Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Volvo S60 vs Audi A4

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
matth3w

matth3w

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.01.2022
Salut,sunt interesat de 2 sedanuri si nu sunt sigur pe care sa aleg strict dintre Volvo S60  sau Audi A4 B8  ambele ~200.000km
Buget 10.000 Euro.

Volvo am auzit ca e mai sigur chiar si modelul sedan ,insa piesele si intretinerea sunt mai scumpe .
Exemplu:
https://www.autovit....4-ID7GQgac.html

Audi e mult mai placut vizual insa e pe benzina ,nu stiu daca e la fel de sigur sau daca e mai ieftina intretinerea.
Exemplu:
https://www.autovit....t-ID7GWyFX.html

#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 30.07.2007
Cred ca ai pus un Audi gresit, 2.0 TDI :)

#3
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Oribil arata Volvo la interior , parca e din 1980 .

Numai dintre astea 2 poti alege ?

#4
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Volvo as zice ca a avut ceva reparatii in fata, probabil mici, ca bara aia nu mai sta cum trebuie.  Am vazut Golfuri4 cu spoilerul fata mult mai ok. Da poate ca asa e la toate Volvo, nu stiu.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Toate cu halogen, nu as mai cumpara asa ceva. Audi ala e limuzina, iar in anunt zice ca-i Avant.
Am mers cu ambele modele, Volvo mi se pare o idee mai confortabil. Gasesti un pic mai greu mecanici buni ca sa faci mentenanta, la audi se baga oricine atata timp cat exista tutoriale pe youtubePosted Image . Mie audi mi se pare mai frumos, tu decizi.
Volvo ce motor are ? Daca e cel cu 5 cilindri se aude misto, dupa au facut trecere la 4 cilindri. E bi-turbo, deci ai grija. Iar cel de 150cp de pe audi nu mi se pare stralucit.

#6
zamaraii

zamaraii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 11.12.2006
Încă un topic cu „specific românesc”: am 10k de euro, ce mașină premium veche și uzată să îmi iau? Volvo care îl repari doar la reprezentanță cu niște costuri mari sau Audi A4 foarte rulat cu care stai într-o veselie printre blocuri la reparații (că tot românul are un service în garaj)? Eu zic să cauți o mașină fără pretenții „premium” cât mai nouă și mai bine întreținută și cu costuri de întreținere cât mai mici!

#7
DeliriumSilence

DeliriumSilence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.04.2021
Anuntul pe care l-ai pus arata un Audi A4 DIESEL nu benzina ! Si nu lua Volvo ca iti blestemi zilele la cat de scumpe sunt reviziile, piesele plus ca gasesti cumparator greu la ele. Verifica temeinic Audi-ul sau cauta alta masina, de preferat ceva care se gaseste pe piata, sa nu ai probleme cu mecanicii sau piesele, nu lua avioane de Volvo sau alte marci rare.

#8
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017
Daca iti place sa te imbraci cu trening din Dragonul Rosu ia Audi. Daca te imbraci decent casual spre business ia Volvo.
Cam asta e diferenta si intre masini

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate