Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#631
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,617
  • Înscris: 21.06.2016
Serios, si atunci de ce nu respecta deciziile australienilor si vrea sa le feteze, balcanic?

#632
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,257
  • Înscris: 06.07.2007

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 11:44, said:


Ba observ ca se cauta nod in papura fara a se gasi :))
Cand o sa vii cu date concrete nu din astea de senzatie din media putem vorbi...?

Sa inteleg ca datele tale concrete nu sunt tot din media?
Esti in grupul restrans a lui Djokovici? Antrenor? Agent? Cat iti da salariul?
Esti din grupul celor care cred ca numai ei stiu sa conduca o masina?

Nodul in papura e doar in mintea ta. Datele concrete arata ca ceva pute. Ca nu se poate dovedi e altceva.
Nu prea inteleg ce date concrete vrei. Copiile dupa cele 2 teste nu sunt de ajuns ca sa vezi ca seriile nu se potrivesc? Crezi ca sunt masluite de media? Poti sa scanezi si singur codul de bare si vei vedea ca e fix asa cum zic eu, adica seriile nu sunt consecutive.

#633
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

 vrajitoruldinoz, on 18 februarie 2022 - 11:59, said:

Serios, si atunci de ce nu respecta deciziile australienilor si vrea sa le feteze, balcanic?
Da le-a respectat, tocmai de asta a spus ca pana acu nu a iesit in presa pt ca a respectat decizia ultimei curti, desi imbecila...

Australienii au decis ca nu a incalcat nici o regula decat ca ar fi fost un motiv de "revolta" pt anti-vaccinisti... asta e decizia ultimei curti si a ministrului de la Imigration, ce ai de spus in privinta asta ?

Edited by Fluk3, 18 February 2022 - 12:14.


#634
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

 dan1980_25, on 18 februarie 2022 - 12:01, said:

Nodul in papura e doar in mintea ta. Datele concrete arata ca ceva pute. Ca nu se poate dovedi e altceva.
Ei si ce sa vezi? Dan poate el sa ne dovedeasca. My god.
Adica un tribunal de rahat nu a reusit sa dovedeasca ce presupui tu, dar tu o tii langa, ca nu ca e ca tine.
Bai, nu se poate.
As vrea sa rad, da' nu-mi vine.

Edited by johnnickelby, 18 February 2022 - 12:06.


#635
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,458
  • Înscris: 21.04.2014

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 11:53, said:


Adica tot nu ati inteles ca nu e impotriva vaccinarii daca nu se vaccineaza :)

Am priceput, cum sa nu ?! Toti in jurul lui Djokovic sa se vaccineze, numai el nu. :lol:

Si am mai inteles un lucru, ca dupa o pandemie, multi Novaki oportunisti se arata. :yes:


#636
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

 dan1980_25, on 18 februarie 2022 - 12:01, said:

Sa inteleg ca datele tale concrete nu sunt tot din media?
Esti in grupul restrans a lui Djokovici? Antrenor? Agent? Cat iti da salariul?
Esti din grupul celor care cred ca numai ei stiu sa conduca o masina?

Nodul in papura e doar in mintea ta. Datele concrete arata ca ceva pute. Ca nu se poate dovedi e altceva.
Nu prea inteleg ce date concrete vrei. Copiile dupa cele 2 teste nu sunt de ajuns ca sa vezi ca seriile nu se potrivesc? Crezi ca sunt masluite de media? Poti sa scanezi si singur codul de bare si vei vedea ca e fix asa cum zic eu, adica seriile nu sunt consecutive.
Datele mele concrete sunt din declaratiile lui, media nu a scris decat bs-uri impotriva pt a-l discredita cu orice cost si te mai intrebi ca are atatia sustinatori care nu mai pun botu la ce se intampla in "ziare" ?
Date concrete nu inseamna doua poze cu testul lui (btw cu culori diferite) puse de media in "ziar".
Daca ceva putzea se putea dovedi printr-un simplu test de anticorpi, asa mai bine o lasati balta ca nu are nimic de-a face cu motivul pt care nu a fost lasat sa joace.

 honeybee, on 18 februarie 2022 - 12:06, said:

Am priceput, cum sa nu ?! Toti in jurul lui Djokovic sa se vaccineze, numai el nu. Posted Image

Si am mai inteles un lucru, ca dupa o pandemie, multi Novaki oportunisti se arata. Posted Image
De unde stii ca in jurul lui nu mai are nevaccinati ?

Ciudat ca unii nu inteleg ce e aia alegere personala...

#637
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,458
  • Înscris: 21.04.2014

 johnnickelby, on 18 februarie 2022 - 11:54, said:

Ideea este ca Djoko respecta decizia fiecaruia.

Mai putin pe cea a australienilor.  :lol:

Stiu, ai sa-mi spui ca sint mari actionari in Serbia. :P






#638
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,257
  • Înscris: 06.07.2007

 johnnickelby, on 18 februarie 2022 - 12:04, said:


Dan poate el sa ne dovedeasca.
Am zis eu asta sau doar bagi soparle de troll?Eu mi-am spus doar parerea personala. Daca nu-ti convine, treci peste, ignore etc. Metode ai destule.

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 12:08, said:



Date concrete nu inseamna doua poze cu testul lui (btw cu culori diferitw
Eu ti-am zis sa scanezi tu cele 2 teste si sa te uiti la cronologia seriilor, dar tu mai iei cu culori si media...
Vorbesc de testele din 16 si 22

 johnnickelby, on 18 februarie 2022 - 12:04, said:



Adica un tribunal de rahat nu a reusit sa dovedeasca ce presupui tu,
Nici nu a incercat sa dovedeasca asa ceva.
Sau in mintea ta, tribunalele au rolul de a dovedi?
Vad ca pe partea de drept esti doxa. De confuzie.

Edited by dan1980_25, 18 February 2022 - 12:30.


#639
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,458
  • Înscris: 21.04.2014

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 12:08, said:


De unde stii ca in jurul lui nu mai are nevaccinati ?

Ciudat ca unii nu inteleg ce e aia alegere personala...

La ce rata de vaccinare are Serbia la ora actuala (47,8%), as spune ca n-a donat suficient. N-a ajuns pentru toti sirbii sau n-a fost destul de convingator. :hypocrite:

Si zici ca toti copiii, cu care s-a intilnit pe 16 decembrie la Novak Tennis Center, au ales personal sa se infecteze ? :rolleyes:
Ce exemplu le-a dat Djokovic ca om cu principii ?

#640
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Pai se pare ca rata e mai mare ca si in Romania ...ah stai.. aici la noi is aia nespalatii... sau poate nu a donat nimeni pt noi ca sa ne vaccinam... nici macar Nastase... sau poate doneaza Halep mai stii... acu pe sfarsite. Mda... 1mil $ e cam putin sa donezi pt o cauza in care nu crezi...

Poate ca asta zici tu, iar daca tot zici, spune-ne si cati dintre ei s-au infectat.

#641
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,458
  • Înscris: 21.04.2014

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 13:01, said:


spune-ne si cati dintre ei s-au infectat.

Raspunsul la intrebarea asta doar Djokovic, care le-a inminat premii copiilor, i-a imbratisat si a facut poze cu fiecare in parte, poate sa-l dea. Ma tem insa ca adevarul gol-golut o sa-l ia cu el in mormint.

Intre noi fie vorba, sansele ca din 23 de copii nevaccinati si alti organizatori prezenti in avea zi la festivitate, ce au venit in contact cu un Djokovic pozitiv, si toti erau fara masca, iar nici macar unul dintre ei sa nu se imbolnaveasca, sint 0. Mai ales ca vorbim de perioada "omicron", care se transmite extrem de rapid. :)

Edited by honeybee, 18 February 2022 - 13:48.


#642
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

Quote

Raspunsul la intrebarea asta doar Djokovic, care le-a inminat premii copiilor, i-a imbratisat si a facut poze cu fiecare in parte, poate sa-l dea. Ma tem insa ca adevarul gol-golut o sa-l ia cu el in mormint.
Deci nu stim cati dintre ei s-au imbolnavit. "Ziaru" nu zice nimic?

Quote

Intre noi fie vorba, sansele ca din 23 de copii nevaccinati si alti organizatori prezenti in avea zi la festivitate, ce au venit in contact cu un Djokovic pozitiv, si toti erau fara masca, iar nici macar unul dintre ei sa nu se imbolnaveasca, sint 0. Mai ales ca vorbim de perioada "omicron", care se transmite extrem de rapid. :)
Doar asa ca fapt difers, toti o sa facem omicron, daca nu l-am facut inca, e prea infectios sa excluda pe cineva chiar daca se izoleaza si poarta 10 masti suprapuse. Dar ca sa revenim, Djokovic si-a facut un test rapid dimineata care a iesit negativ, astepta si pcr, raspunsul pozitiv a acestuia venintu-i in seara acelei zile. Daca toate chestiunile astea contau in Australia stiam pana acu dar se pare ca pt ei a contat cel mai mult faptul ca Djokovic "ar putea" sa starneasca sentimete anti-vacciniste in randul australienilor... care oricum sunt vaccinati si aia de mama focului.

#643
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 dan1980_25, on 18 februarie 2022 - 11:07, said:

Hai sa va spun eu cum a fost in realitate: ala n-a avut nici pe dracu.
Prin 24 decembrie, vazand ca e in pericol sa nu joace a mituit unde trebuie ca sa-si faca rost de un test PCR pozitiv. Si s-a rezolvat. Cam de atunci dateaza in realitate testul ala.

De fapt, cel mai probabil, cam pe-atunci l-a anuntat directorul turneului ca a rezolvat sa primeasca scutire daca poate dovedi ca a avut boala in ultimele 6 luni. Sa gaseasca pe cineva care sa  antedateze un fals test pozitiv in Serbia ma indoiesc ca a durat mai mult de 30 de minute.

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 11:19, said:

Da, era simplu un test de anticorpi, de ce nu i l-au cerut, ca sa scape toata lumea de dubii.

Of, saracutul, nu i l-a cerut nimeni. Si ar fi fost nepoliticos sa faca el unul, asa, fara sa i-l ceara, nu?

 honeybee, on 18 februarie 2022 - 13:47, said:

Raspunsul la intrebarea asta doar Djokovic, care le-a inminat premii copiilor, i-a imbratisat si a facut poze cu fiecare in parte, poate sa-l dea. Ma tem insa ca adevarul gol-golut o sa-l ia cu el in mormint.

Intre noi fie vorba, sansele ca din 23 de copii nevaccinati si alti organizatori prezenti in avea zi la festivitate, ce au venit in contact cu un Djokovic pozitiv, si toti erau fara masca, iar nici macar unul dintre ei sa nu se imbolnaveasca, sint 0. Mai ales ca vorbim de perioada "omicron", care se transmite extrem de rapid. Posted Image

Intre noi fie vorba, sansele ca vreun copil sa ia boala de la Novak erau zero.

Edited by Bob493, 18 February 2022 - 15:17.


#644
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
La dosarul pe care i l-au analizat comisiile alea care i-au dat ok-ul pentru excepție medicală/infecție recentă a fost și un test de anticorpi, pe lângă testele PCR pozitive.

Citisem chestia asta și o spune și în interviu - avea cantitate suficientă de anticorpi.

Acum, bineînțeles, fiecare poate să creadă tot ce vrea, că și-a falsificat toate testele, că i-a furat anticorpii lu' unu' de pe stradă, că îi rămăseseră anticorpi de la prima infectare din iunie 2020...

Eu nu cred că a recurs la așa ceva, cred că chiar s-a infectat, ocazie cu care și-a împrospătat imunizarea, fără să fie nevoie să se vaccineze.

Aiurea e modul în care înțelege să ia în serios boala, nu pentru el, pentru alții mai vulnerabili.

De forțat granița australiană sau regulile nu cred că se pune problema, el credea că are tot ce-i trebuie și că nu o să aibă probleme, pentru că cică organizatorii ar fi permis și excepții, în schimb statul Victoria nu permitea străini nevaccinați. Ce a fost acolo probabil nu o să se mai afle.

#645
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 11:32, said:

Deci rezultatul pcr i-a venit inainte de a se intalnii cu copii aia si el totusi s-a dus la intalnire ?

Stii tu ca put sau asa ti-a spus nenea de la ziar ?
n-are nici cea mai mica importanta. daca a facut testul insemna ca a avut dubii. daca ai dubii stai dreq acasa pana afli sigur daca ai sau nu ceva, nu umbli lerla riscand sa infectezi pe altii si in special copii.

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 14:09, said:

Deci nu stim cati dintre ei s-au imbolnavit. "Ziaru" nu zice nimic?
nici asta n-are nici cea mai mica importanta. important e ca boul i-a pus in pericol. asta daca luam de bun testul ala....

#646
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 Jayanti, on 18 februarie 2022 - 16:17, said:

La dosarul pe care i l-au analizat comisiile alea care i-au dat ok-ul pentru excepție medicală/infecție recentă a fost și un test de anticorpi, pe lângă testele PCR pozitive.

Citisem chestia asta și o spune și în interviu - avea cantitate suficientă de anticorpi.

Acum, bineînțeles, fiecare poate să creadă tot ce vrea, că și-a falsificat toate testele, că i-a furat anticorpii lu' unu' de pe stradă, că îi rămăseseră anticorpi de la prima infectare din iunie 2020...

Eu nu cred că a recurs la așa ceva, cred că chiar s-a infectat, ocazie cu care și-a împrospătat imunizarea, fără să fie nevoie să se vaccineze.


Testul de anticorpi a fost facut la aceeasi clinica unde a fost facut testul PCR? Ca daca nu, inseamna ca fie s-a infectat intentionat stiind ca va avea nevoie de acel test pozitiv, fie ca a fost o coincidenta incredibila si s-a infectat fix-fix-fix in fereastra de cateva zile cand trebuia sa o faca. Nu zic ca e imposibil. Au mai fost si unii care au castigat de doua ori premiul cel mare la loto.

#647
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,412
  • Înscris: 30.08.2017

 Fluk3, on 18 februarie 2022 - 11:32, said:

Deci rezultatul pcr i-a venit inainte de a se intalnii cu copii aia si el totusi s-a dus la intalnire ?

Stii tu ca put sau asa ti-a spus nenea de la ziar ?

Conform declaratiilor sale, rezultatul a venit dupa intalnirea cu copiii dar inainte de intalnirea cu acel jurnalist si sedinta foto. Si n-a spus nimic nimanui.

Edited by george_alexandru, 18 February 2022 - 16:54.


#648
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

 Bob493, on 18 februarie 2022 - 15:16, said:

Of, saracutul, nu i l-a cerut nimeni. Si ar fi fost nepoliticos sa faca el unul, asa, fara sa i-l ceara, nu?
Si ce sa faca cu testu ala ? Sa i-l arate lu tatsu ?

 Fane, on 18 februarie 2022 - 16:52, said:

n-are nici cea mai mica importanta. daca a facut testul insemna ca a avut dubii. daca ai dubii stai dreq acasa pana afli sigur daca ai sau nu ceva, nu umbli lerla riscand sa infectezi pe altii si in special copii.


nici asta n-are nici cea mai mica importanta. important e ca boul i-a pus in pericol. asta daca luam de bun testul ala....
A declarat clar, in sport se cer teste din astea periodice, a facut nenumarate. Daca nu a avut simptome nu a avut nici dubii. Cu toate aastea a facut un test rapid dimineata care a iesit negativ.... cate trebuia sa faca ? 5- 10 ?
In special copii... adica aia care nu fac covid aproape deloc...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate