Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Nu pot respira pe nas de 5 ani.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
dev2000

dev2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 27.09.2016
Am o problema asemanatoare, s-a ameliorat dupa ce am inceput sa folosesc un spray cu apa sarata (de genul astuia: https://www.springfa...GxoCk_gQAvD_BwE )

De asemenea, am aplicat metoda descrisa aici si chiar functioneaza (la mine tine o saptamana sau chiar doua efectul) - se bazeaza pe stimularea unui reflex:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I47xi2F3W9g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

(ca sa fiu sincer initial am crezut ca e o prostie)

#20
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007

Vizualizare mesajLex404, pe 22 ianuarie 2022 - 16:32, a scris:

Singurele picaturi care functioneaza sunt chirurgia.

Exista riscul sa nu fie permamenta (solutia) si sa trebuiasca sa o repeti la cativa ani.

Din pacate este cazul meu, dupa cum am probleme cu amigdalele care au recidivat dupa operatia din 2002 si trebuie sa imi fac curaj, la fel si cu cea de deviatie de sept din 2017 se pare ca mi-au crescut cornetele foarte mult. La fel simt si eu ca de ceva vreme nu mai respir cum trebuie, astazi am fost la un control ORL la RM si mi-a zis clar ca e ceva cu cornetele.

Cand i-am zis de operatie cu radiofrecventa insa ca nu este deloc buna si ca trebuie clasica, chiar imi este teama sincer sa fiu de o operatie clasica caci in 2017 la deviatie numai eu stiu prin ce am trecut Posted image As fi preferat sa fac rapid o interventie cu radiofrecventa totusi, ce stiti despre acest lucru? Pe google gasesc la greu informatii, dar nu imi dau seama de plusuri si minusuri. A facut cineva recent interventie de micsorare a cornetelor prin radiofrecventa?

Vizualizare mesajAdm, pe 22 ianuarie 2022 - 17:07, a scris:

1. vezi daca nu cumva e si o rinita alergica (ff populara la latitudinea noastra).
2. Iti recomand de test cateva zile in Dubai. S-ar putea sa ai o revelatie, ca poti sa respiri.
3. Operatie deviatie de sept +/- ardere/taiere cornete nazale.

Si eu am rinita alergica e clara treaba, toti imi zic asta. Din 2017 incoace mereu imi curat nasul seara si dimineata (mi-a intrat in reflex) cu apa cu sare, o perioada chiar am fost foarte bine, dar am impresia ca mediul asta puturos din Bucuresti ne omoara cu zile, caci simt cand plec in alta parte (chiar si Europa de Vest) sau alte tari - Dubai de ex. - chiar asa, de ce Dubai caci chiar am simtit ca respir mai bine, sau recent la Bran am stat 3 nopti, incepusem sa pot sa respir mai bine, ma intorc in Bucuresti ... Dzeu cu mila!


P.S.

Vizualizare mesajdev2000, pe 22 ianuarie 2022 - 23:13, a scris:

Am o problema asemanatoare, s-a ameliorat dupa ce am inceput sa folosesc un spray cu apa sarata (de genul astuia: https://www.springfa...GxoCk_gQAvD_BwE )
De asemenea, am aplicat metoda descrisa aici si chiar functioneaza (la mine tine o saptamana sau chiar doua efectul) - se bazeaza pe stimularea unui reflex:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I47xi2F3W9g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
(ca sa fiu sincer initial am crezut ca e o prostie)

Si la mine "parca" a mers, chiar nu stiu ce sa zic, vedem :) Dar este ok cu stimularea acelui reflex? si o sa mearga pentru totdeauna?

Edited by Al3xandrus, 28 January 2022 - 16:46.


#21
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Mai devreme fiind infundat de vreo 2 zile si uitasem efectiv de operatiune, da-i si cauta in history, chiar "merge", evident daca nu este raceala sau sa fie incarcat nasul ca la nebuni. Mi se pare totusi putin ciudat ca se prea stie prea mult de metoda asta :) Nu a mai incercat-o nimeni afara de mine si dev2000? La cine am mai dat a zis doar ca mi se pare si ca sunt nebun (De obicei eu sunt ala care nu prea cred in lucruri de genul asta :D)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate