bani de la prieteni, deci n-am incalcat nimic Posted Image
Da da, asa le zici tu, prieteni. Nu prea pare decat ca tu pretinzi asta ca sa iti dea bine argumentatia.

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbrickwalloops, on 02 februarie 2022 - 01:52, said:

95% din tranzactiile de pe contul ala erau F&F.


90-95% din clientii mei plateau prin Paypal



Asta era pentru ca am clienti cu care lucrez de ani de zile si le-am castigat increderea astfel incat sa poata trimita banii prin F&F, sa evitam hold-ul si comisioanele intr-adevar,

View Postbrickwalloops, on 01 februarie 2022 - 22:32, said:


Probabil de aia s-au suparat in cazul meu, singurele comisioane pe care le plateam erau 1% la extragere

View Postbrickwalloops, on 04 februarie 2022 - 06:28, said:

Pai nu prea ai inteles. Am folosit F&F pt a primi bani de la prieteni, deci n-am incalcat nimic ;)

Te incurci in declaratii. Din nefericire minti.

Spui ca primeai banii de la prieteni. Trebuie sa te hotarasti, primeai bani de la prieteni sau de la clientii carora le ofereai in schimb un serviciu platit?
Dupa spui ca iti plateau prin F&F pt a evita comisioanele

Edited by MembruAnonim, 04 February 2022 - 08:25.


#57
brickwalloops

brickwalloops

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.09.2021

View Postjm2010, on 04 februarie 2022 - 08:10, said:

Da da, asa le zici tu, prieteni. Nu prea pare decat ca tu pretinzi asta ca sa iti dea bine argumentatia.

View PostMembruAnonim, on 04 februarie 2022 - 08:18, said:

Te incurci in declaratii. Din nefericire minti.
Spui ca primeai banii de la prieteni. Trebuie sa te hotarasti, primeai bani de la prieteni sau de la clientii carora le ofereai in schimb un serviciu platit?
Dupa spui ca iti plateau prin F&F pt a evita comisioanele

E problema voastra ca nu stiti sa cititi printre randuri. Voi stiti ca au fost vechi clienti de-ai mei. Paypal-ul n-avea de unde sa stie. Pentru Paypal erau doar niste prieteni care imi trimiteau bani (care pana la urma asta au si fost, clienti vechi care intre timp au devenit un fel de prieteni). Pe langa asta, invatati sa cititi cum trebuie. Am mentionat de 3 ori ca la F&F si G&S, comisioanele erau exact aceleasi. Schimbarea catre F&F am facut-o doar pentru perioada de hold 14 zile ca protectie a returului. Daca platesti prin F&F, n-ai dreptul la retur, singura diferenta.

Intelegeti ca cei de la Paypal n-aveau de unde sa stie ca oamenii imi sunt clienti, si chiar daca stiau, nu prea e problema lor. Atat timp cat oamenii au acceptat sa trimita prin F&F, noi am respectat termenii. Nu exista denumire a 'Friends' in termeni. Nu scrie ca trebuie sa te cunosti de x zile, trebuie sa nu-ti fi fost vreodata client, trebuie sa fie var de gradul 3 sau cumatru, nu exista nici o specificatie. Friends & Family este doar denumirea functiei prin care poti trimite oricui bani fara a avea drept de retur. Daca eu vreau sa va trimit voua acum 100 dolari, nu imi sunteti prieteni, insa n-am de ce sa va trimit prin Goods & Services, si Paypal nu interzice asta prin termenii lor. Platile le faci cum vrea cucul tau.

#58
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Paypal nu au obligatia de a te primi ca client, asta poti intelege? Indiferent de aburelile tale cu prietenii ce cumpara de la tine servicii. Nu poti forta o companie sa lucreze cu tine.

#59
brickwalloops

brickwalloops

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.09.2021
//EDIT: Cat despre comisioane m-am incurcat. Singura diferenta este ca la F&F, comisionul este suportat de cel care trimite, iar la G&S, este suportat de cel care primeste.
trimitere fonduri prin F&F | primire fonduri prin G&S

View PostMizu, on 04 februarie 2022 - 16:31, said:

Paypal nu au obligatia de a te primi ca client, asta poti intelege? Indiferent de aburelile tale cu prietenii ce cumpara de la tine servicii. Nu poti forta o companie sa lucreze cu tine.
Asta s-a inteles din prima pagina. In rest au fost doar niste plictisiti cautand motive sa scormoneasca in subiect.

#60
romeo_cj

romeo_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 28.06.2009
Eu stiam ca nu sunt deloc comisioane la F&F. Daca trimite din balanta PayPal si nu de pe card, mai e comision?
Oricum sunt sugaci astia de la PayPal, eu vindeam pe ebay si m-au fwtut cand mi-era viata mai grea.
Posted Image))))
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JfH6lUlouQ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by romeo_cj, 05 February 2022 - 07:53.


#61
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Cel mai rapid se rezolva problemele cu un telefon, dar astia sunt ca politistii cand te opresc si sunt intrebati daca au ordin de serviciu si de ce nu poarta sapca, adica probabil tot al doilea suparat le zice ca el doar primea bani de la prieteni si familie si nu-s corecti ca i-au blocat contul.

Pe vremuri eu sunam de pe skype in UK, acum nu mai sunt la curent.

#62
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009

View Poststalker2142, on 01 februarie 2022 - 21:29, said:

Probabil faceai videochat sau ceva asemanator si te-au banat

Nu, ei sunt pro chat și gender policies , ,mai greu cu statusul stalkuitorilor  am auzit. Cica sunt banati din start ăștia

View Postpavelescu, on 01 februarie 2022 - 21:32, said:



Aici cred ca e problema. Asa procedeaza cei care fac lucruri ilegale - incaseaza si scot imediat.

Pt asta trebuie dovedit Cu dosar, ei nu au așa ceva, însă își pot primi. O parte frauduloasă da teapa prin PayPal de obicei și cealaltă își ia; tocmai asta e singurul motiv pt care ar folosi cineva Paypal. Deci trebuie sa facem proces class action

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate