Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#757
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
sunt curios unde ai vazut simpatizanti ai rusilor.

poate ai comunistilor, dar ai rusilor niciodata

#758
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,663
  • Înscris: 21.06.2016

 utopium, on 30 ianuarie 2023 - 18:00, said:

Nadal cica e foarte de treaba, mi-a povestit cineva ca s-a intalnit cu el din intamplare seara tarziu la magazin (era la un turneu) si chiar a povestit cu el cateva minute, nu avea fitze/aere de vedeta chiar deloc (si am auzit asta din mai multe surse). Nu zic ca Djokovic nu ar fi si el de treaba, omul e yoghin,

Yoghin si ortodox? Ar fi cun cocalar unic!

#759
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Go Nole Go. Un sportiv e mare sau nu SI merita respect sau nu indiferent de rezultate. Dar e superb ca a luat trofeul in Australia.

#760
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 vrajitoruldinoz, on 31 ianuarie 2023 - 02:41, said:


Yoghin si ortodox? Ar fi cun cocalar unic!
De unde stii ca e practicant? poate nu-l intereseaza religia.

#761
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,487
  • Înscris: 30.08.2017
Yoga se poate practica si fara partea mistica...e vorba de acele exercitii fizice. Bine, nu e chiar yoga, dar multi asa ii zic.

#762
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
E un mistico-superstitios. Un melanj din toate prostiile posibile.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Sp6Uzse7HWM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#763
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006
un lucru e cert: dupa ani de la retragerea tuturor "big 3", tot echipamentul marca Nadal/Federer se va vinde cel mai bine.

#764
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Dar care e faza cu sticla, de la AO?

#765
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 Taxon, on 01 februarie 2023 - 15:01, said:

Dar care e faza cu sticla, de la AO?

Sa le faca la cei 2 finalisti test antidoping cum i-a facut si Simonei Halep.

#766
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
GOAT.

#767
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 17.08.2022
Am vazut intregul meci.
Un titan, ultimul care a ramas, inainte de a se ridica o noua serie de mari talente.
Dedicat meciului, i-am urmarit jocul, concentrarea, reactia la greselile lui sau ale partenerului....
Nu m-a interesat daca a dus degetul la nas, daca s-a incheiat cu stanga sau dreapta la sireturi,
daca a baut apa cu sticla inclinata  la 30 grade sau 45 de grade ....sau daca a privit in sus la cer...
A avut tribuna de partea lui, tribuna care de regula tine cu cel mai putin celebru.

Bravo tripletei Nadal - Federer - Djokovici....
Ne-au insotit generatia cu multa bucurie si satisfactie

#768
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Îl placi sau nu, merită respect pentru ce a realizat de-a lungul carierei și va mai realiza. Sunt curios dacă țintește spre borna de 30 de titluri de mare șlem, deși e greu.

Edited by Vlad_22, 11 June 2023 - 18:49.


#769
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007
L-ar fi batut pe Nadal la Roland Garros daca Nadal nu avea probleme de sanatate? Probabil nu, tinand cont de istoricul lui Nadal la RG. Dar iti mai trebuie si noroc ca sa scrii istorie (pe de alta parte fara Covid probabil ar fi avut deja 23 de titluri).

Eu joc tenis de 32-33 de ani, e singurul sport pe care l-am practicat constant, dar nu pot sa zic ca sunt asa de mare pasionat de uitat la meciuri de tenis, ma uit poate la 2-3 meciuri pe an (si alea incomplete si mai des la fete unde mai avem si noi jucatoare bune), n-am apucat sa devin un mare fan al lui Federer, Nadal sau Djokovic (am vazut jucand live vreo 4-5 fosti lideri mondiali/castigatori de Grand Slam-uri, dar nu urmaresc tenisul cu asa de mare interes ca unii dintre prietenii mei). Ma uitam la top 10 actual si de vreo 4 jucatori de acolo nici nu am auzit (iar pe langa Casper Ruud as trece oricand pe langa pe strada fara sa stiu cine e), asa ca e clar ca trebuie sa ma pun la punct cu generatia noua :D

Djokovic mi se parea mai simpatic acum cativa ani decat mi se pare acum, dar asta nu schimba faptul ca e un jucator foarte bun. Statistica poate demonstra ca e cel mai bun, dar nu stiu cat de mult conteaza asta, Nadal si Federer vor ramane in istorie la fel chiar daca Djokovic mai castiga inca cateva titluri, cand ai 20 de titluri nu cred ca mai ai nimic de demonstrat in domeniu, de acolo esti foarte simpatizat sau nu mai mult pentru personalitatea ta decat pentru calitatile sportive. Acum ceva ani Nadal mi se parea oarecum arogant (fara sa stiu foarte multe despre el), dar mi-am schimbat parerea in timp (si le inteleg mai bine acum pe cele doua prietene care sunt suficient de mari fane Nadal incat au mers la diverse meciuri de-ale lui). Despre Federer am ramas cu aceeasi imagine, ca e un om care isi vede de viata lui fara sa isi doreasca sa atraga atentia prea tare.

#770
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
In orice faci e nevoie de noroc, spre exemplu un cumnat dadea examen sa urce in grad la ISU si din discutiile de la iesire si-a dat seama ca unul din colegii mai tineri era mai sigur pe raspunsurile date. Pana la urma au luat amandoi 10 si in cazurile astea are loc un examen oral intre candidatii cu nota maxima, iar cumnatul meu s-a gandit ca nu are rost sa se mai prezinte pentru ca tipul celalalt stie mai bine legislatia, dar a vrut sa mearga macar sa dea mana cu el sa-l felicite pentru promotie. Si cand ajunge acolo afla ca ala nu s-a prezentat la examenul oral, era plecat in misiune sau asa ceva. Si cumnatul meu a luat promovarea.

Amu' cred ca e degeaba sa discutam de evenimentele in care a avut noroc Djokovich, pentru ca probabil e un numar similar de partea cealalta cand a avut ghinion. Ne luam dupa cifre, facem un compromis.

#771
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Da' nu-mi vbine sa cred. Cum adica, un nevaccinat are cele mai multe trofee castigate in cariera? Si inca mai poate castiga?
Chiar ca astia nevaccinati nu au caracter. Ce tupeu pe Novak asta.Posted Image

#772
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Asta ai inteles tu din toata tarasenia?

#773
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 johnnickelby, on 13 iunie 2023 - 09:30, said:

Da' nu-mi vbine sa cred. Cum adica, un nevaccinat are cele mai multe trofee castigate in cariera? Si inca mai poate castiga?
Chiar ca astia nevaccinati nu au caracter. Ce tupeu pe Novak asta.Posted Image
Nu o da în fanboyism, că nu e ca și cum reprezinți o parte a succesului lui Novak din carieră, cât de puțin... Ce-mi plac ăștia d-alde voi, zici că vă dă și vouă, Novak, o mică parte din câștiguri.

Edited by Vlad_22, 29 June 2023 - 17:00.


#774
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
Nu te-ai prins. Djoko, prin castigurile sale demonstreaza ca el (johnnickelby) a avut dreptate sa nu se vaccineze si are si caracter. Da, stiu, logica-i cam precara, dar e logica de nevaccinat. Daca n-am dreptate cu decriptarea facuta il rog pe autor sa ne explice ce voia sa spuna si sa demonstreze.

Edited by Fane, 29 June 2023 - 17:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate