Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Moon Knight (2022)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 26.12.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x7Krla_UxRg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Din 30 Martie pe Disney +, desigur.

Edited by Cosmin_Andrei, 21 January 2022 - 07:06.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Din trailer nu am inteles mai nimic.

#3
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016

View Posteiffel, on 21 ianuarie 2022 - 07:58, said:

Din trailer nu am inteles mai nimic.


.... asa cum ar si trebui sa fie toate trailerele, nu ca astea de sunt "la moda" acum, in care practic iti spun toata povestea filmului cap coada de nici nu mai e nevoie sa te uiti la film

Edited by CeapaIndustries, 21 January 2022 - 08:07.


#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Un fel de Captain America, dar versiunea egipteana :D

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View PostCeapaIndustries, on 21 ianuarie 2022 - 08:07, said:

.... asa cum ar si trebui sa fie toate trailerele, nu ca astea de sunt "la moda" acum, in care practic iti spun toata povestea filmului cap coada
Pai asta e in extrema cealalta.
Niste secvente fara noima innadite si date ca trailer. Mai repede ar fi un teaser mai lung decat un trailer.

Stiu si ce zici tu, am vazut filme care practic singura secventa memorabila era cea care deja a fost data in trailer. In rest erau umplutura.


#6
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 08.02.2006

View Posteiffel, on 21 ianuarie 2022 - 07:58, said:

Din trailer nu am inteles mai nimic.
Embrace the chaos!!!   Posted Image

#7
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
sper sa se termine trendul asta cu supereroi cat mai curand ca au distrus industria filmului de calitate.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
E posibil, dar mai avem de asteptat ceva vreme.

S-a cam terminat cu eroii principali si acum apar aia de n-a auzit aproape nimeni de ei.
Nici actorii nu mai sunt aia de prima mana din blockbusterele vechi, asa ca probabil vanzarile vor scadea, automat si bugetele, pana vor renunta si e posibil sao ia de la zero. Dar pana atunci o sa mulga vaca atata vreme cat da lapte.

Oricum nu prea mai apare nimic nou. E plin de rebuturi dupa seriale vechi ( nu le pot zice altfel ) asa ca afc is ei ce pot - rebuturi dupa benzile desenate.
Zici ca s-au prostit toti scenaristii si le-a disparut imaginatia.

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
In era calculatorului,cand prestatia umana nu mai conteaza asa de mult,acest trend nu va disparea prea repede.
Lumea vrea sa vada actiune,sange,efecte speciale cat cuprinde.Din frustrare,din neputinta,din invidie,din cauza vietii fade pe care o duce marea majoritate.
S-a dus din pacate vremea cand rolurile de compozitie jucate de monstri sacri ai ecranului,plini de talent,scoatea capodoperele.
Propune-i un tanar de 20-30 ani sa urmareasca Ben Hur (1959),Legendele toamnei,Meet Jack Black,The road,etc si-ti va rade in fata dupa primele 3 minute.Am ales aleatoriu titlurile.
La fel ca si muzica.Un calculator ultraperformant,un mixer si un ingenieur de sunet si gata muzica.Lumea intra in transa,ajutata mai mult sau mai putin de alte substante si gata.Din aceleasi motive.

#10
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Un alt erou marvel , goz ...

#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,319
  • Înscris: 24.02.2017
Actorul francez Gaspard Ulliel, devenit cunoscut în plan internațional după ce l-a jucat pe Hannibal Lecter în filmul „Hannibal Rising” și care va apărea  în serialul „Moon Knight”, produs de Marvel, a murit miercuri după-amiază la vârsta de 37 de ani, în urma unui accident de schi, a anunţat familia lui într-un comunicat de presă.

#12
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017

View PostBogotta, on 21 ianuarie 2022 - 10:15, said:

Actorul francez Gaspard Ulliel, devenit cunoscut în plan internațional după ce l-a jucat pe Hannibal Lecter în filmul „Hannibal Rising” și care va apărea  în serialul „Moon Knight”, produs de Marvel, a murit miercuri după-amiază la vârsta de 37 de ani, în urma unui accident de schi, a anunţat familia lui într-un comunicat de presă.

A intrat in alt schior la o intersectie de piste. Pisteurii au intervenit repede dar din pacate a murit la spital la Grenoble.
Pacat de el, un actor carismatic si extrem de talentat. Sa vedem cu cine continua astia.
On-topic:  dupa ce termina cu benzile desenate, pot folosi "Atlasul de Mitocanie Urbana" romanesc.
Ar iesi niste filme si serii beton.
https://www.editura-...itocanie-urbana

#13
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,319
  • Înscris: 24.02.2017
Trebuia sa stea pe pista lui frate. Asa e cand te bagi pe pista vecinului ......   poti sa mori de tanar daca vecinul e mai tare ....

#14
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Văzut primul episod, merge dacă rămâne în nota asta ușurică fără să se ia în serios.

#15
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Pacat de Oscar Isaacs, un actor cu spectru larg de interpretare (baiat bun/rau, drama/comedie, actiune/loove baby), e prost distribuit aici si mai joaca si prost. Nu-l vedeam deloc in rol de gaina speriata si abulica, si nu e cam batrin pentru rolul asta? Oricit de tinar ar trebui sa fie personajul, mai putin de 30 de ani nu-i dai (desi actorul are aproape 60) si nu i se potrivesc deloc reactiile de adolescent intirziat.

#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Un rol interesant il are Ethan Hawke si cam atat. Partea de mitologie e doar teaser, partea cu a doua personalitate e confuza si nu inteleg cum poti avea o sotie si o viata paralela in acelasi timp, dormind in fiecare noapte altundeva.

Trebuiau ca in astea doua episoade sa puna niste baze si sa explice mai mult. Khonshu daca tot comunica direct cu Oscar Isaac ii putea zice ca aia omoara oameni nevinovati si sa explice importanta scarabului, nu sa-l lase panicat sa caute singur raspunsuri.

#17
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Mda, cred ca e cel mai prost marvelshit pe care l-am vazut pina acum (si sint multe care nu mi-au placut —le vad doar de hype—, de fapt cred c-am mai spus ca dintre filme doar Guardians of the Galaxy mi-au placut, iar la seriale, Jessica Jones).

Acuma copilul traumatizat isi creeaza O VARIANTA PUSIFICATA ca sa scape de traume? That's not how bipolaritate works.
Spoiler


#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pare a fi mult peste Jessica Jones unde am adormit de cateva ori si dupa ce s-a terminat primul sezon nu m-a mai intersat. Cel mai prost serial Marvel din cate am vazut, dupa parerea mea. Si fata de DC serialele Marvel sunt mult mai proaste. Agents of Shield a fost relativ ok primele 3 sezoane.

Doar ca e cam confuz - inca nu m-am lamurit ce vrea serialul asta. L-au facut doar sa fie ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate