Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cum deschizi un call center?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Adriandoroftei

Adriandoroftei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.01.2022
Salutare, Am închiriat o clădire care inca e in construcție. Momentan, am plătit doar o garanție, pana nu e finalizata, evident nu o sa plătesc chirie si ar mai dura circa un an jumate pana la finalizarea acesteia. Spațiul e destul de mare, 160mp la un preț relativ mic, 800€ intr-o zona destul de buna.

Voiam să-mi deschid un call center. Menționez ca am lucrat aproximativ 3 ani si știu cum sa gestionez un proiect cat si viitori angajați. Dar cum găsesc un client sau mai mulți? Avand in vedere ca nu o sa fiu cunoscut pe piața de la bun început si in portofoliul meu nu o sa existe nimic.

#2
omen66

omen66

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.09.2020
Call center pentru ce anume?

#3
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Mai bine videochat

#4
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006

 Ythrixium, on 29 ianuarie 2022 - 21:36, said:

Mai bine videochat

Nu stii cum sa iei suspend?

#5
Akiroox

Akiroox

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.08.2020
Daca ai lucrat in call center inainte, incearca sa mergi la firma/firmele pentru care ai fost angajat, sa vezi daca au nevoie de parteneri pentru externalizare. Apoi, ar mai fi companiile de telecomunicatii care lucreaza mult cu parteneri pe partea de CC. (Telekom in special, desi acum nu stiu daca mai vor extindere avand in vedere vanzarea serviciilor fixe catre Orange). O alta companie ce lucreaza cu externalizari pana la firme de apartament inclusiv, ar fi Enel, poti incerca si acolo.

Depinde si ce vrei sa faci cu acel cc. Suport, sales, marketing etc.

#6
Adriandoroftei

Adriandoroftei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.01.2022

 Akiroox, on 31 ianuarie 2022 - 09:27, said:

Daca ai lucrat in call center inainte, incearca sa mergi la firma/firmele pentru care ai fost angajat, sa vezi daca au nevoie de parteneri pentru externalizare. Apoi, ar mai fi companiile de telecomunicatii care lucreaza mult cu parteneri pe partea de CC. (Telekom in special, desi acum nu stiu daca mai vor extindere avand in vedere vanzarea serviciilor fixe catre Orange). O alta companie ce lucreaza cu externalizari pana la firme de apartament inclusiv, ar fi Enel, poti incerca si acolo.

Depinde si ce vrei sa faci cu acel cc. Suport, sales, marketing etc.

Pentru enel am lucrat pe vânzări la o alta firma doar ca a trebuit să-mi dau demisia avusesem niste probleme cu fostul angajator. Pari mai documentat fata de mine in ceea ce privește proiectele..
Acum cum contactez companiile de genul pe mail sau ma duc la un sediu?
Ai putea să-mi mai dai niște sfaturi te rog?

#7
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
La email nu prea o să-ți răspundă pentru ce tip de colaborare vrei tu...

#8
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

 Adriandoroftei, on 29 ianuarie 2022 - 19:04, said:

Salutare, Am închiriat o clădire care inca e in construcție. Momentan, am plătit doar o garanție, pana nu e finalizata, evident nu o sa plătesc chirie si ar mai dura circa un an jumate pana la finalizarea acesteia. Spațiul e destul de mare, 160mp la un preț relativ mic, 800€ intr-o zona destul de buna.
Spatiul este DOAR relativ mare, pretul este DOAR relativ mic.
Care este zona respectiva? In ce oras?

 Adriandoroftei, on 29 ianuarie 2022 - 19:04, said:

Menționez ca am lucrat aproximativ 3 ani si știu cum sa gestionez un proiect cat si viitori angajați. Dar cum găsesc un client sau mai mulți? Avand in vedere ca nu o sa fiu cunoscut pe piața de la bun început si in portofoliul meu nu o sa existe nimic.
Ce anume stii sa gestionezi daca nu ai idee despre cum sa iti faci intrarea pe piata?

 Adriandoroftei, on 31 ianuarie 2022 - 18:46, said:

Acum cum contactez companiile de genul pe mail sau ma duc la un sediu?

Invata sa formulezi cat mai corect ce vrei sa transmiti, citatul de mai sus este un exemplu de ASA NU!
Nu de alta, dar poti da peste unii unde aspectul asta sa te descalifice din start.

Edited by BlueKing-69, 31 January 2022 - 21:51.


#9
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,985
  • Înscris: 13.03.2005
Are dreptate Blueking69!

#10
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 Akiroox, on 31 ianuarie 2022 - 09:27, said:

Depinde si ce vrei sa faci cu acel cc. Suport, sales, marketing etc.

Corect. De asemenea, inbound sau outbound calls, limba de lucru, fusurile orare... din astea. Dupa ce decizi, incepe sa cauti clienti pe nisa.

 BlueKing-69, on 31 ianuarie 2022 - 21:51, said:

Ce anume stii sa gestionezi daca nu ai idee despre cum sa iti faci intrarea pe piata?

Scuze insa te bagi in seama Posted Image . Colegul se refera la experienta lui in gestionarea lucrului dintr-un call-center - un lucru deloc simplu, contrar opiniei raspandite - asta n-are legatura cu activitatea de "vanzare" a propriei munci, cum se cauta si aduc contracte, clienti, etc

Edited by Piscopescu, 01 February 2022 - 21:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate