Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Plec sau raman? 25 de ani, 4000 de euro pe luna in Romania

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#37
qwertyasdfg

qwertyasdfg

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 17.12.2021

View PostWasyStar, on 21 ianuarie 2022 - 10:45, said:

Am dat detalii doar de salariu pentru ca asta ar fi cel mai mare impact pentru mine si motivul pentru care inca nu m-am hotarat. Posted Image


Cu 4 mii euro/lunar net, traiesti decent in Romania mai ales daca nu ai familie. In strainatate, esti un neica-nimeni.

#38
WasyStar

WasyStar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.04.2013

View Postspooky51, on 21 ianuarie 2022 - 07:51, said:

Trolling account, stay chill.

Ce te face sa crezi asta? Chiar e o problema reala pe care o am. Voiam sa aud si parerea unor oameni pe care nu ii cunosc.

View PostGaBogdan, on 21 ianuarie 2022 - 08:12, said:

Du-te, dar du-te tare!
Sa nu-ti uiti troll-ul prin Romania.

La fel cum i-am mai spus si altei persoane mai devreme nu sunt troll Posted Image . Pune-te in situatia mea. Tu ce ai face?

View PostTruculMagic, on 21 ianuarie 2022 - 08:15, said:

In ce investesti lunar 3000 euro ? Posted Image

VWCE de la Vanguard, ETF ce acopera piata globala. Ma gandeam sa bag ceva bani si in imobiliare dar sunt supraevaluate

View PostTsunnnami, on 21 ianuarie 2022 - 08:17, said:


Nu merita, stai in Romania

Un prim motiv ar fi ca la anu sa citim alt post d-al tau in care ne vei intreba daca merita sa pleci avand aici un salariu de €4,500, in 2024 de €5,000 si tot asa

Crezi ca o sa imi para rau ca nu am incercat? Sau?

#39
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View PostWasyStar, on 21 ianuarie 2022 - 10:53, said:

Ce te face sa crezi asta? Chiar e o problema reala pe care o am. Voiam sa aud si parerea unor oameni pe care nu ii cunosc.
La fel cum i-am mai spus si altei persoane mai devreme nu sunt troll Posted Image . Pune-te in situatia mea. Tu ce ai face?
Nu e greu sa-ti dai seama de asta. Ai 4000 euro, salariu foarte bun. Daca mutat in strainatate inseamna angajator in strainatate atunci totul se rezuma la cat castigi aici vs cat castigi acolo (oferte salariu) si cheltuieli de suportat (chirie, utilitati). Daca angajatorul ramane cel de 4000 euro din Romania te anunt ca traiesti un UE si daca vrei n-ai decat sa stai in ce tara vrei si chiar sa le iai pe toate la rand daca nu esti legat de mersul la birou.

Edited by spooky51, 21 January 2022 - 10:57.


#40
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
Bine si cu exceptia faptului ca lucrezi in IT, ce alta legatura mai are discutia cu aria aceasta ?
Pentru sfaturi despre sa plec / sa raman ai o arie de Emigrare

https://forum.softpe...m/480-emigrare/
Discutii despre destinatii diverse de pe glob. Daca doresti sa muncesti in alta tara sau sa traiesti pe alt continent, acesta e locul potrivit pentru tine Posted Image

Te rog prezinta acolo situatia, si in mod special ce asteptari  ai priviind conditiile de trai.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate