Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Liziera de lac (Frumusani)

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
d_ate

d_ate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.12.2010
Bună ziua,

Aveți informații legat de Liziera de Lac din Frumusani? Nu am găsit nimic pe forum referitor la acest proiect imobiliar.

#2
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Stiu doar ca pare a fi facut de niste investitori cat de cat seriosi. O cunostinta a dat avansul pentru o casa in care sa stea odrasla. Cand o fi gata, ma rog.  Imi zicea ca a urmarit constructia si e multumit.

Intrebarea e cat ai fi tu de multumit sa traversezi centura spre Bucuresti zilnic, minim de doua ori pe zi......   Te tin nervii sa faci asta ? Vrei sa locuiesti la tara ? Ti-ar placea ca viitori copiii sa invete la Scoala primara din Frumusani ? Daca toate raspunsurile sunt da, baga mare.

Uite si site-ul , ca tot ziceai ca nu il gasesti: https://www.lizieradelac.ro/galerie

#3
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 22.01.2007
De ce mi as lua casa la tara cu doar 100mp teren? Nu inteleg de ce ai cumpara asa ceva.

#4
d_ate

d_ate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.12.2010
Lucrez de acasă deci nu ma interesează sa ajung în București decât pentru copil sa îl aduc la școală.

Site-ul îl știu eu ziceam ca aici nu am găsit nimic legat de subiect.

 marele, on 14 ianuarie 2022 - 21:26, said:

De ce mi as lua casa la tara cu doar 100mp teren? Nu inteleg de ce ai cumpara asa ceva.

Pai nu sunt genul care sa îngrijească o curte mare, vreau doar sa ies în curte sa stau la o măsuță mica și atât.

#5
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 08.08.2018
Unele locatii sunt ok, altele nu. Asta nu e ok.

#6
d_ate

d_ate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.12.2010

 mannick, on 14 ianuarie 2022 - 21:33, said:

Unele locatii sunt ok, altele nu. Asta nu e ok.

De ce nu ar fi ok?

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai fost acolo ? Crezi ca ai mai vrea sa mergi ?
Ce pret are un apartament din asta pe orizontala ?

Edited by pasilla, 14 January 2022 - 21:41.


#8
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

 d_ate, on 14 ianuarie 2022 - 21:30, said:

Pai nu sunt genul care sa îngrijească o curte mare, vreau doar sa ies în curte sa stau la o măsuță mica și atât.

Atat!?

Si n-ai si tu un câne, un porc, un curcan!?

[ https://i.postimg.cc/Y0cSFh71/Astonished-emoticon-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.ibb.co/7GH520z/Gifon007.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 14 January 2022 - 22:51.


#9
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,304
  • Înscris: 02.09.2007
Rar am vazut chestii mai naspa. Poate sunt eu hater.

1) Case cu 82mp utili. Echivalentul unui apartament cu 3 camere. Din care iti mananca si scara vreo 10-15mp
2) Scari aruncate in mijlocul casei. Asa o fi modern, dar e si foarte ne-practic. Casele din reviste arata asa pentru ca nu locuieste nimeni in ele.
3) Teren sub 100mp? Iti iei casa la tara ca sa nu mai auzi cum isi bate vecinul nevasta sau cum da cu bormasina. Daca ai vreunul d-asta se aude la 5 case departare la ce curti generoase sunt.
4) Dormitoare sub 10mp?? In apartamentul actual (de pe vremea lu ceasca din 80) dormitoarele au 11,13,14mp
5) Spatii de depozitare ... pauza. Ca la casa n-ai nevoie de un furtun sa uzi gazonul, de sapa, grebla, toporisca sa spargi lemnele de gratar. Unde pui bicicleta copilului ca sa o mai ai si a doua zi? Cauciucurile de iarna pentru 2 masini?
6) Un singur grup sanitar sus, ca nu ai nevoie la baie si tu si nevasta si copilul in acelasi timp.
7) 1 parcare? Doar una? Daca e sa pleci in oras unul ia masina si celalalt covorul lui Aladin?
8) Locatie ultra-centrala. La ora 11 noaptea faci 40minute pana la Universitate. La 8 dimineata sau 6 seara sub 90 minute nu scapi. Macar esti departe de groapa de gunoi ... NOT. Poate-ti zice careva daca mai miroase vara. Distanta: 30km dus si inca 30km intors. Cat te costa benzina pentru o masina sau 2?
9) Incalzirea cu ce se face, ca un loc de camera tehnica n-ai. Banuiesc ca centrala o sa fie in living sa moara toti invitatii de ciuda.
10) Toate facilitatile (magazine, benzinarii, banci, farmacii) sunt IN ORAS. Ei nu aduc nimic acolo in complex.
11) Nu e nici macar o poza reala, toate sunt randari.

Plusuri:
Piscina, Promenada. Sper sa le faca si sa nu le abandoneze dupa ce vand toate casele.

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Punctul 3 e cel mai greu de inghitit, dintre toate.

#11
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Google la ora asta 23:00 imi zice ca fac 23 min fara trafic pana la Ikea Pallady; ei pe site zic 15 minute. Ceva nu bate...
Pana in Fashion House Outlet 18 minute...
Plus ca sunt extrem de scumpe si de prost gandite. Nu zic ca sunt zone wow dar cu 130.000 +TVA cumperi ceva in Chiajna,Popesti Leordeni si esti infinit mai aproape de oras.
S-au marit preturile dar totusi; ei construiesc pe teren ce a costat probabil 10-15.000EUR/500m2.
Plus ca, sa te muti la tara si sa ai curte de 100m2 e moartea pasiunii...Stiu familii cu mai multa suprafata in Rahova, pe Antiaeriana.

Edited by mannyx92, 14 January 2022 - 23:08.


#12
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Dar ce ce ganditi negativ? Unde a disparut romantismul? Poate ca nu isi bate sotia, poate ca o...strange in brate!

#13
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 mannyx92, on 14 ianuarie 2022 - 23:07, said:

S-au marit preturile dar totusi; ei construiesc pe teren ce a costat probabil 10-15.000EUR/500m2.
Glumesti, nu ? Mai taie un zero.

#14
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 06.09.2017

 d_ate, on 14 ianuarie 2022 - 21:30, said:

Pai nu sunt genul care sa îngrijească o curte mare, vreau doar sa ies în curte sa stau la o măsuță mica și atât.
Aia poti s-o faci si in balcon / terasa la bloc

#15
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
Nu stiu daca a observat cineva dar la subsol acolo scrie Ansamblu Rezidenial

#16
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 22.02.2014
Ai grija si ce vecini ai in jurul ansamblului rezidential.

#17
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

 d_ate, on 14 ianuarie 2022 - 21:30, said:

decât pentru copil sa îl aduc la școală.
ăsta-i servici de juma de normă.vei fi șofer

#18
Maus55

Maus55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.03.2011
Am fost eu acolo, vor sa faca ceva gen Cosmopolis cu o comunitate de mii de locuitori.

Puncte pro:
1. Dezvoltator serios, a facut cativa km de sosea pana in complex.
2. O sa fie gradinita din prima faza.
3. Agentul imobiliar mi s-a parut ok ca abordare si f de treaba.
4. Va fi un proiect pe 10 ani, deci banuiesc ca prima faza chiar trebuie sa iasa foarte bine, altfel nu vor mai vinde urmatoarele faze.

Puncte contra:
1. Cand am fost acolo batea un vant super puternic, nu stiu daca asa este mereu...
2. Suprafete mici.
3. Ideal pentru cine nu are copii si lucreaza de acasa. Eu degeaba lucrez de acasa ca tot trebuie sa duc copilul la scoala si n-am chef/timp sa fac aceasta naveta, plus antrenamente de inot etc ce o sa mai vina. Au zis ca scoala nu e in plan, dar se va reanaliza dupa cativa ani. Doar gradinita e in plan, dar pentru mine nu e indeajuns.
3.Cand am plecat ni s-a blocat iesirea de un BMW dubios...n-am inteles ce cauta acolo, foarte ciudat...S-a retras pana la urma.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate