Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Compatibilitate display și touchscreen iPad3 cu iPad4

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
Salutare! Va rog frumos să-mi spuneți dacă displayurile și touchscrenurile de iPad3 și ipad4 sunt la fel. Mi-a dat un prieten o tabletă ipad4 care are nevoie de display și touch. Mai are și un iPad3 defect pe altceva dar cu ecranul bun și mă gândeam dacă aș putea folosi display și touch macar de proba pt 4 , sa vad daca placa de la el este buna. Placa de la iPad4 pare a funcționa, se încălzește puțin dar pe tester am văzut că incarca doar cu 0.28 Amperi. Mă gândesc poate unde nu are display, poate de aia ,, trage" așa puțin amperaj. Am văzut pe siteurile de vânzare că touchul este denumit ,,touchscreen pt iPad3/iPad 4. Sa deduc că este aceeași piesă? Și dacă da, este valabil și la display? Nu am mai lucrat până acum cu ipaduri. Sunt mai mult cu Android, mai ales Samsung. Mulțumesc!

#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Da, sunt la fel.

Edited by red46, 16 January 2022 - 19:03.


#3
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
Mulțumesc frumos!

#4
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,185
  • Înscris: 26.06.2009
Cam putin incarca. Daca bateria este peste 80% poate e ok, dar altfel vezi sa nu fie alta problema. Partea buna este ca inca erau iPad-uri la care puteai schimba piese :-)

#5
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
Xman_ghio, mulțumesc pt răspuns! Într adevăr, la acele modele se mai schimba.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate