Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

HUAWEI MATEPAD 11 2021

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
Fac topic ca vad ca oricum nu era. Ideea e asa, azi la altex tableta asta+ tastatura+m pencil gen 2 e 1400 de RON. Ceea ce e oarecum extraordinar. are un ecran bun 2k(276 ppi), fara PWM, snapdragon 865, 6 gb ram, 64gb ufs 3. Stim deja ca nu are google si e ok, pentru o tableta ma descurc, mai am una tot huawei. Daca era telefon nu-mi cumparam.

Acum, m-am uitat pe net si am vazut ca merge NETFLIX full hd si ca are DRM Widevine L1. Dar eu nu mai am netflix de ceva vreme, ma uit pe hbo go, sau pe viitor o sa fie max, merge in full hd? Hbo go stiu ca parca e in 720p, dar oare merge la rezolutia aia?

Daca are cineva informatia sau sunt posesori,  nu va rusinati. Oricum la pretul ala cred ca o iau si vad eu.

Edited by bobitad, 16 January 2022 - 21:17.


#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
HBO GO e fullHD iar HBO Max are si materiale 4K cu Dolby Vision si Dolby Atmos.
Daca crezi ca nu ai nevoie de Gogu si te descurci cu tot felul de solutii pentru a avea acces la servicii si ala e bugetul sub 1500, da e probabil ok
Ai 14 zile sa o returnezi ... te asteptam cu impresii daca ai comandat-o .

Edited by MD, 16 January 2022 - 22:17.


#3
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
ma gandesc inca. oledul are pwm si nu vreau,  ipadul cu microled are si ala tot felul de chestii ciudate. ca sa nu vorbim ca oled vine doar pe s7+ si micro led vine doar pe ipad pro 12 inch. tablete care costa peste 5000 ron. lenovo nu se pune ca au o groaza de probleme.

am tableta huawei de 8 inch fara google. cum am zis si mai sus, pe tableta ma descurc. ca folosesc cateva aplicatii. telefon nu mi-as lua fara google, de asta am un samsung a52s. nu e mare scofala, downlodezi apk-ul si aia e.

man, e 1400 de ron o tableta cu ecran adaptiv de 120hz, 2k rezolutie, procesor aproape de top+6gb ram+128gb ufs 3.1, 4 difuzoare. si iti da si tastura si pencil. da, nu e m1 ipad pro. dar e super oferta. singura chestie e ca nu stiu daca am ce face cu accesoriile alea, desi s-ar putea sa am intr-un viitor. adica daca-mi dadeau tableta la 900 de ron fara accesorii eram mai fericit. si acum nu mai aveam discutia asta.

Edited by bobitad, 16 January 2022 - 22:29.


#4
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View Postbobitad, on 16 ianuarie 2022 - 22:24, said:

adica daca-mi dadeau tableta la 900 de ron fara accesorii eram mai fericit. si acum nu mai aveam discutia asta.
Pai primesti acele accesorii gratis, tu vrei sa-ti mai scada valoarea lor din valoarea tabletei? asta dupa ce ai 600 lei discount la tableta fata de pretul standard? ma mir ca nu ai zis ceva gen sa ti-o dea fara cutie si incarcator la 500 lei ca ai tu acasa incarcator.

Edited by marcel201, 17 January 2022 - 11:03.


#5
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017

View Postmarcel201, on 17 ianuarie 2022 - 11:03, said:

Pai primesti acele accesorii gratis, tu vrei sa-ti mai scada valoarea lor din valoarea tabletei? asta dupa ce ai 600 lei discount la tableta fata de pretul standard? ma mir ca nu ai zis ceva gen sa ti-o dea fara cutie si incarcator la 500 lei ca ai tu acasa incarcator.
cum am mai zis oferta era mega buna, doar ca eu nu am ce face cu accesoriile alea. si as fi preferat sa mai scada din pretul tabletei chiar si 300 de ron si sa-si pastreze ei alea. oricum si fara accesorii, la 1400 in conditiile in care xiaomi pad 5 e la 1800 ron si a fost 1500 la lansare, e super afacere.

pana la urma nu am mai luat-o. tableta era pentru nevasta si ea are un samsung tab a 2016, care e suficient. adica mai putem trage 2 ani pe ea. si parca nu am chef sa-mi fac scenarii cu ce merge si nu merge. eu am un huawei matepad t8 pentru citit si browsing si ma descurc, dar am dat 400 de ron pe ea, la 1400 parca vreau si eu google. daca era xiaomi la pretul ala, fara nici un accesoriu, cumparam fara sa stau pe ganduri.

Edited by bobitad, 17 January 2022 - 12:56.


#6
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 30.09.2007
Pana la urma si-a cumparat cineva tableta asta?
Ma tenteaza sa o cumpar pentru continut media (netflix, hbo max) dar nu stiu sigur daca in marketul lor (pentru HarmonyOS) exista aplicatii dedicate pentru aceste programe sau trebuie sa le vezi in browser?

Edited by daria02, 22 March 2022 - 10:53.


#7
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
salut. le gasesti, dar o sa fie apk-ul cu petal search. am intrebat pe gsmarena si cica netflix merge full hd, desi sunt discutii si acolo despre ce versiune s.a.m.d. dar in principiu cred ca merge, de hbomax as fi si eu interesat, ca eu la asta ma uit. dar deocamdata nu am gasit pe nimeni. zicea un tip pe alt topic ca si-o cumpara.

in principiu daca ai intrebari spune-le ca eu am huawei matepad t8, care nu are gsm. si pot verifica daca merg programe s.a.m.d.

eu nu o doresc ca e prea mare bataie de cap, nici macar pentru nevasta care foloseste 3 aplicatii.

las aici linkul: https://forum.softpe...wei-matepad-11/

Edited by bobitad, 22 March 2022 - 12:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate