Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pericolul din spatele retelelor de socializare

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am vazut pana acum diferite provocari care circula pe retelele de socializare si care indeamna mai departe perpetuarea lor. Insa acestea faceau rau doar celui care raspundea la acestea (sa bea detergent de vase/lichid spalat geamuri, sa manance scortisoara praf etc).

Mai nou o tipa intr-un supermarket inteapa prezervativele si le pune inpoi in cutie ca urmare a unei provocari. Pe langa ca poti lua boli cu transmitere sexuala in cazul in care partenerul este bolnav sau sa ramana partenera insarcinata, acul respectiv sa fie si el la randul lui infectat cu cine stie ce boala. Eu vad o singura pedeapsa pt porcariile de genul: puscarie macar 6 luni. Mai ca iti vine sa ii tragi o palma cand vezi ce ii caca mintea.


edit:  nu este prima oara cand face astfel de mizerii.




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kZbLIa2vR3I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 24 January 2022 - 17:27.


#2
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Nu retelele in sine sunt pericolul, ci factorul uman - indivizii stupizi si inepti, imbecilizati de catre acele retele "asociale" si de prea mult bine.

Edited by sylvius, 24 January 2022 - 17:27.


#3
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Trendul ăla cu educatoarele care în weekend "se rup" chiar nu este niciun pericol.

#4
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
Eu cand am spus ca o cenzura s-ar impune pe anumite grupuri sociale si alte cacaturi din www mi-am luat la argumente contondente la greu.

Mno… prostia la vedere coaguleaza intr-un curent de masa. Si asta le confera drepturi.

#5
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,417
  • Înscris: 15.10.2020
Prostia umană e infinită.

#6
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,805
  • Înscris: 15.08.2014
10 ani de pirnaie si vb f serios.

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
O, dar retelele sunt de vine. Faptul ca nu au scrupule in a-si asigura traficul. Ca retelele in sine ar trebuie sa-si faca ordine in ograda, daca legea le-ar obliga real. Eu pe aia cu prezervativele intepate o dadeam pe mana a 7 negri, dotati cu exact aceleasi prezervative. Sa vada si ea ce nostim e.

#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Eu nu socializez decat prin Whatsapp si 2 forumuri, printre care si acesta. Nu am FB/Insta/Twitter/Tiktok. Nu am avut nici Hi5 sau Yahoo Messenger.

Dar nu pot sa nu tot aud faze de ma crucesc, cu sinuciderile prin balena albastra chiar si a unor fete de 16 ani, apoi astazi asta cu prezervativele.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa speram ca se sesizeaza politia si o cheama sa dea declaratii. Nu ar strica putina parnaie.

#10
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Când îi privește doar pe cei care acceptă provocarea, treaba lor, însă când sunt afectate și alte persoane, trebuie sancționați.

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postpui, on 24 ianuarie 2022 - 17:39, said:

Când îi privește doar pe cei care acceptă provocarea, treaba lor, însă când sunt afectate și alte persoane, trebuie sancționați.
SI grav. Il trantesti pe unul bine de pamant, pentru ca sa nu mai fie nevoie sa o faci inca o data.

#12
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,218
  • Înscris: 06.01.2007
Exista un spray la Decathlon cu care se rezolva penele de bicicleta. O masura de siguranta in plus, in afara de prezervativ, nu strica.

#13
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,385
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2022 - 17:19, said:

Mai nou o tipa intr-un supermarket inteapa prezervativele si le pune inpoi in cutie ca urmare a unei provocari.
E supermarketul ăla cu sloganul "meriți sa fii surprins"? Well, la prezervative chiar e cool sa fii surprins :)

#14
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006

View Postantinari, on 24 ianuarie 2022 - 17:43, said:

E supermarketul ăla cu sloganul "meriți sa fii surprins"? Well, la prezervative chiar e cool sa fii surprins Posted Image
Nope, ala e Lidl.
Proasta asta pare in Auchan.

#15
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
Idee de afaceri: Ambalaj metalic cu deschidere distructiva (gen conserve cu cheita de sardine) pentru prezervative.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Clipul intreg de pe Tiktok



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CI8eOaK5V-Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 24 January 2022 - 17:52.


#17
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,218
  • Înscris: 06.01.2007
Deci la B1 s-a intamplat minunea.

#18
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Eu propun ca prezervativele sa se comercializeze umflate (moderat) - cu aer. Ca sa vezi daca-i teapa (si cam cat de mare e).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate