Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Dispariția României!

  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 14.08.2004
As vrea sa va întreb pe voi cei ce faceți parte din această comunitate,ce credeți,ce simțiți,va dispare această țară în următorii 50 de ani?vom mai putea fi ce a ce am fost odinioară?vom renaște din propia cenușă?voi,fiecare dintre voi,dincolo de statistici,ce credeți?

#2
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,922
  • Înscris: 24.11.2006
Care Romanie? :lol:

#3
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006
Nu.

#4
dev2000

dev2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 27.09.2016
La ce te referi cand spui "vom mai putea fi ce a ce am fost odinioară"? Poti fi mai explicit?

#5
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015

View Postdev2000, on 25 ianuarie 2022 - 22:45, said:

La ce te referi cand spui "vom mai putea fi ce a ce am fost odinioară"? Poti fi mai explicit?

E din ciclul "Make America Great Again"

#6
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
Ce am fost odinioara?

#7
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004
Dacă am deveni al 51lea stat american, ar fi ceva.
Știu ca unii or sa sara în sus cu "identitatea".. well, la ce folosește identitatea națională dacă ajungi să-ți crești copiii fără niciun viitor, dorindu-și sa plece cât mai departe?
Singura identitate care contează e aia de om. Daca ajungi sa cedezi din libertati și din viitorul copiilor, mai contează ca te îmbraci în ie și fluturi stegulețe la comanda? Sarmale și ie poți sa ai și în SUA. Mai putin în Rusia, China și Iran.

Edited by Cris007, 25 January 2022 - 22:52.


#8
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Pai cand a fost Romania asa grozava? In perioada interbelica a fost Romania cat de cat ok ultima oara. In perioada ceausista eram vai de capul nostru si unii creduli credeau aberatiile regimului.

#9
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Care odinioara babaiatule?
Ce cenusa babaiatule?

#10
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008

View Postchriss, on 25 ianuarie 2022 - 22:37, said:

As vrea sa va întreb pe voi cei ce faceți parte din această comunitate,ce credeți,ce simțiți,va dispare această țară în următorii 50 de ani?vom mai putea fi ce a ce am fost odinioară?vom renaște din propia cenușă?voi,fiecare dintre voi,dincolo de statistici,ce credeți?
Nici o sansa la renastere.
Tu te poti citi la cum scrii? Nu ma lua cu grammar nazi: daca nu va pasa cum scrieti, cum sunteti intelesi sau nu, ce mesaje transmiteti si cum... cui credeti ca ii pasa de voi, de gandurile voastre, de mesajele, de temerile voastre?

#11
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 02.04.2009
Uite, din această comunitate, eu cred că ar fi bine să pui un spațiu după un semn de punctuație. Și la obiect, au mai dispărut state fără să se schimbe ordinea Universului. Mă rog, avem mult timp liber și mintea odihnită...

#12
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 14.08.2004
Oameni buni,cine nu cunoaște istoria,riscă să o repete!noi suntem pe acest pământ de foarte mult timp,poate nu mereu a fost bine,dar cu toate aceste greutăți,niciodată nu am fost sub ocupație decât niște perioade de timp,și nu în întregime.Ce este șocant este ca peste 80% din țară este vândută,declarația îi aparține ministrului de externe german.In aceste condiții,mai putem ieși la lumină?

#13
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
Votati HAUR si poate poate, vom deveni iar dacii aia liberi si vom reface Romania mare, ba chiar ne vom alipi la Rusia de dragul epoci de HAUR din anii 70'  /s

Realistic vorbind, eu nu mai am nici-o speranta, ma astept sa fie si mai rau in viitor.

#14
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018

View Postchriss, on 25 ianuarie 2022 - 22:58, said:

niciodată nu am fost sub ocupație decât niște perioade de timp,și nu în întregime.

cred ca e mai ok sub 'ocupatia' asta in care totusi ai cu ce aprinde becul si cu ce umple mațul decat in 'ocupatia' tovaraseasca unde parea totul extraordinar dar de fapt era totul oribil

#15
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
vreau si eu ce ai fumat !

#16
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Romania a disparut ca tara in al doilea razboi mondial.

#17
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View Postchriss, on 25 ianuarie 2022 - 22:37, said:

As vrea sa va întreb pe voi cei ce faceți parte din această comunitate,ce credeți,ce simțiți,va dispare această țară în următorii 50 de ani?vom mai putea fi ce a ce am fost odinioară?vom renaște din propia cenușă?voi,fiecare dintre voi,dincolo de statistici,ce credeți?
Oare acet topic nu trebuie sters iar cel care l-a deschis trimis pe bara??? admiteti orice abjectie in public pentru o bruma de treafic?

#18
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
România nu dispare, doar se transformă.( în Rromânia)
Pe bune, este la mintea cocoșului. Acum 30 de ani India avea 800 milioane, acum este egala Chinei cu 1,4 miliarde. Trageți voi concluzia în legăturà cu România.

Edited by sandel1, 25 January 2022 - 23:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate