Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Navigatie Android sau Windows CE?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Conteaza mult ce vrei de la unitatea aia.
Daca vrei doar Waze/GMaps/Spotify si ceva navigatie offline, cam orice Android 8core/4GB RAM/32GB Flash o sa mearga fara probleme.
Daca il iei de la un vanzator reputabil de pe Ali, cu livrare din EU, ai sanse sa fie ceva foarte ok si cu suport in regula.
Personal am avut experiente bune cu Witson si Eonon, mai putin bune cu altii.
Am instalat un Witson cu interfata CAN si camera de marsarier pe Focus Mk3 si merge excelent de vreo 3 ani aproape.
Se mai blocheaza odata la cateva luni, tii apasat 15 sec pe butonul de power, se restarteaza si gata.
A fost 1300 RON luat de pe Ali, acelasi model in RO vreo 2500 RON.
Net primea de le telefon pus ca mobile hotspot, mi s-a parut aiurea sa ii pun si SIM si sa platesc incarcari lunare.

Daca ar fi un clasament al unitatilor pentru o masina as zice asa:
1. Retrofit cu unitate OEM mai buna - Daca gasesti in dezmembrari tot ce iti trebuie si are cine sa iti faca montajul sau esti autodidact si daca a existat un model competent pentru masina ta, go for it. E varianta cea mai eleganta.
2. Chinezarie cu Android - cea mai abordabila, si daca urmezi indicatiile de mai sus, ai sanse sa iei una ok.
3. Unitate aftermarket cu Android Auto / Carplay de la un producator reputabil: Alpine, Kenwood, JVC, Sony. Merita DOAR daca masina permite instalare unitate 2DIN fara masti adaptoare de dimensiuni mari si daca suferi de audiofilie si schimbi si boxe, poate adaugi subwoofer, etc. Altfel risti sa instalezi chestii scumpe care arata oribil si nu se aud semnificativ mai bine decat cele OEM.

#20
Eusebyu23

Eusebyu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 24.05.2020
Eu am o navigație dedicată cu android de pe Ali Express luată acum aproape un an și nu am avut probleme. Dezavantajul și avantajul la Windows CE este că ecosistemul este închis pe de o parte nu ai acces la toate funcțiile pe care le poți avea pe Android și pe deoparte datorită faptului că este închis ecosistemul șansa de a se bloca este minimă.

#21
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 02.09.2016

 petre-vitan, on 24 ianuarie 2022 - 12:53, said:

Pai asta fac, cumpar una noua dar nu mai iau pe Android ci pe Windows CE. Imi ofera garantie 12 luni si 14 zile drept de retur.
cine iti ofera asta ?
Navi Abc Top Online.

Revin-o cu picioarele pe pamant,

#22
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Windows CE e o platforma moarta si ingropata, complet inchisa si fara suport. Mai bine un Android decent cu platforma noua.

#23
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
Ce dracu sa mai faci cu Windows CE in 2022? I-ati ceva "pe" Android ca sa ai acces la servicii Google.
Si apropo, tu nu cauti navigatie, tu vrei de fapt unitate multimedia

#24
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,078
  • Înscris: 16.10.2018
Direct de la sursă cu 2 ani garanție: https://www.pni.ro/n...sb-microsd.html

Avem pe forum un helper PNI care oferă cu discont de 50% (adică il iei la juma de preț) anumite produe cu condiția să scrii un review cinstit (pozitiv sau negativ).
Detalii aici: https://forum.softpe...ux-usb-microsd/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate