Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ați rămas vreodată înzăpeziți/blocați din cauza viscolului?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009

View Postvalirex, on 22 ianuarie 2022 - 22:29, said:

Nu puteai sa intri in casa?
Fix asta am făcut. Doar mașina a stat acolo

#20
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021
Am ramas inzapezit din cauza viscolului la cativa km de ultima cabana si cativa zeci de urmatoarele case. Dupa vreo 4 ore au ajuns la noi cu utilajele de dezapezire si ne-au tractat pana in zona in care se putea circula, pana in 1 km.
A fost interesant, fara benzina , cu foarte putin alcool la indemana......ale tineretii valuri !

#21
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,613
  • Înscris: 06.03.2021
La începutul lui Ianuarie am rămas noaptea vreo 3 ore și ceva înzăpezit pe autostradă lângă Frankfurt... până s-au trezit nemții de la dezăpezire... 🙂

#22
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View Postdjl, on 22 ianuarie 2022 - 15:21, said:

Sper că va fi o.k. în Bucureşti până la primăvară, dar sunt curios dacă aţi rămas vreodată blocaţi/înzăpeziţi din cauza ninsorii şi/sau a viscolului mai departe de localitea de domiciliu.
Blocaje se pot întâmpla din cauza unui copac căzut. Pe drumuri de munte, pe calea ferată.
Eu sint curios daca vei deschide nederanjat de nimeni, sute si sute de topicuri aiurea, in care sa vrei sa afli daca ni s-au intimplat toate situatiile posibile!

#23
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,066
  • Înscris: 24.02.2011
Azi am rămas înzăpezit pe un drum agricol, dar mă așteptam și am cumpărat preventiv un set de lanțuri. Am pus (cu ceva efort) pe o roată dar mașina trăgea într-o parte așa că le-am pus pe amândouă și n-am mai avut treabă. Cu vreo săptămână în urmă mi-a alunecat mașina în șanț cu o roată dar am scos-o relativ ușor fãcând pârghie cu un trunchi de copac.

#24
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Io am rămas 3 zile într-un oraș austriac. Dar o înzăpezeală inedită, căci aveam cazare. Deci am fost înzăpezit confortabil, ca toți ceilalți din oraș. Doar că la un moment dat s-a terminat apa la supermarket. Și pîinea. Apoi s-au redeschis drumurile.
Oricum, aveam sejur de 7 zile, pîrtiile erau deschise, nicio tragedie.

Edited by abancor, 08 February 2022 - 20:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate