Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Duminica o tura la mare in Bg?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#1
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005
Nu m am decis..cu bacul Silistra sau vama veche.niste soare si mare si niscai papa bun ,seara back .plec din Buc

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Eu in afara de all inclusive, nu am văzut decât sărăcie in Bulgaria. Mai bine du-te la noi. Aici ai ce sa vezi, chiar dacă e iarna la mare.

#3
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 15 ianuarie 2022 - 13:24, a scris:

Eu in afara de all inclusive, nu am văzut decât sărăcie in Bulgaria.
N-ai stiut ce si unde sa cauti. ;)

#4
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 15 ianuarie 2022 - 13:24, a scris:

Eu in afara de all inclusive, nu am văzut decât sărăcie in Bulgaria. Mai bine du-te la noi. Aici ai ce sa vezi, chiar dacă e iarna la mare.
eu sunt constănțean, dar parca e mai frumos la ei...

#5
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Eu in locul tau as trage o fuga la Constanta, ceva papa bun in portul Tomis, urmata de o plimbare pe faleza la Cazino sau pe plaja la Modern, apoi un cocktail, ceva la The View si a venit deja seara.

#6
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

Vizualizare mesajBaXXXon, pe 15 ianuarie 2022 - 17:23, a scris:

Mai ia pe cineva cu tine .
Pe mine, spre exemplu.

#7
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 15 ianuarie 2022 - 13:24, a scris:

Eu in afara de all inclusive, nu am vãzut decât sãrãcie in Bulgaria. Mai bine du-te la noi. Aici ai ce sa vezi, chiar dacã e iarna la mare.

E gluma anului pana acum.sa traiesti.

Vizualizare mesajtitacodita, pe 15 ianuarie 2022 - 17:24, a scris:

Eu in locul tau as trage o fuga la Constanta, ceva papa bun in portul Tomis, urmata de o plimbare pe faleza la Cazino sau pe plaja la Modern, apoi un cocktail, ceva la The View si a venit deja seara.

Merci de sugestie.nu fac downgrade

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

Vizualizare mesajfoxbat, pe 15 ianuarie 2022 - 20:09, a scris:

E gluma anului pana acum.sa traiesti.
Sa fim sanatosi! Gluma e pe tine.

Vizualizare mesajfoxbat, pe 15 ianuarie 2022 - 20:09, a scris:

Merci de sugestie.nu fac downgrade
Esti comic rau. Si singurul om din lume care are ce vizita in Bulgaria.
Dar sa bati atatea ore la volan, ca sa vezi castelul si un lac, cand in Romania avem zeci, na, necesita vointa.

Vizualizare mesajgigi_4476, pe 15 ianuarie 2022 - 15:38, a scris:

eu sunt constănțean, dar parca e mai frumos la ei...
Eu sunt din alta parte a tarii, da rn-am reusit in cateva sejururi, sa vad frumusetea Bulgariei.

Vizualizare mesajursamajor, pe 15 ianuarie 2022 - 14:25, a scris:

N-ai stiut ce si unde sa cauti. Posted image
De ce sa caut, gand imi sar multe obiective in fata in Romania?!

#9
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Romania la pensie ... Acum cand inca se poate halimos km pe tava .... GO-GO-GO pe alte meleaguri. Cel mai aproape, Bulgaristan ... ceva papa bun, ceva priveliste si ceva KM :)

#10
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
As fi mers eu insa se anunta 6 grade, pe acolo bate si vantul, in plus am ceva mobila de montat Posted image .
Ar fi mers o plimbare cu rolele sau trotinetele prin Primirski Park si pe faleza, mai naspa ca la ora 4 se face deja frig.
Insa o sa te rog sa pui ceva poze si sa-mi zici ce formalitati mai trebuiesc, la intrare in Bulgaria si intoarcere in Romania, PLF, inregistrare...? Certificat de vaccinare evident ca avem.

Vizualizare mesajmarian.bazavan, pe 16 ianuarie 2022 - 01:02, a scris:

Romania la pensie ... Acum cand inca se poate halimos km pe tava .... GO-GO-GO pe alte meleaguri. Cel mai aproape, Bulgaristan ... ceva papa bun, ceva priveliste si ceva KM Posted image
Pentru mine e invers, in doua ore si jumatate ajung pe plaja la Varna (220 km), in patru-cinci ore la Constanta (280 km) sau Mangalia (320 km). In plus, Varna e un oras frumos, nu autentic provincial cum e Constanta. In plus, pana la Varna am in drum cetatea de la Madara sau cea de la Provadia, am Pobiti Kamani, am ce vedea.
La pensie cand nu voi mai fi legat de serviciu nimic nu ma va mai lega de Romania, asa ca in functie de marimea pensiei vreau sa ne mutam in Grecia sau in Bulgaria in sud. Mi s-a cam luat de ierile reci, vant si ploaie, acolo clima e mai blanda.

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 15 ianuarie 2022 - 13:24, a scris:

Eu in afara de all inclusive, nu am văzut decât sărăcie in Bulgaria. Mai bine du-te la noi. Aici ai ce sa vezi, chiar dacă e iarna la mare.
Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image
Perfect adevarat, as vrea ca mai multi romani sa gandeasca la fel, ma sacrific eu si plec in Bulgaria.

Edited by spooky51, 16 January 2022 - 09:57.


#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Eu as zice sa te muti acolo.  Este un ținut pitoresc, cred ca te-ai integra.

#12
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005

Vizualizare mesajspooky51, pe 16 ianuarie 2022 - 10:03, a scris:

As fi mers eu insa se anunta 6 grade, pe acolo bate si vantul, in plus am ceva mobila de montat Posted image .
Ar fi mers o plimbare cu rolele sau trotinetele prin Primirski Park si pe faleza, mai naspa ca la ora 4 se face deja frig.
Insa o sa te rog sa pui ceva poze si sa-mi zici ce formalitati mai trebuiesc, la intrare in Bulgaria si intoarcere in Romania, PLF, inregistrare...? Certificat de vaccinare evident ca avem.

Pentru mine e invers, in doua ore si jumatate ajung pe plaja la Varna (220 km), in patru-cinci ore la Constanta (280 km) sau Mangalia (320 km). In plus, Varna e un oras frumos, nu autentic provincial cum e Constanta. In plus, pana la Varna am in drum cetatea de la Madara sau cea de la Provadia, am Pobiti Kamani, am ce vedea.
La pensie cand nu voi mai fi legat de serviciu nimic nu ma va mai lega de Romania, asa ca in functie de marimea pensiei vreau sa ne mutam in Grecia sau in Bulgaria in sud. Mi s-a cam luat de ierile reci, vant si ploaie, acolo clima e mai blanda.


Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image
Perfect adevarat, as vrea ca mai multi romani sa gandeasca la fel, ma sacrific eu si plec in Bulgaria.

Man.cauta un duplex
I m in

#13
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 16 ianuarie 2022 - 14:42, a scris:

Eu as zice sa te muti acolo.  Este un ținut pitoresc, cred ca te-ai integra.
Chiar asta am de gand, daca nu ar fi problema jobului ma mutam de mult. Bugaria e o tara frumoasa, munti mai frumosi si mai inalti ca ai nostri, litoral mai mare si mai putin poluat de oameni.

#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Este interesant c amuntii ajung in mare, dar gasesti mari mult mai frumoase in alte parti. Nu am vazut nimic minunat in Bulgria si am facut cateva escale prin diferite zone, plus sejururi acolo. Litorarul romanesc imi place infinit mai mult, iar preturile nu mai sunt asa bune nici la ei.

#15
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 16 ianuarie 2022 - 19:32, a scris:

Este interesant c amuntii ajung in mare, dar gasesti mari mult mai frumoase in alte parti.
Mi se pare foarte comod sa gasesc asta la doua ore si jumatate de mers cu masina.

Edited by spooky51, 17 January 2022 - 15:04.


#16
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007

Vizualizare mesajspooky51, pe 16 ianuarie 2022 - 10:03, a scris:

Pentru mine e invers, in doua ore si jumatate ajung pe plaja la Varna (220 km), in patru-cinci ore la Constanta (280 km) sau Mangalia (320 km). In plus, Varna e un oras frumos, nu autentic provincial cum e Constanta. In plus, pana la Varna am in drum cetatea de la Madara sau cea de la Provadia, am Pobiti Kamani, am ce vedea.
La pensie cand nu voi mai fi legat de serviciu nimic nu ma va mai lega de Romania, asa ca in functie de marimea pensiei vreau sa ne mutam in Grecia sau in Bulgaria in sud. Mi s-a cam luat de ierile reci, vant si ploaie, acolo clima e mai blanda.
Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image Posted image
Perfect adevarat, as vrea ca mai multi romani sa gandeasca la fel, ma sacrific eu si plec in Bulgaria.

Minunat sacrificiu... Si eu ma gandesc la aceasta varianta, mai ales ca mai am 4 ani pana la pensie, cea anticipata. Dar, poate aplic o noua varianta :) stau in afara si fac vizita in strainatate, adicalea in Romania. Posted image . Masina sa merga ...

#17
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005
la loc comanda.

Ivanovo niste trekking maine?

#18
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005
Attached File  20220130_125847.jpg   692.98K   76 downloads

Attached File  20220130_134048.jpg   396.68K   73 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate