Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Poze cu transformari

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Nu vad sectiunea transformarilor pe forum. Postez eu un update la evolutia mea. Am inceput cam de la 1 iulie (am 37ani, facusem 1an jumate sala la 16-17ani, mereu natural, si de 20ani pauza totala).
Pun cadru cu secvente cam din 3 in 3 luni

La mine se vede cum am tendonul bicepsului mai avansat pe antebrat dand impresia unui brat mai lat, in schimb subtire/plat vazut din celalat plan (vezi poza extensia toracelui). De-aia din anumite pozitii nu se reflecta cresterea in circumferinta a bratelor (de la 35.5cm la ~40cm)
- Primul lucru pe care l-am observat a fost ingrosarea tricepsului (in pozitia crab). M-a socat.. dupa doar 2 luni jumate.
- Apoi umerii s-au mai rotunjit.
- De felul meu stau jalnic la capitolul spate (si piept si picioare lol). In 4 luni de antrenament vad ca totusi a fost un apogeu al progresului, si atunci a crescut si spatele de la tractiuni cu priza larga.
- A urmat o perioada de deranj de la acromion/clavicula care m-a tinut pe loc (n-am putut face impins la piept, si nici presa franceza pt triceps, si nici macar flexii cu bara pt biceps). insa in timpul stagnarii asteia, s-au mai dezvoltat picioarele si spatele. (nu prea am poze la picioare).
- Mai nou imi place pieptul cand e la cald, si e bizar bicepsul cum are cat de cat o forma (mai rotunda) doar la cald. Sper ca e un preview pt cum va arata si la rece (asa a fost in cazul tricepsului).

Attached Files


Edited by bursucelu_viesel, 21 January 2022 - 19:31.


#2
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 02.07.2019
Da!!!! Un adevarat `Ninja~!!!! Felicitari tinere!!!   Posted Image

#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
sa ne pui si cu burtoiu peste 30 de ani

#4
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
Felicitari!
Si eu fac sala de vreo 3 ani dar tot nu am forme faine si muschi

#5
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Esti foarte musculos. Mai musculos decat Van Damme.

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,110
  • Înscris: 05.06.2002
ar trebui pus un spoiler ceva. e inuman sa trecem prin asa ceva... :)

Edited by Fane, 21 January 2022 - 20:28.


#7
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Felicitari! se vede efortul depus. E normal sa ai acest progres, stii si tu. Nu ai spus cate kg aveai la inceput ca asa ar fi fost normal . Si pune si o poza cu picioarele daca tot spui ca-s slabe, sa vedem cat de slabe.

#8
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
se poate dacă te preocupa

#9
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Felicitari! E bine ca ai progresat, nu te-ai lasat ca altii dupa cateva luni.

#10
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,110
  • Înscris: 05.06.2002

View Postsandu222, on 21 ianuarie 2022 - 22:10, said:

Si pune si o poza cu picioarele daca tot spui ca-s slabe, sa vedem cat de slabe.
luati-va o camera! :P

#11
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Ce-i t!gania asta aici? lol Poze nu vorbe. Asta era ideea topicului.

View Postsandu222, on 21 ianuarie 2022 - 22:10, said:

Si pune si o poza cu picioarele daca tot spui ca-s slabe, sa vedem cat de slabe.
Credeam ca-i intre noi (pe forumul culturistilor) si deja v-am innebunit cu informatiile. Aveam 79.5kg si acum 86kg (dimineata), la 186cm.
Cu picioarele e mult mai trista treaba lol. Am si pus mereu telefonul pt filmare pt geam, si nu prindea. Tre' sa-l repozitionez. O sa fac si la picioare, dar n-am poze de "inainte". PIcioarele de acum par de "inainte" (fac geno cu 70kg x 10rep deci iti dai seama..). Unora vad ca li se par scarboase pozele de sus, d-apai sa le mai fi aratat si poze dinalea cu pantaloni sumetecati in chiloti (cum fac culturistii), sau pantalonii lasati pe vine, si-n slapi  lol..

PS. Apreciez aprecierierile, insa "visez" ca forumurile sa aiba o harta de navigare: cum eu am postat transformarea mea, toate comentariile pt ea sa fe duse "pe dreapta" si nu in jos. Adica sa nu fie in rand cu postarile de transformari, caci nu sunt mesaje pe acelasi "nivel". Avem tara plina de programatori.. chiar nu se poate? Sau doar eu am viziuni dinastea?

Edited by bursucelu_viesel, 21 January 2022 - 22:40.


#12
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
si eu merg la sala de un an si ceva si nu mi-am facut nicio poza .care e faza cu facutul de poze? da, vad schimbari la mine dar nevoia de poze?

#13
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Eu de un an de zile n-am mai transformat decat apa in vin, ce poze sa pun...fac acasa si afara la bara de batut covoare dar optiunile sunt limitate.

View Postzile_san, on 22 ianuarie 2022 - 10:16, said:

si eu merg la sala de un an si ceva si nu mi-am facut nicio poza .care e faza cu facutul de poze? da, vad schimbari la mine dar nevoia de poze?
m-a pus unu o data sa-i fac vreo 10 poze, nu mai scapam de el.

#14
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,610
  • Înscris: 24.10.2015
Pacat ca nu se mai modereaza aria asta. Oricine e complet paralel cu subiectul cumva se simte dator sa-si scrie parerea.

Pozele sunt foarte utile in culturism si fitnes fiindca iti permit sa vezi clar cum si daca ai evoluat, care sunt partile slabe si altele.

#15
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

View PostRangerBoy, on 22 ianuarie 2022 - 12:29, said:

Eu de un an de zile n-am mai transformat decat apa in vin,

Si creatina(si restu de "prafuri") in ce ai transformat-o? Posted Image  
in gratare banuiesc.

#16
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Nu ma omoram cu suplimentele cand mergeam la sala, nu sunt inebunit dupa muschi si nici nu sunt narcisist. Am luat vitamine si proteine de la whey gold dar am luat o perioada de o luna sau ceva in genul pana le-am terminat si dupa din joi in pasti mai luam de la bar cate o portie.
Am preferat sa am o ratie de hrana bine cladita.

Nu sunt genul sa stau sa ma uit in oglinda cu cat a mai crescut muschiu la fiecare sedinta, sau sa ma cantaresc, n-am astfel de preocupari, ma cantaream la luna sau chiar mai rar.

#17
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Hai ca am facut azi picioare. Am prins curaj si-am bagat si 80kg la genuflexiuni dar cred c-o sa ma injure genunchii maine. Nu prea am ce detalii sa arat la picioare.. incepe sa se vada o umbra de cvadriceps pe piciorul drept..
Te pomenesti ca te iei si de gambe acum.. ca pe-alea chiar ca nu le-am facut deloc.

View PostRangerBoy, on 22 ianuarie 2022 - 12:29, said:

fac acasa si afara la bara de batut covoare dar optiunile sunt limitate.
Si eu tot de-acasa fac. Ba chiar la piept m-am invatat sa fac flotari (pe scaune / 2 bare din cadru in cazul meu) cu greutati atarnate (cu o chinga dupa ceafa). Ma simt mult mai bine la umeri, ma pot lasa mai jos sa intind muschiul, si am si protectie in caz ca nu mai pot termina ultima repetare.

Attached Files


Edited by bursucelu_viesel, 23 January 2022 - 19:14.


#18
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

View Postbursucelu_viesel, on 23 ianuarie 2022 - 19:12, said:

Hai ca am facut azi picioare. Am prins curaj si-am bagat si 80kg la genuflexiuni dar cred c-o sa ma injure genunchii maine. Nu prea am ce detalii sa arat la picioare.. incepe sa se vada o umbra de cvadriceps pe piciorul drept..
Te pomenesti ca te iei si de gambe acum.. ca pe-alea chiar ca nu le-am facut deloc.



N-am treaba cu gambele tale. Nici cu coapsele. E clar ca sunt ramase in urma. Te dezvolti bine la partea superioara.
Totusi faci o greseala,  ca de incepator. Stii care e? Nu-ti spun acum, astept sa te gandesti tu. Ti-a sugerat cumva si The_Lion.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate