Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Vaccinist vs. Anti-vaccinist - dezbatere

  • This topic is locked This topic is locked
279 replies to this topic

Poll: Vaccinist vs. Anti vaccinist (89 member(s) have cast votes)

Vă considerați a fi un vaccinist (militant în favoarea vaccinării)?

  1. Da (30 votes [33.71%])

    Percentage of vote: 33.71%

  2. Nu (51 votes [57.30%])

    Percentage of vote: 57.30%

  3. Sunt indecis (8 votes [8.99%])

    Percentage of vote: 8.99%

Vă considerați a fi un anti-vaccinist (militant contra vaccinării)?

  1. Da (5 votes [5.62%])

    Percentage of vote: 5.62%

  2. Nu (79 votes [88.76%])

    Percentage of vote: 88.76%

  3. Sunt indecis (5 votes [5.62%])

    Percentage of vote: 5.62%

Aveți tendința de a încerca să îi convingeți pe alții să se vaccineze sau să nu se vaccineze?

  1. Da, fac asta din convingere, cred că susțin o cauză dreaptă (18 votes [20.22%])

    Percentage of vote: 20.22%

  2. Nu încerc să conving pe nimeni (51 votes [57.30%])

    Percentage of vote: 57.30%

  3. Nu-mi pasă de subiect și dezbaterea aceasta îmi displace, o evit. (4 votes [4.49%])

    Percentage of vote: 4.49%

  4. Îmi dau seama că ceilalți greșesc, dar le respect dreptul de a face ceea ce vor cu trupul lor (16 votes [17.98%])

    Percentage of vote: 17.98%

Vote

#73
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View Postmaccip, on 30 ianuarie 2022 - 19:46, said:

Bai bujaverca, dupa ce ca esti antivaccinist, mai esti si bovina.
Topicul trebuia sa arate cum ca voi, antivaccinistii sunteti mai destepti, daca nu te-ai prins.
Pai tu ma intrebi, nu-ti place raspunsul si apoi ma ataci?
Ia mai dute-n penis mea, nu ma mai freca cu IQul, daca vrei sa ma jignesti fa-o cu punctele de rigoare. Fii barbat nu bujaverca.
Deci argumente. Pana la urma IQu marit si-a spus cuvantu'. Haleluiaaaa!
Stiam eu ca ai un IQ d'ala de te doare.

Edited by johnnickelby, 30 January 2022 - 19:51.


#74
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Ce argumente ba rapandula vrei la faptul ca urmaresc riscul cel mai mic?
Ai capatat si tu niste stereotipii de limbaj si crezi ca poti sa pari si destept acuma.
Ca vad ca te roade tare IQul asta, tot vrei sa ti-l masori cu al meu.

#75
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View Postmaccip, on 30 ianuarie 2022 - 19:52, said:

Ce argumente ba rapandula vrei la faptul ca urmaresc riscul cel mai mic?
Bai maccip, bai, cum te faci tu de cacat. Awwwww!

#76
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
De ce oare toate discutiile importante sunt duse in ridicol pe Forumul Sofrpedia? Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by xmanyacs77, 30 January 2022 - 19:59.


#77
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
N-am niciun stress in privinta asta. M-ai enervat. Vorbeste dracu cu sens si nu ma freca la icre. Daca-ti raspund frumos, vorbeste-mi fara aluzii cacacioase de doi bani, mai ales ca tu m-ai intrebat, eu nu te-am intrebat nimic.

View Postxmanyacs77, on 30 ianuarie 2022 - 19:59, said:

De ce oare toate discutiile importante sunt duse in ridicol pe Forumul Sofrpedia? Posted Image Posted Image Posted Image
Nu e nicio discutie importanta.
Topicul asta a fost facut sa arate vezi doamne ca vaccinistii sunt agresivi si voi, antivaccinistii nu.
Strict in jurul vaccinului, fara referire la situatia din teren.
Nu e de niciun fel de importanta, pentru ca nu vaccinul e miza.

Pardon, strict in jurul vaccinismului (nu vaccinului), ca ideologie, vezidoamne.

#78
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View Postmaccip, on 30 ianuarie 2022 - 20:02, said:

N-am niciun stress in privinta asta. M-ai enervat. Vorbeste dracu cu sens si nu ma freca la icre. Daca-ti raspund frumos, vorbeste-mi fara aluzii cacacioase de doi bani, mai ales ca tu m-ai intrebat, eu nu te-am intrebat nimic.
Poate nu ai sesizat exact la ce se referea intrebarea, care era una serioasa. Dar deja nimeni nu mai ia in serios ce spune unul daca nu este de acord cu tine, iar tu nu ai facut exceptie, asa ca subiectul IQ era inevitabil.

#79
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postmaccip, on 30 ianuarie 2022 - 20:02, said:

N-am niciun stress in privinta asta. M-ai enervat. Vorbeste dracu cu sens si nu ma freca la icre. Daca-ti raspund frumos, vorbeste-mi fara aluzii cacacioase de doi bani, mai ales ca tu m-ai intrebat, eu nu te-am intrebat nimic.


Nu e nicio discutie importanta.
Topicul asta a fost facut sa arate vezi doamne ca vaccinistii sunt agresivi si voi, antivaccinistii nu.
Strict in jurul vaccinului, fara referire la situatia din teren.
Nu e de niciun fel de importanta, pentru ca nu vaccinul e miza.

Pardon, strict in jurul vaccinismului (nu vaccinului), ca ideologie, vezidoamne.

Te înșeli.
Topicul are altă motivație.

#80
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Posibil, n-ar fi prima data.
:)

#81
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 04.10.2007

View Postmaccip, on 30 ianuarie 2022 - 20:02, said:

N-am niciun stress in privinta asta. M-ai enervat. Vorbeste dracu cu sens si nu ma freca la icre. Daca-ti raspund frumos, vorbeste-mi fara aluzii cacacioase de doi bani, mai ales ca tu m-ai intrebat, eu nu te-am intrebat nimic.


Nu e nicio discutie importanta.
Topicul asta a fost facut sa arate vezi doamne ca vaccinistii sunt agresivi si voi, antivaccinistii nu.
Strict in jurul vaccinului, fara referire la situatia din teren.
Nu e de niciun fel de importanta, pentru ca nu vaccinul e miza.

Pardon, strict in jurul vaccinismului (nu vaccinului), ca ideologie, vezidoamne.

Nu cred ca asta e scopul topicului, de fapt sunt convins ca nu e si s-a discutat civilizat până la...

#82
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
Asta cu “dreptul meu sa nu ma vaccinez” e cam ca si “dreptul meu sa ma urc in autobuz nespalat si putind a urina, apoi sa vorbesc tare si cu ton agresiv”.

Cine intelege comparatia intelege tot ce aveam de zis. Cine nu sa fie sanatos. Nu dau explicatii suplimentare.

#83
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
V-am facut pe plac, asta asteptati.
Bagati discutii civilizate, eu nu va mai deranjez.

#84
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Topicul are fix aceeasi motivatie pe care ar fi avut-o prin '80 un topic "turnator vs anti-turnator", adica de a genera auto-consolare pentru actiunile turnatorilor, ne prefacem ca dezbatem cand defapt in mintea turnatorului totul a fost deja dezbatut atunci cand si-a dat in gat vecinul prima oara la militian ca detinea valuta.
La fel si acum, cine s-a vaccinat nu doreste nici o dezbatere, doreste doar ca si altul sa fie obligat sa se supuna la fel cum a facut-o el. Topicurile de auto-consolare probabil ca ii atenueaza din tulburarile care il macina intern, si nu au nici o treaba cu dezbaterea.

Edited by dtd234, 30 January 2022 - 20:21.


#85
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
Vaccinarea a ajuns brusc o chestie rea si imorala precum turnatul inainte de 89? Mai, sa fie, ce japchita am ajuns!

#86
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,451
  • Înscris: 15.01.2017
Anti-vaccinist =  un militant contra vaccinării = covidiot
Vaccinist = un militant în favoarea vaccinării = vacciniot.

Si uite asa, inca odata, se dovedeste ca idiotii sunt majoritari pe planeta asta.

#87
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View Postmaccip, on 30 ianuarie 2022 - 20:16, said:

V-am facut pe plac, asta asteptati.
Bagati discutii civilizate, eu nu va mai deranjez.

Nici eu....Posted Image Posted Image Posted Image

#88
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 02.02.2014
Nu vaccinarea in sine cat "ideea " de vaccinare obligatorie.
De asemenea, restrictiile puse unor oameni sanatosi (test negativ) de acces in unele institutii sau magazine.

Stati linistiti ca va trece si "ura" asta provocata, indusa artificial si va aparea cea intre cei care scot CO2 pe cos sa se incalzeasca si cei care "chipurile" se incalzesc "verde".
Se doreste O STARE DE TENSIUNE SI VRAJBA in mod intentionat.

#89
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021

View Postdtd234, on 30 ianuarie 2022 - 20:20, said:

Topicul are fix aceeasi motivatie pe care ar fi avut-o prin '80 un topic "turnator vs anti-turnator", adica de a genera auto-consolare pentru actiunile turnatorilor, ne prefacem ca dezbatem cand defapt in mintea turnatorului totul a fost deja dezbatut atunci cand si-a dat in gat vecinul prima oara la militian ca detinea valuta.
La fel si acum, cine s-a vaccinat nu doreste nici o dezbatere, doreste doar ca si altul sa fie obligat sa se supuna la fel cum a facut-o el. Topicurile de auto-consolare probabil ca ii atenueaza din tulburarile care il macina intern, si nu au nici o treaba cu dezbaterea.
Cred ca mergi cam departe cu presupunerea ca vaccinatii au un soi de framantare interna cum ca au facut ceva gresit ori ca s au pripit si s au vaccinat doar pentru privilegiul de a avea acces in diverse locuri.
N am observat la cunoscutii pe care i am framantarea asta.Acuma nici n am stat sa fac studiu psihologic.

Pe de alta parte si nevaccinatii pot sa aibe framantari.
Cei care au cu siguranta sunt cei care ajung la ATI si acolo li se schimba perspectiva.

Nu avem nici date solide la omicron , e inca devreme , daca am avea , oamenii ar fi mai in cunostiinta de cauza.
E bland omicron , dar cam cat de bland pentru un nevaccinat , neinfectat de 85 de ani comparativ cu unul de aceeasi varsta dar vaccinat?

#90
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu ma mir cum de nu au facut obligatoriu  vaccinul inca in tarile cu apa calda !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate